Προς το περιεχόμενο

Φήμες θέλουν τους Apple Silicon στα φετινά MacBook Pro 13,3 ιντσών και MacBook Air


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, AtiX είπε

Δεν ξέρω αν κατάλαβες ότι μπορεί να μην λες σάπια τα μηχανήματα αλλά χαρακτηρίζειςμε μεγάλη ευκολία τους χρήστες...

οπότε αφού δεν έχεις και τόσο κακή εικόνα για τα προϊόντα της apple,  γιατί έχεις καλή εικόνα για τους χρήστες της???

Οι οπαδοι καθε εταιριας οχι μονο της apple υποστηριζουν αυτο που αγοραζουν με σθενος ! Πχ οι BMWδακιδες oi μερσεντακιδες κλπ κλπ.. Παραδεχομαι τον τροπο που τα χειριζεται ! Δεν κατακρινω ουτε ξεχωριζω ! Το ιδιο θα ελεγα και για τη σαμσουνγκ που μου αρεσει σαν εταιρια αλλα οχι ολα της τα προιοντα..πχ τα τσιπ της ραμ που εχει ειναι τα καλυτερα..οι οθονες της ειναι ακρως εντυπωσιακες..αλλα εχει κανει και χοντρες πατατες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Ναι εχεις δικιο, μιας και τα butterfly switches της βγηκαν και πετυχε το beta test που εκανε 5 χρονια για να ξανα γυρισει στα παλια magic που ολοι αποθεωσαν ως καινουργια.

Έχεις δουλέψει macbook με butterfly switches ή κάπου διάβασες ότι μάζευαν σκόνη και το αμολάς;

Άσε, ξέρω. 

Πες τώρα και για τα bendgate/batterygate στα iphone. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stafaf είπε

Έχεις δουλέψει macbook με butterfly switches ή κάπου διάβασες ότι μάζευαν σκόνη και το αμολάς;

Άσε, ξέρω. 

Πες τώρα και για τα bendgate/batterygate στα iphone. 

Οκ για να ξανα γυρισε στο παλιο καλο magic μαλλον δεν ειχε κανει κατι λαθος. οκ

cb025f6f370a51f09ce11e1191d75437.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, SabotazNic είπε

Οκ για να ξανα γυρισε στο παλιο καλο magic μαλλον δεν ειχε κανει κατι λαθος. οκ

cb025f6f370a51f09ce11e1191d75437.gif

Είδες που έπεσα μέσα;

Έβαλες και τα πρόβατα, μια χαρά, άντε τώρα στο lenovo σου και μην ασχολείται με πράγματα που έχεις δει μόνο στο Public. 

Σε λίγο πιο σοβαρά τώρα, χθες διάβαζα ένα άρθρο που εν ολίγοις λέει ότι η κίνηση αυτή της apple ίσως αποτελέσει καταλύτη εξελίξεων και για το στρατόπεδο των Wintel. 

https://macdailynews.com/2020/07/13/apple-silicon-macs-are-the-death-knell-for-wintel/

Δεν ξέρω αν επαληθευτεί κάτι τέτοιο αλλά μου φαντάζει πολύ θετική εξέλιξη, για όλους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βλέποντας το timeline παρουσίασης συσκευών της apple το πιο λογικό είναι να δούμε μετα το iphone 12  ένα φρεσκάρισμα στα ipad , ipad air , ipad mini  και ένα Macbook Air  ,  ίσως ένα νέο  imac μέσα στον Ιούλιο τώρα , για Macbook Pro περισσότερο πιθανό αρχές του επομενου χρόνου .

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stafaf είπε

Μπερδεύεις την apple με την ms με τους σάπιους arm 850 και τα άλλα beta projects που παρουσίασε κατά καιρούς. 

Άστο, δεν είναι για σένα. 

Δηλαδή θα βγει και θα δουλεύει απροβληματιστα day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, One+ είπε

Δηλαδή θα βγει και θα δουλεύει απροβληματιστα day one.

