Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι ΔΕΗ  και λογικά δεν πρόκειται να αλλάξω πάροχο (μου τα έχουν τσακίσει στο τηλέφωνο και ούτε δωρεάν δεν πάω) 😁 αλλά πληρώνω κάθε δίμηνο με κάρτα μέσω ebill.

Δηλαδή να πάρω την έκπτωση πρέπει να το κάνω μηνιαία πληρωμή και μέσω πάγιας εντολής;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Εγώ είμαι ΔΕΗ  και λογικά δεν πρόκειται να αλλάξω πάροχο (μου τα έχουν τσακίσει στο τηλέφωνο και ούτε δωρεάν δεν πάω) 😁 αλλά πληρώνω κάθε δίμηνο με κάρτα μέσω ebill.

Δηλαδή να πάρω την έκπτωση πρέπει να το κάνω μηνιαία πληρωμή και μέσω πάγιας εντολής;;

Οχι, η παγια εντολη δινει παραπανω εκπτωση (+2%) απο αυτη που θα παρεις.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειναι για 2 χρονια, αν παρω το προγραμμα και στον 1 χρονο φυγω απο αυτο το σπιτι και παω σε αλλο το προγραμμα ισχυει κανονικα και στο καινουριο? η επειδη αλλαζει μετρητης θα το ξανακανω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, WireFire είπε

Επειδη ειναι για 2 χρονια, αν παρω το προγραμμα και στον 1 χρονο φυγω απο αυτο το σπιτι και παω σε αλλο το προγραμμα ισχυει κανονικα και στο καινουριο? η επειδη αλλαζει μετρητης θα το ξανακανω? 

Αυτο που σιγουρα θα γινεται ειναι να διακοψεις την 24μηνη συμβαση πληρωνοντας το προστιμο που οριζεται στους ορους και μετα να κανεις νεα συμβαση...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι η πάγια εντολή ΔΕΝ είναι υποχρεωτική στο Enter , απλά αμα την έχεις κερδίζεις 2% . Αυτό που κανείς δεν το ανέφερε είναι οτί στο Enter το ρεύμα είναι περίπου 5% κάτω του Γ1. Επίσης δεν αναφέρθηκε οτι το Enter ειναι 2ετές και υπάρχει ρήτρα αποχώρησης (κλιμακωτά ανάλογα με το πόσο σύντομα θα φύγεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα και απο μένα. Κατ' αρχήν τραγική η ΔΕΗ που βγάζει 2 προγράμματα και δεν εξηγεί τι σκατά είναι αυτά. Ουσιαστικά σου αναφερει μονο ενιαία τιμολόγηση, 100 ευρώ προσφορές και 24 μήνες δέσμευση. Προσωπικά δεν πρόκειται να φύγω απο την ΔΕΗ για κάποιον άλλο πάροχο. Άρα αυτό με τους 24 μήνες δεν με πολυκαίει.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι ποια η διαφορά μεταξύ του online και του enter προγράμματος; Σε τι διαφέρουν δλδ αυτά τα 2 μεταξύ τους; Γιατί πήγα να επιλέξω κάποιο και μου φάνηκαν ακριβώς τα ίδια.

Επεξ/σία από Gkostas2007
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Gkostas2007 είπε

Καλησπέρα και απο μένα. Κατ' αρχήν τραγική η ΔΕΗ που βγάζει 2 προγράμματα και δεν εξηγεί τι σκατά είναι αυτά. Ουσιαστικά σου πουλάει ενιαία τιμολόγηση, 100 ευρώ προσφορές και 24 μήνες δέσμευση. Προσωπικά δεν πρόκειται να φύγω απο την ΔΕΗ για κάποιον άλλο πάροχο. Άρα αυτό με τους 24 μήνες δεν με πολυκαίει.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω, είναι ποια η διαφορά μεταξύ του online και του enter προγράμματος; Σε τι διαφέρουν δλδ αυτά τα 2 μεταξύ τους; Γιατί πήγα να επιλέξω κάποιο και μου φάνηκαν ακριβώς τα ίδια.

Ουσιαστικά, το πρόγραμμα άλλαξε και έγινε myhomeEnter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, GREGORYMO είπε

Ουσιαστικά, το πρόγραμμα άλλαξε και έγινε myhomeEnter.

Σιγουρα? Γιατι οταν μπαινω στον λογαριασμο μου στην ΔΕΗ βλεπω και τα 2 προγραμματα. Γι αυτο εχω σκαλωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, Gkostas2007 είπε

Σιγουρα? Γιατι οταν μπαινω στον λογαριασμο μου στην ΔΕΗ βλεπω και τα 2 προγραμματα. Γι αυτο εχω σκαλωσει

2 είναι και διαλέγεις οποίο σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GREGORYMO είπε

Ουσιαστικά, το πρόγραμμα άλλαξε και έγινε myhomeEnter.

 

1 ώρα πριν, GREGORYMO είπε

2 είναι και διαλέγεις οποίο σου αρέσει.

Αποφάσισε 2 ή 1 είναι? και αν είναι 2 ο άνθρωπος ζητησε να του εξηγησει καποιος σε τι διαφερουν. Ξερεις να απαντησεις σ' αυτο?

