Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, waveparticle είπε

Παιδια ο λογαριασμος ειναι διμηνιαιος σαν default ετσι?

Οσοι τον αλλαζετε σε μηνιαιο μεσω του ebill, το κανετε επειδη εχει καποια πλεονεκτηματα?

πχ : σκεψου σαν να  πληρωνεις 4 (μηνες) *75 αντι 100 και 200

 

προσωπικα το προτιμω

Επεξ/σία από lazarnik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χθες μου ζήτησαν κάποια αρχεία να τους τα ξαναστειλω , 29/11 , σήμερα είναι ακόμα στον έλεγχο , τι λέτε να κάνω ώστε να προλάβω να προωθήσουν το αίτημα στον δεδδηε αύριο για να προλάβω , κακήν κακώς , 2/12 να συνδεθώ με ebill;

Έκανα ήδη επίσπευση χθες , έχει νόημα να συνδεθώ στο τμήμα συμβολαίων να πιέσω και άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια βοήθεια μην τη φάμε και τρέχουμε.

 

Μου ήρθε μόλις email μέσω του customerservice της ΔΕΗ με τη σύμβαση, τις υπεύθυνες δηλώσεις για υπογραφή κ.λ.π.

 

Η αίτηση είχε γίνει ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου προχθές για αλλαγή παρόχου.

 

Η σύμβαση γράφει πάνω: "ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Γ1-ΟΙΚΙΑΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ"

 

Να προχωρήσω να στείλω πίσω υπογρεγραμμένα τα έγγραφα για να προλάβω παλιούς ευνοϊκούς όρους ή θα πάω με καινούριους όρους ΚΑΙ ΘΑ ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ?

 

(Συγχωρέστε με, ξέρω έχουν απαντηθεί πολλακις-όχι αυτός του ΣΥΡΙΖΑ-αλλά, απ' ότι κατάλαβα, ο χρόνος είναι πολύ σημαντικός::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, demakhs είπε

Παιδιά μια βοήθεια μην τη φάμε και τρέχουμε.

 

Μου ήρθε μόλις email μέσω του customerservice της ΔΕΗ με τη σύμβαση, τις υπεύθυνες δηλώσεις για υπογραφή κ.λ.π.

 

Η αίτηση είχε γίνει ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου προχθές για αλλαγή παρόχου.

 

Η σύμβαση γράφει πάνω: "ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Γ1-ΟΙΚΙΑΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ"

 

Να προχωρήσω να στείλω πίσω υπογρεγραμμένα τα έγγραφα για να προλάβω παλιούς ευνοϊκούς όρους ή θα πάω με καινούριους όρους ΚΑΙ ΘΑ ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ?

 

(Συγχωρέστε με, ξέρω έχουν απαντηθεί πολλακις-όχι αυτός του ΣΥΡΙΖΑ-αλλά, απ' ότι κατάλαβα, ο χρόνος είναι πολύ σημαντικός::)

* Τράβα σε κατάστημα πρωί-πρωί , και βάλε το enter , με επιτόπου συμβόλαιο .. Ότι πιθανότητα έχεις , για να πάρεις τις παλιές τιμές , είναι μόνον από τα Γραφεία , στην φάση που είσαι τώρα.. (είσαι πολύ πίσω στην ηλεκτρονική διαδικασία..) 

*Αλλά , και στην (δυσάρεστη) περίπτωση  που θα ενταχθείς στις νέες τιμές του ENTER , Θεωρητικά θα είσαι καλύτερα , απ΄ ότι το υπάρχον Πρόγραμμα που έχεις .. (Βασικά , τί πρόγραμμα έχεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, demakhs είπε

Παιδιά μια βοήθεια μην τη φάμε και τρέχουμε.

 

Μου ήρθε μόλις email μέσω του customerservice της ΔΕΗ με τη σύμβαση, τις υπεύθυνες δηλώσεις για υπογραφή κ.λ.π.

 

Η αίτηση είχε γίνει ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου προχθές για αλλαγή παρόχου.

 

Η σύμβαση γράφει πάνω: "ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Γ1-ΟΙΚΙΑΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ"

 

Να προχωρήσω να στείλω πίσω υπογρεγραμμένα τα έγγραφα για να προλάβω παλιούς ευνοϊκούς όρους ή θα πάω με καινούριους όρους ΚΑΙ ΘΑ ΧΤΥΠΑΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ?