Να μη το δούμε πρώτα ρε συ;

Σοβαρά τώρα. 

Εγώ πιστεύω ότι έγινε σοβαρή προετοιμασία. 

Άμα δεν δουλέψει σωστά, θα το δούμε κι αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Ωραία, για απάντησε μου τότε αυτές... αυτές τις ατέλειες ποιος της επισημοποίησε  και αν λύθηκαν μετά από λίγο ή συνέχισαν τα δημιουργούν πρόβλημα στην λειτουργία της συσκευής??? 

Το throttling στο macbook λύθηκε με update.Kαμιά ουσιαστική λύση σε καταναλωτές που πλήρωσαν 3000$

https://9to5mac.com/2019/11/04/what-is-macbook-thermal-throttling/

Finally, your best bet might be to upgrade or change laptops.

20200715_221604.jpg

Επεξ/σία από One+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsakis11 είπε

Οι οπαδοι καθε εταιριας οχι μονο της apple υποστηριζουν αυτο που αγοραζουν με σθενος ! Πχ οι BMWδακιδες oi μερσεντακιδες κλπ κλπ.. Παραδεχομαι τον τροπο που τα χειριζεται ! Δεν κατακρινω ουτε ξεχωριζω ! Το ιδιο θα ελεγα και για τη σαμσουνγκ που μου αρεσει σαν εταιρια αλλα οχι ολα της τα προιοντα..πχ τα τσιπ της ραμ που εχει ειναι τα καλυτερα..οι οθονες της ειναι ακρως εντυπωσιακες..αλλα εχει κανει και χοντρες πατατες

Αυτο γινεται γιατι η sammy εχει τμηματα..... Ειναι σαν ενα σοι ο ενας θα ειναι δουλευταρας και σωστος και αλλος αχρηστος ,το καθε τμημα κανει καλη η κακη δουλεια και ανεβαζει το ονομα της εταιρίας 

Οσο για τους μπεμβεδακιδες και τους μερσεντακιδες εχουν τα καλυτερα αυτοκινητα αλλο που καμια φορα παιρνουν φωτια στη μεση του δρομου,χαλανε ηλεκτρικα λες και ειναι χριστουγεννιατικα λαμπακια απο πωλητη σε φαναρια κλπ κλπ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafaf είπε

Έχεις δουλέψει macbook με butterfly switches ή κάπου διάβασες ότι μάζευαν σκόνη και το αμολάς;

Άσε, ξέρω. 

Πες τώρα και για τα bendgate/batterygate στα iphone. 

Τα butterfy switches ήταν αποτυχία.Το πληκτρολόγιο ήταν εύθραυστο και με το παραμικρό δείγμα σκουπιδιού ήταν ικανό να μπλοκάρει ολόκληρο τον εσωτερικό του μηχανισμό, με τα ελατήρια του να χαρακτηρίζονται αδύναμα και επιρρεπή σε δυσλειτουργία.Δεν ήταν τυχαίο που τα αντικατέστησε.Δεν είμαι όλα ρόδινα στα προϊόντα της apple.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει τους καλύτερους mobile επεξεργαστές; Τους έχει εδώ και πολλά χρόνια. Την γέμισε η Intel με προβλήματα υπερθέρμανσης, απόδοσης, καθυστερήσεων; Την γέμισε. Και πολύ άργησε να τους παρατήσει. Είμαι πολύ περίεργος να δω CPU AXX με TDP laptop ή σταθερού και αντίστοιχο σύστημα ψύξης τι μπορεί να κάνει σε MacOS με εφαρμογές σωστά παραμετροποιημένες. Για Windows και x86 κοιτάμε αλλού όσο καλά και αν δουλεύει το Rosseta.

