Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, washcloud είπε

Κατά τ' άλλα (θα το καταννοήσεις και μόνος αν διαβάσεις το κείμενο του korakios), όχι, όπως έχουν τα πράγματα, μένεις εκεί που είσαι, είναι η καλύτερη δυνατή συνθήκη για εσένα. Αν μιλάμε για νοίκι όμως, η προϋπόθεση είναι να είναι η κατά την φορολογική σου δήλωση το '21, κύρια κατοικία σου από το '20, με μισθωτήριο, το ρεύμα στο όνομά σου κτλ (βασικά το ίδιο ισχύει ακόμη κι αν είναι δικό σου σπίτι : να είναι ΔΗΛΩΜΕΝΟ ως κύρια κατοικία σου. Αλλιώς ήδη από Γενάρη δεν παίρνεις την κρατική επιδότηση για το ρεύμα και τότε υπάρχει περίπτωση να πρέπει ν' αλλαξεις πρόγραμμα. Πες όμως, και βλέπουμε.)

ευχαριστω, ειμαι πολλα χρονια σε αυτο το σπιτι και ειναι δικο μας. Εχω καταλαβει πως πρεπει να παραμεινω δεη, απλα δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να ενεργοποιησω για 1 χρονο το myhome online ή να μην πειραξω τπτ απο το Γ1 οικιακο τιμ+ΚΟΤ Β

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, washcloud είπε

...αν εννοείς ότι είναι ν' αλλάξεις σπίτι, δεν θα χρεωθείς ποινή αποχώρησης, απλά τους ενημερώνεις ότι αυτο θα κάνεις, και στο νέο σπίτι θα ξεκινήσεις με το νέο Ονλάιν (και τις σχεδόν 2πλάσιες τιμές δυστυχώς).

...ΔΙΑΒΑΣΕ αυτά που σου υπέδειξε ο korakios, διότι αν υπάρχει οικονομικό θέμα ΠΡΕΠΕΙ από εδώ και πέρα να είσαι ενημερωμένος για το τί παίζει και τί ΘΑ παίξει με το ρεύμα, ώστε να κινείσαι ανάλογα (για την ακρίβεια 'ξεφύλισσε" όσο μπορείς από το θρεντ, όχι φυσικά με την μία, αλλά σε βάθος ημερών ή και εβδομάδων, ιδίως από Δεκέμβρη και μετά : όπου βλέπεις ποστ αν σου κάνει κλικ, διάβαζε...).

Κατά τ' άλλα (θα το καταννοήσεις και μόνος αν διαβάσεις το κείμενο του korakios), όχι, όπως έχουν τα πράγματα, μένεις εκεί που είσαι, είναι η καλύτερη δυνατή συνθήκη για εσένα. Αν μιλάμε για νοίκι όμως, η προϋπόθεση είναι να είναι η κατά την φορολογική σου δήλωση το '21, κύρια κατοικία σου από το '20, με μισθωτήριο, το ρεύμα στο όνομά σου κτλ (βασικά το ίδιο ισχύει ακόμη κι αν είναι δικό σου σπίτι : να είναι ΔΗΛΩΜΕΝΟ ως κύρια κατοικία σου. Αλλιώς ήδη από Γενάρη δεν παίρνεις την κρατική επιδότηση για το ρεύμα και τότε υπάρχει περίπτωση να πρέπει ν' αλλαξεις πρόγραμμα. Πες όμως, και βλέπουμε.)

Δεν θέλω ν'αλλαξω σπίτι αλλα πάροχο γι'αυτο ρωτάω. Αν έχει κάποιος τις τιμές καταγγελίας της σύμβασης ανα μήνα να δώ αν με συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, korakios είπε

το παρακάτω είναι με τις παλιές και τη ρήτρα αποχώρησης

παλιό online ειδικοί όροι , ρήτρα αποχώρησης 169 kB · 47 downloads

 

4 λεπτά πριν, latsakos είπε

Δεν θέλω ν'αλλαξω σπίτι αλλα πάροχο γι'αυτο ρωτάω. Αν έχει κάποιος τις τιμές καταγγελίας της σύμβασης ανα μήνα να δώ αν με συμφέρει.