 

(Συγχωρέστε με, ξέρω έχουν απαντηθεί πολλακις-όχι αυτός του ΣΥΡΙΖΑ-αλλά, απ' ότι κατάλαβα, ο χρόνος είναι πολύ σημαντικός::)

Δε θα προλάβεις με καμία παναγία 20 μέρες έφαγα εγώ έτσι

Ραντεβού κατάστημα για Enter, αν έχεις ΚΟΤ το ξηλώνεις πριν υπογράψεις

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, denis1961 είπε

* Τράβα σε κατάστημα πρωί-πρωί , και βάλε το enter , με επιτόπου συμβόλαιο .. Ότι πιθανότητα έχεις , για να πάρεις τις παλιές τιμές , είναι μόνον από τα Γραφεία , στην φάση που είσαι τώρα.. (είσαι πολύ πίσω στην ηλεκτρονική διαδικασία..) 

*Αλλά , και στην (δυσάρεστη) περίπτωση  που θα ενταχθείς στις νέες τιμές του ENTER , Θεωρητικά θα είσαι καλύτερα , απ΄ ότι το υπάρχον Πρόγραμμα που έχεις .. (Βασικά , τί πρόγραμμα έχεις ;)

Σ ευχαριστώ πολυ.

Πρωτεργεια το βασικό.

Σιγά μην καταφέρω να μπω σε γραφείο αύριο με τέτοιο πανζουρλισμο που γίνεται μέχρι...μεθαύριο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, Dante80 said:

Προς ενημέρωση, τρεις παροχές έχουμε περάσει σε myhomeonline, με τρεις διαφορετικές κάρτες διαφορετικών τραπεζών με διαφορετικούς κατόχους. Ποτέ δεν ζητήθηκε ή στάλθηκε OTP για την καταχώριση. Και οι τρεις καταχωρήθηκαν κανονικά. Το τι γράφει το βλαμμένο το popup είναι παντελώς άσχετο με την πραγματικότητα.

P8Fej0H.png

hue6O2B.png

vgV9AfZ.png

(η τρίτη είναι σε αίτημα ακόμα υπό εξέταση, γιαυτό δεν βγάζει επιλογή αλλαγής κάρτας).

Eurobank δε ζητάει σίγουρα. Απ´οτι καταλαβαίνω μόνο η εθνική το ζητάει 

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, marmagia είπε

Eurobank δε ζητάει σίγουρα. Απ´οτι καταλαβαίνω μόνο η εθνική το ζητάει 

* & η alpha bank ζητάει (& παίρνουν και 0,01€.. τους αλήτες!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, demakhs είπε

Σ ευχαριστώ πολυ.

Πρωτεργεια το βασικό.

Σιγά μην καταφέρω να μπω σε γραφείο αύριο με τέτοιο πανζουρλισμο που γίνεται μέχρι...μεθαύριο!!!

*ΟΧΙ ! Αύριο να πας !! Την Πέμπτη 2/12 μειώνονται πολύ οι πιθανότητες .. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, conne είπε

Πήρα τηλ σήμερα το πρωι για να κλείσω το home enter. Ο  υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι σήμερα είναι η τελευταία μέρα με την παλια τιμή. Έκανα την αίτηση τηλεφωνικά, και μέσα σε 24 ώρες θα μου στελναν email για τα δικαιολογητικά. Επειδή ήθελα να είμαι σίγουρος αν όντως θα είμαι με την παλια τιμή ξαναπήρα τηλ. Ο υπάλληλος μου είπε επειδή κάνει 24 ώρες να έρθει το mail, υπάρχει περίπτωση να πάω με την καινούρια τιμή.. Αμέσως πήγα στο κατάστημα και το έκανα από εκεί.. Απλά μου είπαν ότι το μεσημέρι τους πήραν από τα κεντρικά και τους έδωσαν παράταση μέχρι την Παρασκευή. Ακόμα και οι ίδιοι οι υπάλληλοι δεν μπορούσαν να με διαβεβαίωσε 100% αν ο πρώτος λογαριασμός θα έρθει με την παλια τιμή....Με την πάγια μου είπαν με τον πρώτο λογαριασμό να πάω στην τράπεζα. Και τα 100 ευρώ εγγύηση τα έδωσα εκείνη την στιγμή με κάρτα. 

@korakios

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, demakhs είπε

Η αίτηση είχε γίνει ηλεκτρονικά μέσω διαδικτύου προχθές για αλλαγή παρόχου.

 

Η σύμβαση γράφει πάνω: "ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Γ1-ΟΙΚΙΑΚΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ"

κρατάς το email φυσικά

αν δεν έχεις ΚΟΤ πήγαινε να υπογράψεις το enter αφού κλείσεις ραντεβού

@Sheriff μου ξέφυγε

49 λεπτά πριν, conne είπε

Ο  υπάλληλος με διαβεβαίωσε ότι

https://www.insomnia.gr/forums/topic/745862-δεη-myhome-onlineenter/?do=findComment&comment=58938960

μη δίνετε σημασία στο τι λέει ο σεκιουριτάς ,προϊστάμενος , καθαρίστρια,  διευθυντής , υπάλληλος, κεντρικά και γωνίες

Επεξ/σία από korakios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...