Προς το περιεχόμενο

Αγορά Τρικυκλο Πατίνι για 2 ετων αγόρι


mixaliskan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας,

Επειδή ο 2 ετών γιος μου δείχνει ιδιαίτερο ενδιαφέρον στα πατίνια που βλέπει έξω, θα ήθελα την πρόταση σας αν έχετε αγοράσει ήδη.

Μου άρεσαν δύο πατίνια:

1. το Micro 3 In 1 Deluxe Red

2. το Globber Evo 5 in 1 V2 Navy Blue

Το δεύτερο έχει και κοντάρι για να το σέρνει ο γονιός. Έχει αγοράσει κάποιος κανένα απο τα δύο ή κάποιο παρόμοιο που θα μου προτείνατε; Τι να προσέξω κατά την αγορά;

* ποδηλατάκι τρίκυκλο έχουμε ήδη και του αρέσει πολύ.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Aφού του αρέσει και κάνει το τρίκυκλο που ήδη έχετε ξεκίνα επιτόπου με ποδηλατάκι ισοροπίας.
Θα μάθει να κάνει μόνος του πάρα πολύ γρήγορα, θα χρησιμοποιεί τα πόδια του συνέχεια χωρίς να χρειάζεται σπρώξιμο και μετά θα κάνετε και εσείς γυμναστική μαζί του όταν θα τρέχετε από πίσω για να τον φτάσετε. :)

https://www.skroutz.gr/c/2142/paidika-podilata-isorropias.html

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dpolal είπε

Aφού του αρέσει και κάνει το τρίκυκλο που ήδη έχετε ξεκίνα επιτόπου με ποδηλατάκι ισοροπίας.
Θα μάθει να κάνει μόνος του πάρα πολύ γρήγορα, θα χρησιμοποιεί τα πόδια του συνέχεια χωρίς να χρειάζεται σπρώξιμο και μετά θα κάνετε και εσείς γυμναστική μαζί του όταν θα τρέχετε από πίσω για να τον φτάσετε. :)

https://www.skroutz.gr/c/2142/paidika-podilata-isorropias.html

χαχχαχαχ είπα ότι έχουμε ήδη ένα ποδηλατάκι, όχι ότι κάνει...σε αυτό που μας έχουν δώσει δεν φτάνει ακόμα τα πετάλια...του αρέσει να ανεβαίνει και να τον πάμε βολτα 😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, mixaliskan είπε

χαχχαχαχ είπα ότι έχουμε ήδη ένα ποδηλατάκι, όχι ότι κάνει...σε αυτό που μας έχουν δώσει δεν φτάνει ακόμα τα πετάλια...του αρέσει να ανεβαίνει και να τον πάμε βολτα 😋

Για αυτό πρότεινα το παραπάνω.
Δεν έχει πετάλια και αναγκαστικά θα κάνει με τα πόδια του σε αντίθεση που τώρα απλά κάθεται και τον σπρώχνετε εσείς.
Όσο περισσότερο ασχολείται με το ισοροπίας τόσο περισσότερο θα κάνει μόνος του και μόλις δεί πόσο γρήγορα θα μπορεί να πάει δεν θα έχει σταματημό.

Απλά θέλει λίγο υπομονή στην αρχή μέχρι να καταλάβει ότι πλέον πρέπει να είναι ποιό ενεργητικός αν θέλει να διασκεδάσει.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ποιότητα όταν πήρα στη μικρή μου προ διμήνου νομίζω πως τα globber είναι εξαιρετικά. 

Πήρα το elite με τα φωτάκια καθοτι στα 3 πια. 

@Ukforthemoment όχι δεν θα είσαι. Της έχω ένα πολύ καλό κράνος της globber. Την μια φορά που χρειάστηκε δεν την προστάτευσε ωστόσο. Ήταν με ποδήλατο εγώ ένα βήμα πίσω... Ο δρόμος σε ένα σημείο ήταν ότι να ναι με αποτέλεσμα να σηκωθούν οι βοηθητικές και να χάσει την ισορροπία της. Εφυγε η μικρή με δύναμη πάνω στο πεζοδρομίο με το κούτελο. Επεσε υπό τέτοια γωνιά όπου το κράνος δεν μπορούσε να την προστατεύσει. Δεν έπαθε τίποτα ένα ελαφρύ χτύπημα μόνο. Τύχη χρειάζεται ο άνθρωπος προτίστως όλα τα υπόλοιπα έρχονται μετά. Ναι στο κράνος αλλά αν δεν έχεις τύχη.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δύο μου παιδιά έχουν το Globber Primo. Πολύ καλό πατίνι, καλή κατασκευή.

Εάν γύριζα πίσω το χρόνο, θα τους έπαιρνα (και) ποδήλατο ισορροπίας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, chill είπε

Της έχω ένα πολύ καλό κράνος της globber. Την μια φορά που χρειάστηκε δεν την προστάτευσε ωστόσο. Ήταν με ποδήλατο εγώ ένα βήμα πίσω... Ο δρόμος σε ένα σημείο ήταν ότι να ναι με αποτέλεσμα να σηκωθούν οι βοηθητικές και να χάσει την ισορροπία της. Εφυγε η μικρή με δύναμη πάνω στο πεζοδρομίο με το κούτελο. Επεσε υπό τέτοια γωνιά όπου το κράνος δεν μπορούσε να την προστατεύσει. Δεν έπαθε τίποτα ένα ελαφρύ χτύπημα μόνο. Τύχη χρειάζεται ο άνθρωπος προτίστως όλα τα υπόλοιπα έρχονται μετά. Ναι στο κράνος αλλά αν δεν έχεις τύχη.... 

Αυτό είναι το πρόβλημα με τις βοηθητικές, το παιδί δεν μαθαίνει ισοροπία και είναι εύκολο να ανατραπεί το ποδηλατάκι μόλις σηκωθεί στον αέρα η μία από αυτές. :(

Kαι τα δικά μου είχαν φάει κάμποσσες τούμπες μέχρι να μάθουν ισοροπία χωρίς βοηθητικές, αντίθετα ο ανηψιός μου από το ποδηλατάκι ισοροπίας πέρασε αμέσως σε κανονικό με πετάλια χωρίς βοηθητικές μόλις μεγάλωσε λίγο χωρίς κανένα πρόβλημα.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...