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, WireFire είπε

Αποφάσισε 2 ή 1 είναι? και αν είναι 2 ο άνθρωπος ζητησε να του εξηγησει καποιος σε τι διαφερουν. Ξερεις να απαντησεις σ' αυτο?

Το 1' δίνει δώρο 30€ και το 2' 100€.

Διαλέγεις ΟΠΟΙΟ θέλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απο τα "δώρα" που κάνουν, που διαφέρουν ουσιαστικά μεταξύ τους; Το ένα προσφέρει κάτι παραπάνω απο το άλλο; Έχει πιο φθηνή τιμή στις Kw σε σχέση με το άλλο; Αφορούν άλλους τρόπους χρήσης μεταξύ τους; Γιατί το να χαρίζει απλά λεφτά η ΔΕΗ δεν μου κάνει και πολύ λογικό. Τεσπά, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Gkostas2007 είπε

Περα απο τα "δώρα" που κάνουν, που διαφέρουν ουσιαστικά μεταξύ τους; Το ένα προσφέρει κάτι παραπάνω απο το άλλο; Έχει πιο φθηνή τιμή στις Kw σε σχέση με το άλλο; Αφορούν άλλους τρόπους χρήσης μεταξύ τους; Γιατί το να χαρίζει απλά λεφτά η ΔΕΗ δεν μου κάνει και πολύ λογικό. Τεσπά, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Το κάνει λόγω ανταγωνισμού.

Όχι, για πλάκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/10/2020 στις 4:27 ΜΜ, Gkostas2007 είπε

Περα απο τα "δώρα" που κάνουν, που διαφέρουν ουσιαστικά μεταξύ τους; Το ένα προσφέρει κάτι παραπάνω απο το άλλο; Έχει πιο φθηνή τιμή στις Kw σε σχέση με το άλλο; Αφορούν άλλους τρόπους χρήσης μεταξύ τους; Γιατί το να χαρίζει απλά λεφτά η ΔΕΗ δεν μου κάνει και πολύ λογικό. Τεσπά, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Για εμένα ΔΕΝ πας στο Online αλλά στο Enter. Η κατανάλωση (ημέρας) στο Online χρεώνεται 0,11058/kWh και 0,10500 στο Enter. Για όσους λένε δεν παίζει κανένα ρόλο και δεν κερδίζεις τίποτα εγώ βλέπω τελευταίο λογαριασμό (Σεπτέμβριο) με χρέωση 0,11058/kWh δηλαδή λες και έχω Online..

 

Τώρα σύμφωνα με τους όρους στο Enter:

- 24 μήνες σύμβαση με επιβάρυνση άμα την κάνεις (100eu τους πρώτους 3 μήνες, 86eu 4ο-6ο μήνα, 71eu 7o-9o, 57eu 10o-12o, 43eu 13o-15o, 29eu 16o-18o, 14eu 19o-21o)

- 5% Έκπτωση Συνέπειας (τόσο είναι και τώρα)

- 10eu* έκπτωση στον 1ο λογαριασμό

- 90eu* έκπτωση σε βάθος χρόνου άμα επιλέξεις μηνιαίο και ηλεκτρονικό λογαριασμό

- 2%* extra έκπτωση άμα ενεργοποιήσεις πάγια εντολή

 

* (επί των χρεώσεων προμήθειας)

 

Για εμένα εφόσον δεν σκέφτεσαι να αλλάξεις πας εκεί και κερδίζεις και κάποια (ή αρκέτα ανάλογα με την κατανάλωση) χρήματα..

Επεξ/σία από jmirko15
Ξέχασα τον όρο για τα 90eu έκπτωση
  • Like 6
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Για εμένα ΔΕΝ πας στο Online αλλά στο Enter. Η κατανάλωση (ημέρας) στο Online χρεώνεται 0,11058/kWh και 0,10500 στο Enter. Για όσους λένε δεν παίζει κανένα ρόλο και δεν κερδίζεις τίποτα εγώ βλέπω τελευταίο λογαριασμό (Σεπτέμβριο) με χρέωση 0,11058/kWh δηλαδή λες και έχω Online..

Τώρα σύμφωνα με τους όρους στο Enter:

- 24 μήνες σύμβαση με επιβάρυνση άμα την κάνεις (100eu τους πρώτους 3 μήνες, 86eu 4ο-6ο μήνα, 71eu 7o-9o, 57eu 10o-12o, 43eu 13o-15o, 29eu 16o-18o, 14eu 19o-21o)

- 5% Έκπτωση Συνέπειας (τόσο είναι και τώρα)

- 10eu* έκπτωση στον 1ο λογαριασμό

- 90eu* έκπτωση σε βάθος χρόνου

- 2%* extra έκπτωση άμα ενεργοποιήσεις πάγια εντολή

* (επί των χρεώσεων προμήθειας)

Για εμένα εφόσον δεν σκέφτεσαι να αλλάξεις πας εκεί και κερδίζεις και κάποια (ή αρκέτα ανάλογα με την κατανάλωση) χρήματα..

Εννοείται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...