Προς το περιεχόμενο

Η Apple πληρώνει 950 εκατομμύρια δολάρια στη Samsung διότι δεν τήρησε στόχους αγορών


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, CheOnWeb είπε

Νομίζω ότι δεν παράγει αλλά αγοράζει έτοιμες. Η Samsung έχει τα δικαιώματα του ονόματος AMOLED ή της τεχνολογίας κατασκευής; Δεν παράγουν άλλες εταιρείες OLED?

(Το σχόλιο μου πάντως είχε να κάνει με το ότι δεν υπάρχει λέξη «παράξει» στα ελληνικά.)😁

Εχω διαβάσει πρόσφατα ένα άρθρο το οποίο εξηγούσε γιατί είναι ακριβές η amoled η oled οθόνες ακόμη και σαν ανταλλακτικό,και έγραφε αυτο ακριβώς οτι διατηρεί τα δικαιώματα και εχει δικαίωμα σε κάθε κομμάτι που βγάζει δηλαδή παίρνει το κατάλληλο αντίτιμο. Τωρα αν της βγάζει κάποια εταιρεία για λογαριασμό της Samsung αλλα εχει δικαιώματα η Samsung δεν το αναφέρει. Αν ηταν θα έβγαζαν όλοι και θα είχε και μειωμένη τιμή αλλά για να μην έχει κάποιος λόγος θα υπάρχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/7/2020 στις 3:39 ΜΜ, dj_takis είπε

Να μου το θυμηθείτε. Αυτοί οι δύο κάποια φορολογική τρύπα θα έχουν βρει, και ανταλλάσουν εκατομμύρια και δισεκατομμύρια δίχως αύριο. 

 

Αυτό που λες παίζει να συμβαίνει πραγματικά. Δεν ανταλλάσονται έτσι αθώα τέτοια ποσά μεταξύ εταιριών και χωρών...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...