Προς το περιεχόμενο

Το Microsoft Flight Simulator κυκλοφορεί στις 18 Αυγούστου


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή είναι και η δική μου αγωνία, αν δηλαδή θα υπάρξει συμβατότητα με το hardware που τρέχω τώρα και κυρίως σε ότι έχει να κάνει με την κάρτα I/O. Πολύ φοβάμαι πως θα περιμένω πολύ 😔

airbus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

23 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Ενα minimum flight simulator set up προϋποθέτει 3 οθονες, χειριστηριο, throttle levers, πηδαλια ποδιων και μια τεταρτη οθονη για τις ενδειξεις.

0tQdXPK.jpg

για να μην παμε σε πιο εξεζητημενες καταστασεις

maxresdefault.jpg

180342-12500858.jpg

5cbd20be1054c6c369b3dc7f1c3fb66d.jpg

Όλα αυτά είναι ΑΧΡΗΣΤΑ αρκεί να υποστηρίξει VR (Που όπως λένε θα υποστηρίξει ΚΑΝΟΝΙΚΑ).

Φυσικά και δεν είναι φαντασία μου θα υποστηρίξει και gloves οπότε κρανάκι, γάντια και ακουστικά και ατελείωτες ώρες στην καρέκλα του κόκπιτ... με αυτά τα γραφικά που βλέπω στο Youtube η VR εκδοση θα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θα εκτινάξει το VR στον ουρανό στην κυριολεξία μαζί με τα αεροπλάνα που θα πετάμε. Ούτε Motion sickness ούτε ζαλάδες και βλακείες ούτε τρικ για να πηγαίνεις μπροστά πίσω και να κάνεις εμετό... κάθεσαι στην καρέκλα και απολαμβάνεις ΠΤΗΣΗ κανονικότατη με αυτά τα γραφικά..

Εγώ λέω ΣΛΟΥΡΠ και ανυπομονώ να αξιοποιήσω την 2080τι μου/9900κ μου με την 200άρα γραμμή που από μέρα σε μέρα θα περάσει η οπτική ίνα στο σπίτι μου.. τα κουτάκια έχουν μπει σε κάθε όροφο και πριν τον αύγουστο θα είναι έτοιμη...

ω ρε γλέντια...

Άλλο αναρωτιέμαι περιμένοντας... φαντάζεστε ρε παιδιά να υποστηρίξει day1 και RTX? .. τι να πω.. θα είναι η έκπληξη του αιώνα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SeNNinhA είπε

Απο τα λίγα "παιχνίδια" που αξίζει καποιος να αγοράσει.

 

Εγω παλιοτερα προσπαθουσα να προσγειώσω μονοκινητηριο Cessna σε αεροπλανοφορο πχ...  

Ευκολακι λόγω μικρής ταχύτητας. Δοκιμασε με Concorde 😜

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Ευκολακι λόγω μικρής ταχύτητας. Δοκιμασε με Concorde 😜

Έχουν γίνει δοκιμές ... γιατί νομίζεις είναι έτσι η μύτη του Concorde; 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, karaLRS είπε

Ευκολακι λόγω μικρής ταχύτητας. Δοκιμασε με Concorde 😜

Κι ομως χοντροδυσκολο!!!

Το Cessna ειναι πολύ ελαφρύ και το αερακι το ξεσερνει πολυ. Στην θαλασσα φυσικα εχει παντα αερα, το αεροπλανοφορο δεν ειναι και σταθερος αεροδιαδρομος, γαντζος δεν υπαρχει και το Cessna καταλήγγει τις περισσοτερες φορες να γινει μπαλακι του τενις. Στην καλυτερη περιπτωση κανεις touch and go στην χειροτερη βουτας θαλασσα και στις ελαχιστες φορες προσγειωνεσαι οριακα. Δεν ειμαι και Top Gun αλλα ευκολο δεν ειναι παντως.

54 λεπτά πριν, tsarouc είπε

Όλα αυτά είναι ΑΧΡΗΣΤΑ αρκεί να υποστηρίξει VR (Που όπως λένε θα υποστηρίξει ΚΑΝΟΝΙΚΑ).

Φυσικά και δεν είναι φαντασία μου θα υποστηρίξει και gloves οπότε κρανάκι, γάντια και ακουστικά και ατελείωτες ώρες στην καρέκλα του κόκπιτ... με αυτά τα γραφικά που βλέπω στο Youtube η VR εκδοση θα είναι ΑΚΡΙΒΩΣ αυτό που θα εκτινάξει το VR στον ουρανό στην κυριολεξία μαζί με τα αεροπλάνα που θα πετάμε. Ούτε Motion sickness ούτε ζαλάδες και βλακείες ούτε τρικ για να πηγαίνεις μπροστά πίσω και να κάνεις εμετό... κάθεσαι στην καρέκλα και απολαμβάνεις ΠΤΗΣΗ κανονικότατη με αυτά τα γραφικά..

Εγώ λέω ΣΛΟΥΡΠ και ανυπομονώ να αξιοποιήσω την 2080τι μου/9900κ μου με την 200άρα γραμμή που από μέρα σε μέρα θα περάσει η οπτική ίνα στο σπίτι μου.. τα κουτάκια έχουν μπει σε κάθε όροφο και πριν τον αύγουστο θα είναι έτοιμη...

ω ρε γλέντια...

