Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 minutes ago, ^_NikitaS_^ said:

Προσωπικά έχω απενεργοποιησει το green pass με τον τρόπο που είχαν πει εδώ μέσα. Με το που στέλνω στην φόρμα επικοινωνίας, μετά από δύο μέρες μου είπαν ότι το προωθούν στο αρμόδιο τμήμα και μετά από καμιά 5αρια μέρες μπήκα στο ebill και δεν υπήρχε. Έχω κανονικά 4all χωρίς green pass. Ούτε τηλέφωνα ούτε τίποτα. Με φόρμα επικοινωνίας. 

Αν θέλεις γράψε δύο λεπτομέρειες, το green pass το απέκτησες τη στιγμή που πήγες στο 4all, και αν ναι πόσος καιρός μεσολάβησε από τη στιγμή που μπήκες στο πρόγραμμα μέχρι να αφαιρεθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 hours ago, Joshua21 said:

Αν θέλεις γράψε δύο λεπτομέρειες, το green pass το απέκτησες τη στιγμή που πήγες στο 4all, και αν ναι πόσος καιρός μεσολάβησε από τη στιγμή που μπήκες στο πρόγραμμα μέχρι να αφαιρεθεί;

Ναι, το απέκτησα με το 4all και ακριβώς στον μήνα πάνω τους έστειλα όπως αναφέρεται εδω στο φόρουμ από τη φόρμα επικοινωνίας τους και μου το αφαίρεσαν. 

Είχαν γράψει το παρακάτω και το ακολούθησα. Ακόμα και το κείμενο το έκανα copy paste 

 

" για να διακόψεις το Green Pass πας:
1) https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/pliromes-rythmiseis-revma/
2) Τέρμα κάτω πατάς το Χρειάζεστε βοήθεια; 

3) Στην φόρμα που ανοίγει επιλέγεις το Διευκρινίσεις χρεώσεων πιστώσεων

4) Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σαν συνοδευτικό μήνυμα γράφεις
"Επιθυμώ να διακόψω την υπηρεσία Green Pass"
Επιθυμώ να διακόψω την υπηρεσία Green Pass, σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στην Παράγραφο 7, περίπτωση β των Ειδικών Όρων Παροχής Ενεργειακής Υπηρεσίας Green Pass για οικιακούς πελάτες." 

 

Επεξ/σία από ^_NikitaS_^
  • Like 5
  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εγω που υπεβαλλα αιτημα στις 31 δεκεμβριου ακομη δεν εχει γινει τιποτα, μολις ξαναεστειλα το ιδιο αιτημα ζητωντας εξηγησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/03/2024 at 16:21, DomToretto said:

Καλησπέρα στην ομάδα, 

Αυτό το Green Pass τελικά το απενεργοποιούν από τη ΔΕΗ ή όχι? Και αν το απενεργοποιούν, επηρεάζει το πρόγραμμα στο οποίο βρίσκομαι?
Έκανα το αίτημα απενεργοποίησης μέσω της φόρμας της ΔΕΗ στο site και μου απάντησαν μετά από 2-3 μέρες πως πρέπει να τους γνωστοποιήσω την επιθυμητή ημερομηνία κατάργησης του green pass με νέο αίτημα. 

Για ποιο λόγο θέλουν ημερομηνία? υπάρχει κάτι που μου διαφεύγει?

Τα ιδια και εδω.

Για να σε αναγκασουν ή να σιχτηρησεις και να μην το ξανακανεις ή να κερδισουν ημερες να πανε αναλογικα τη χρεωση ακυρωσης ή να σου πουν οτι θα παει απο τον επομενο ημερολογιακα λογαριασμο γιατι λχ δεν επιμεριζεται.

Μεθοδος οτι ειχε προταθει εδω μεσω της φορμας επικοινωνιας.

Ή πεσαμε σε υπαλληλο που το αντιμετωπιζει πρωτη φορα ή εχει πεσει γραμμη να κερδιζουν χωρο και να κερδιζουν τα μονοευρα. Με τοσους εκατονταδες χιλιαδες πελατες 1 ευρω το μηνα ειναι καλη αρπαχτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Sebu είπε

ή εχει πεσει γραμμη να κερδιζουν χωρο και να κερδιζουν τα μονοευρα. Με τοσους εκατονταδες χιλιαδες πελατες 1 ευρω το μηνα ειναι καλη αρπαχτη.

Η (ελληνική) λογική λέει αυτό.

Σε μία normal χώρα θα είχαν συνέπειες, εδώ παρτάρουν.

Καλημέρες.