Επεξ/σία από iazriel
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, forgotten είπε

Άντε με το καλό να δούμε τα φύκια σε μεταξωτές κορδέλες... Μια τέτοια απαξίωση σε όλους και ένα χειροκρότημα σε μια με το ζόρι μετάβαση άνευ χρονικού ορίζοντα απότομα και σχεδόν πεισματικά μόνο η apple θα έκανε και μόνο αυτή είναι δυνατό να αντέξει μια αποτυχία σε τέτοιο εγχείρημα...

Ναι βέβαια γιατί ότι μετάβαση κάνει η Apple είναι αποτυχημένη. 

Αυτο έχει δείξει η ιστορία. Όπως το 2006 στην μετάβαση σε Intel.

Χάλια ... 🤪🤪
 

Ας αφήσουμε να δείξει ο χρόνος.. και τα φύκια για μεταξωτές κορδέλες και και πείσματα που αναφέρεις.

Μπορει να κάνει μούτρα και να της περάσει αύριο μεθαύριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, One+ είπε

Το throttling στο macbook λύθηκε με update.Kαμιά ουσιαστική λύση σε καταναλωτές που πλήρωσαν 3000$

https://9to5mac.com/2019/11/04/what-is-macbook-thermal-throttling/

Finally, your best bet might be to upgrade or change laptops.

20200715_221604.jpg

Αρέσκεστε πολύ να παίρνετε μεμονωμένα περιστατικά και να τα βγάζετε κανόνα.. Λες και δεν θα βρούμε σε άλλους υπολογιστές αντίστοιχου κόστους μεμονωμένα περιστατικά σαν και αυτά... έβγαλε ένας μια φωτό να γίνει viral και την έχετε δεδομένη, όλοι με mac έτσι δουλεύουν γτ υπερθερμαίνονται και κολλάνε τα πληκτρολόγια πχ... Τι να πω ρε παιδιά, ρίχνετε το IQ σας απο μόνοι σας.. Οχι οτι δεν παρουσιαζουν και προβληματα, αλλα η τοση γενικευση και οτι το περνατε σαν κανονα και που, σε ατομα που τους δουλευουν χρονια αυτους τους υπολογιστες και ξερουν τι και πως, ειναι τραγικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η Apple πάει στους δικούς της επεξεργαστές επειδή η Intel δεν μπορούσε να της δώσει αυτό που χρειαζόταν για να φτιάξει τα Macs που θέλει ---> Στο Insomnia πρέπει οι χρήστες να απολογηθούν/απαντήσουν στην κριτική που γίνεται για ένα 8-core i9 σε laptop πάχους 1-και-κάτι εκατοστά.

1 ώρα πριν, One+ είπε

Το throttling στο macbook λύθηκε με update.Kαμιά ουσιαστική λύση σε καταναλωτές που πλήρωσαν 3000$

ΟΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, ektorme είπε

Αρέσκεστε πολύ να παίρνετε μεμονωμένα περιστατικά και να τα βγάζετε κανόνα.. Λες και δεν θα βρούμε σε άλλους υπολογιστές αντίστοιχου κόστους μεμονωμένα περιστατικά σαν και αυτά... έβγαλε ένας μια φωτό να γίνει viral και την έχετε δεδομένη, όλοι με mac έτσι δουλεύουν γτ υπερθερμαίνονται και κολλάνε τα πληκτρολόγια πχ... Τι να πω ρε παιδιά, ρίχνετε το IQ σας απο μόνοι σας.. Οχι οτι δεν παρουσιαζουν και προβληματα, αλλα η τοση γενικευση και οτι το περνατε σαν κανονα και που, σε ατομα που τους δουλευουν χρονια αυτους τους υπολογιστες και ξερουν τι και πως, ειναι τραγικό.

Το throttling στο macbook pro δεν ήταν μεμονωμένο περιστατικό αλλά ο κανονας.Ήταν πρόβλημα κακού σχεδιασμού όπως και το πληκτρολόγιο butterfly.

 

Επεξ/σία από One+
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...