Άλλο αναρωτιέμαι περιμένοντας... φαντάζεστε ρε παιδιά να υποστηρίξει day1 και RTX? .. τι να πω.. θα είναι η έκπληξη του αιώνα... 

Καλό το VR αλλα εχει πολλα ψωμια ακόμη για να ειναι εφαρμοσιμο σε τετοιες περιπτωσεις. Τα φυσικα χειριστηρια δεν ειναι ακομη ετοιμο να τα αντικαταστησει. Και το flight simulator θελει φυσικα χειριστηρια απο ενα σημειο και μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pace είπε

Θα παίζει και σε xbox??

Ναι είναι console exclusive

1 ώρα πριν, Chris135 είπε

Οχι για την ωρα. Ειπαν οτι στο μελλον θα βγει και για Xbox αλλα μαλλον για το Series X.

Θα βγει για το series x αποκλειστικά, είναι console exclusive.

3 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Απο τα λίγα "παιχνίδια" που αξίζει καποιος να αγοράσει.

Ουσιαστικά απλα και μόνο διότι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙ αλλα ενας πολυ καλός flight simulator.

Απο τις πρώτες του εκδόσεις εχω περασει άπειρες ωρες και ότι δεν υπαρχουν καποια αεροσκαφη και καποια αεροδρομια στην φθηνη του εκδοση δεν λεει και πολλα για οποιον πραγματικα ενδιαφερεται για την simulation χρηση του. Εκτός κι αν εχουμε γινει ολοι τοσο experts που μπορουμε να κανουμε τα παντα.

Αλλαξτε απλα τις καιρικες συνθηκες, τον αερα κλπ και παρτε κανενα μικρουλι σκαφος και ξαναπροσπαθηστε.

Εγω παλιοτερα προσπαθουσα να προσγειώσω μονοκινητηριο Cessna σε αεροπλανοφορο πχ...  

Έχει ανακοινωθεί ότι επιλεκτικά ενεργοποιείς αυτόματο πιλότο και απλά απολαμβάνεις τα visuals.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι για PC όλος ο χαμός, και το game pass αφορά την PC version

Περιλαμβάνεται με το Xbox Game Pass για PC (Beta)

https://www.microsoft.com/el-gr/p/microsoft-flight-simulator-standard-preorder/9nxn8gf8n9ht?activetab=pivot:overviewtab

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, vironas04 είπε

Έχει ανακοινωθεί ότι επιλεκτικά ενεργοποιείς αυτόματο πιλότο και απλά απολαμβάνεις τα visuals.

Ξενερωμα.

Δες κανενα youtube και μην σκας τοσα χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Τελικά είναι για PC όλος ο χαμός, και το game pass αφορά την PC version

Περιλαμβάνεται με το Xbox Game Pass για PC (Beta)

https://www.microsoft.com/el-gr/p/microsoft-flight-simulator-standard-preorder/9nxn8gf8n9ht?activetab=pivot:overviewtab

Μόνο αν το κανεις προπαραγγελία μπορείς να το παίξεις σε beta?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To beta νομίζω αναφέρεται στην υπηρεσία Game Pass που κανονικά είναι για xbox, ενώ δοκιμαστικά παίζει ξεχωριστά και στο PC.

δλδ από όσο καταλαβαίνω, αν έχεις συνδρομή στο xbox Game Pass θα μπορείς να το παίζεις στο pc (?!) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, peterako είπε

Ουφ τρεις εκδόσεις βρε παιδιά? Και η μεγάλη πιάνει κατοστάρικο?! Το θέλω σαν τρελός, αλλά ούτε στο steam δεν το έβγαλαν. Το microsoft store ποτέ δεν μου δούλεψε. Δεν μπορώ να  ρισκάρω να το πάρω εκεί και να μην μπορώ να το κατεβάσω*

*Ότι βάζω να κατεβαίνει στο store, κατεβαίνει.........για πάντα

Game pass και το εχειs day one μαλλον.

22 λεπτά πριν, k_dinos είπε

To beta νομίζω αναφέρεται στην υπηρεσία Game Pass που κανονικά είναι για xbox, ενώ δοκιμαστικά παίζει ξεχωριστά και στο PC.

δλδ από όσο καταλαβαίνω, αν έχεις συνδρομή στο xbox Game Pass θα μπορείς να το παίζεις στο pc (?!) 

Game pass ultimate ειναι xbox και pc.Αμα θεσ μπορεισ και μονο για pc για 3.ευρο το μηνα νομιζω.Το game pass ultimate ειναι 12.99.Εχει και το Gold μαζι .

Επεξ/σία από Ashvill
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Ξενερωμα.

Δες κανενα youtube και μην σκας τοσα χρηματα.

Ε καλά, θα μπορείς να διαλέξεις πτήση, το YouTube δεν θα τις έχει όλες! Επίσης, θα βγει στο gamepass, οπότε είναι σχεδόν τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Ashvill είπε

Game pass και το εχειs day one μαλλον.

Game pass ultimate ειναι xbox και pc.Αμα θεσμπορεισ και μονο για pc για 3.ευρο το μηνα νομιζω.Το gane pass ultimate ειναι 12.99.

Και ξανά λέω, το microsoft store δεν μου κατεβάσει τίποτα και έχω δοκιμάσει τα πάντα. Και game pass να ήθελα, πάλι δεν θα μπορούσα να το παίξω. Άσε που αμφιβάλω αν θα ειναι η premium στο game pass.

Επεξ/σία από peterako
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...