σου τα έχουν στείλει στην προηγούμενη σελίδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, latsakos είπε

Δεν θέλω ν'αλλαξω σπίτι αλλα πάροχο γι'αυτο ρωτάω

Βρήκες κάτι φθηνότερο από το παλιό online της ΔΕΗ; Αν θέλεις μοιράσου το μαζί μας να σωθούμε και εμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panagiotis54 είπε

δεν ειμαι σιγουρος αν πρεπει να ενεργοποιησω για 1 χρονο το myhome online ή να μην πειραξω τπτ απο το Γ1 οικιακο τιμ+ΚΟΤ Β

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

ανάλογα την κατανάλωση που καλύπτουν οι επιδοτήσεις (πίστωση ΤΕΜ)

αν δικαιούσαι (για κύρια κατοικία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι από το τέλος του 2021 στη Volton με 2ετές συμβόλαιο σε ισχύ, από την οποία σκοπεύω να φύγω άμεσα προς ΔΕΗ.

 Έχει διαφορά αν το αίτημα στο ΔΕΗ myhome enter γίνει διαδικτυακά ή με επίσκεψη σε κατάστημα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν πας σε κατάστημα ΔΕΗ είναι πολύ πιθανόν να ενεργοποιηθεί νωρίτερα το my home enter σε σύγκριση με on-line αίτηση.

Επεξ/σία από emmanuel5
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες.

Να αναφερω τη συνεχεια του ιστορικου του θεματος με την αλλαγη παροχου για το σπιτι της μητερας μου.

Εκανα ηλεκτρονικα την αιτηση για το MyhomeOnline στις 4/1/22, και μεχρι τις 13/1 ειχε ηδη ενεργοποιηθει στο MyhomeOnline οπως ελεγε στο ebill.

Προχθες βγηκε ο εκκαθαριστικος απο πρωτεργια και σημερα βγηκε ο πρωτος λογαριασμος απο τοτε, οποιος γραφει: 

Τιμολόγιο: myHome Online Ν

και εχει και τα -30 απο την επιστροφη MyHomeOnline.

Δε βλεπω πουθενα στο λογαριασμο ενεργειακη εκπτωση οποτε αν καταλαβα καλα κοπηκε για τα σταθερα προγραμματα, σωστα?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από εχθές προσπαθώ να κάνω την αίτηση για το online προγραμμα και δεν λειτουργεί.  Τους πήρα τηλέφωνο αλλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Απ ότι φαίνεται θα χάσουμε την εκτύπωση των 30 ευρω αλλά μικρό το κακό.

Επεξ/σία από Babitc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Babitc είπε

Από εχθές προσπαθώ να κάνω την αίτηση για το online προγραμμα και δεν λειτουργεί.  Τους πήρα τηλέφωνο αλλά δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Απ ότι φαίνεται θα χάσουμε την εκτύπωση των 30 ευρω αλλά μικρό το κακό.

Γινετε πόλεμος πλέον. Θεωρω οτι η τιμή θα αναθεωρηθεί άμεσα προς τα πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, basilis_k6 είπε

Γινετε πόλεμος πλέον. Θεωρω οτι η τιμή θα αναθεωρηθεί άμεσα προς τα πανω.

Ο πολεμος τελειωνει αλλα δε ξερω τα αποτελεσματα ποσο καιρο θα διαρκεσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, βγαίνουν ωφελημένοι όσοι επέλεξαν προγράμματα με σχετικά υψηλές σταθερές χρεώσεις kwh, χωρίς όμως ρήτρα αναπροσαρμογής??🤔🤔

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, ΠάρηςΓ είπε

Ο πολεμος τελειωνει αλλα δε ξερω τα αποτελεσματα ποσο καιρο θα διαρκεσουν

όπως και το φυσικό αέριο απο Ρωσία τελείωσε , άρα τα αποτελέσματα θα διαρκέσουν χρόνια

8 λεπτά πριν, demakhs είπε

Τελικά, βγαίνουν ωφελημένοι όσοι επέλεξαν προγράμματα με σχετικά υψηλές σταθερές χρεώσεις kwh, χωρίς όμως ρήτρα αναπροσαρμογής??🤔🤔

μέχρι χθες εξαρτώταν απο την κατανάλωση

αξίζει σταθερό vs κυμαινόμενο ? (Φεβ 2022)

απο σήμερα και για τις επόμενες μέρες , ίσως

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...