Επεξ/σία από GiOrGoSk21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/3/2024 στις 3:58 ΜΜ, ^_NikitaS_^ είπε

Ναι, το απέκτησα με το 4all και ακριβώς στον μήνα πάνω τους έστειλα όπως αναφέρεται εδω στο φόρουμ από τη φόρμα επικοινωνίας τους και μου το αφαίρεσαν. 

Είχαν γράψει το παρακάτω και το ακολούθησα. Ακόμα και το κείμενο το έκανα copy paste 

 

" για να διακόψεις το Green Pass πας:
1) https://www.dei.gr/el/gia-to-spiti/ypostiriksi-epikoinonia/pliromes-rythmiseis-revma/
2) Τέρμα κάτω πατάς το Χρειάζεστε βοήθεια; 

3) Στην φόρμα που ανοίγει επιλέγεις το Διευκρινίσεις χρεώσεων πιστώσεων

4) Συμπληρώνεις τα στοιχεία σου και σαν συνοδευτικό μήνυμα γράφεις
"Επιθυμώ να διακόψω την υπηρεσία Green Pass"
Επιθυμώ να διακόψω την υπηρεσία Green Pass, σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στην Παράγραφο 7, περίπτωση β των Ειδικών Όρων Παροχής Ενεργειακής Υπηρεσίας Green Pass για οικιακούς πελάτες." 

 

Eχω κανει ακριβως την διαδικασια που περιγραφεις στις 5/2 (1/1/24 ειχα κανει την μεταβαση στο 4all απο το Γ1 οποτε ειχε παρελθει ο πρωτος μηνας). Με το που το εκανα, καπακι μου ηρθε ενα email  που ελεγε  οτι εχουνε λαβει το αιτημα μου με ταδε κωδικο και συντομα θα ενημερωθω για την διευθετηση του. Ε απο εκεινη την ημερα εχει περασει σχεδον εναμιση μηνας, δεν εχω λαβει καμια ενημερωση και προφανως το green pass ειναι ενεργοποιημενο.

Επεξ/σία από Pwpwpw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, ekrepali είπε

Aντί να ασχολήστε με τη πλατφόρμα της ΔΕΗ, γιατί δεν ανοιγετε αίτημα στο Myrae;

Με τι αίτημα να ανοίξουν ,γιατί δε τους διακόπτει η ΔΕΗ το green pas πριν συμπληρωθεί το δωρεάν τετράμηνο ?

  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, dimostr είπε

Με τι αίτημα να ανοίξουν ,γιατί δε τους διακόπτει η ΔΕΗ το green pas πριν συμπληρωθεί το δωρεάν τετράμηνο ?

Το διακόπτει, αν κάνουν αίτημα ένα μήνα μετά. Απλά το αποτέλεσμα χρειάζεται ίσως και δυο μηνιαίους λογαριασμούς να φανεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα και εγώ αίτημα για τρίτη φορά σήμερα...για να δούμε..

Εν τω μεταξύ πρέπει να έχω χάσει επεισόδια, δεν με αφήνει να δώσω μέτρηση στο 4all εδώ και ένα μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Έκανα και εγώ αίτημα για τρίτη φορά σήμερα...για να δούμε..

Εν τω μεταξύ πρέπει να έχω χάσει επεισόδια, δεν με αφήνει να δώσω μέτρηση στο 4all εδώ και ένα μήνα.

Μήπως έχει ξεκινήσει η μηνιαία καταμέτρηση στην περιοχή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, takoulou said:

Μήπως έχει ξεκινήσει η μηνιαία καταμέτρηση στην περιοχή σου;

Νέα κόλπα αυτά; Δεν το είχα πάρει χαμπάρι.

Ενδεχομένως ναι (Κουκάκι), μιας και φαίνεται να έχω λάβει δύο εκκαθαριστικούς στην σειρά.

6fxyBYG.png

 

 

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Νέα κόλπα αυτά; Δεν το είχα πάρει χαμπάρι.

Ενδεχομένως ναι (Κουκάκι), μιας και φαίνεται να έχω λάβει δύο εκκαθαριστικούς στην σειρά.

6fxyBYG.png

 

 

Μήπως έχεις νέο ηλεκτρονικό μετρητή με SIM τοποθετημένη; (ή είχες βάλει πρόσφατα νυκτερινό και σου άλλαξαν τον μετρητή με νέο), αν ναι τότε έχουν ξεκινήσει σε αυτούς που έχουν "έξυπνους" μετρητές μηνιαία τηλεμέτρηση...

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Νέα κόλπα αυτά; Δεν το είχα πάρει χαμπάρι.

Ενδεχομένως ναι (Κουκάκι), μιας και φαίνεται να έχω λάβει δύο εκκαθαριστικούς στην σειρά.

6fxyBYG.png

 

 

Πάντως έτσι φαίνεται... 

Πάρε τηλέφωνο στον Δεδδηε να δεις.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...