Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κάρτας γραφικών


Michalhs30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους όπως λέει και ο τίτλος επιλογή αναβάθμισης κάρτα γραφικών λοιπόν έχουμε και λέμε:

M/B Gigabyte Z390 Gaming X 

Cpu:I5 9600k

Memory:2x8 corsair 3200 

Hard drive: m2 970 evo plus 500gb 

Psu:Coolermaster 750w 80plus bronze

Gpu:Gigabyte 1050ti

Case:Collermaster h500p mesh white

Η κάρτα προορίζεται για gaming και θέλω να αντικαταστήσω την 1050ti για κάτι πιο εξελιγμένο μιας και η υπάρχων κάρτα είναι ήδη 4 χρόνων! Είμαι ανάμεσα σε 1660 super με τα 3 funs και 1660ti καμία πρόταση??? Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι 1440p πιστεύω ( σίγουρα για 1080) είσαι μια χαρά με 1660 super. Καλύτερα 'όμως να μας πεις τι παιχνίδια παίζεις και σε τι ανάλυση για να βοηθήσουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Dragonlordcv2002 είπε

Μέχρι 1440p πιστεύω ( σίγουρα για 1080) είσαι μια χαρά με 1660 super. Καλύτερα 'όμως να μας πεις τι παιχνίδια παίζεις και σε τι ανάλυση για να βοηθήσουμε. 

Ένα συγκεκριμένο παιχνίδι Aion κόλλημα χρόνια τώρα σε high quality!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για 1080p μιλαμε ? 

και σε τι budget ?

Από 1050ti σε 1660 super/ti  θα δεις μεγάλη διαφορά σίγουρα 

εγώ θα ψήφιζα 1660 super είναι σε καλή τιμή αν και μάλλον δεν μιλάμε για την ίδια υλοιποιήση

μια αλλη λύση ειναι 5600 xt που είναι και ακόμα πιο δυνατή αλλά λίγο πιο ακριβή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν είναι μόνο για το AION και σου παίζει καλά με αυτή που έχεις, δεν νομίζω ότι συντρέχει λόγος αλλαγής. 

Επεξ/σία από Dragonlordcv2002
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Michalhs30 είπε

Ένα συγκεκριμένο παιχνίδι Aion κόλλημα χρόνια τώρα σε high quality!

και εχεις θεμα με την 1050ti στο Aion ενα game 12 ετων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς στο Aion το έχουν βαρύνει πολύ το παιχνίδι έχει απίστευτο κόσμο και δεν έχουν αναβαθμίσει το cry engine καθόλου! Αυτός είναι και ο λόγος που έλεγα να πάω σε 1660 super με τα 3 funs και είναι και σε καλή τιμή!

46 λεπτά πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Αν είναι μόνο για το AION και σου παίζει καλά με αυτή που έχεις, δεν νομίζω ότι συντρέχει λόγος αλλαγής. 

Το θέμα είναι ότι την ώρα του siege το fps από 90-95 που είναι συνήθως πέφτει στα 20 μαζί με πολλά lag freeze!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό δεν φταίει πάντα η κάρτα που έχεις... όπως είπες μπορεί να φταίει το παιχνίδι μιας και η κάρτα σου παρά είναι αρκετή για αυτό.

Τσέκαρε θερμοκρασίες CPU MB και GPU καθώς παίζεις επίσης. 

Δοκίμασε επίσης να ενεργοποιήσεις το VSYNCH που θα σε πάει στο refresh rate της οθόνης σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Dragonlordcv2002 είπε

Για αυτό δεν φταίει πάντα η κάρτα που έχεις... όπως είπες μπορεί να φταίει το παιχνίδι μιας και η κάρτα σου παρά είναι αρκετή για αυτό.

Τσέκαρε θερμοκρασίες CPU MB και GPU καθώς παίζεις επίσης. 

Δοκίμασε επίσης να ενεργοποιήσεις το VSYNCH που θα σε πάει στο refresh rate της οθόνης σου. 

Cpu 28c Mb 31c gpu 54c θα το δοκιμάσω και το vsync να δω αν θα αλλάξει κάτι αν δεν νομίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...