Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Rattlehead είπε

Ήταν σου πατέρα μου και την πέρασα στο δικό μου. Η μέτρηση του Δεδδηε ήταν καθορισμένη για 30/11 και 30/11 έκανα εγώ το enter. 

τα γράφουν αυτά εξαρχής

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 29,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Ήταν σου πατέρα μου και την πέρασα στο δικό μου. Η μέτρηση του Δεδδηε ήταν καθορισμένη για 30/11 και 30/11 έκανα εγώ το enter. 

Ο τελικός που ανέβασες είναι στο όνομα του πατέρα σου ή στο δικό σου, Μήπως έχεις το όνομα του παππού και μπερδεύεσαι με το πατρώνυμο του πατέρα σου;

Επεξ/σία από ekrepali
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ο τελικός που ανέβασες είναι στο όνομα του πατέρα σου ή στο δικό σου, Μήπως έχεις το όνομα του παππού και μπερδεύεσαι με το πατρώνυμο του πατέρα σου;

Οχι ήρθε στο όνομα του πατέρα μου. Στο δικό μου ebill δεν εμφανίστηκε τίποτα. Απλά ρώτησα αν είναι σωστό και είναι αυτή η διαδικασια

Σορρυ @korakios νόμιζα το έγραψα μετά είδα ότι απλά έδωσα στοιχεία ημερομηνιών μονο

Screenshot_20211208_144944_com.adobe.reader_edit_176933835463103.jpg

Επεξ/σία από Rattlehead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ήρθε εκκαθαριστικός διμήνου 163€.

Έχουμε το Γ1. Αν είχαμε πάει σε πρόγραμμα θα γλυτώναμε την ρήτρα αναπροσαρμογής ή κάνω λάθος;

2021-12-08 at 14-54-51.png

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Sunabuzou είπε

Πριν απο λιγο, έκανα αίτηση στο προγραμμα MY HOME ENTER. Απο εδω και περα, θα πληρωνω και παλι την ρήτρα αναπροσαρμογής?

του Γ1 ? όχι , μέχρι να ενεργοποιηθεί το enter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Silverage είπε

Ήρθε εκκαθαριστικός διμήνου 163€.

Έχουμε το Γ1. Αν είχαμε πάει σε πρόγραμμα θα γλυτώναμε την ρήτρα αναπροσαρμογής ή κάνω λάθος;

2021-12-08 at 14-54-51.png

17-20€ θα είχες γλιτώσει γιατί ήδη έχεις πάρει επιδότηση. 

Τωρα ομως που δεν εισαι σε πρόγραμμα και δεν ξέρουμε για πόσο θα κρατησουν οι επιδοτήσεις (όπως και οι αυξήσεις), δεν ξέρουμε πόσο τυχερός θα είσαι μελλοντικα

2 λεπτά πριν, Sunabuzou είπε

Πριν απο λιγο, έκανα αίτηση στο προγραμμα MY HOME ENTER. Απο εδω και περα, θα πληρωνω και παλι την ρήτρα αναπροσαρμογής?

οχι. θα πληρώνεις τις τιμές που έκλεισες με το πρόγραμμα.

 

το ερωτημα ειναι, έχουν κυβερνητική επιδότηση όσοι είναι σε πρόγραμμα με σταθερη τιμη?!

 

image.png.f5743213f22e073a6db61dba50eba944.png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Rattlehead είπε

Οχι ήρθε στο όνομα του πατέρα μου. Στο δικό μου ebill δεν εμφανίστηκε τίποτα. Απλά ρώτησα αν είναι σωστό και είναι αυτή η διαδικασια

Σορρυ @korakios νόμιζα το έγραψα μετά είδα ότι απλά έδωσα στοιχεία ημερομηνιών μονο

 

Έτσι γίνεται ναι... τελειώνει ο ένας, αρχίζει ο άλλος. Αν κάνεις αναζήτηση τον αριθμό παροχής εδώ https://apps.deddie.gr/LicensedElectricianCertification/ θα δεις ότι διαφέρει το τελευταίο ψηφίο πλέον, καθώς πήρες τη παροχή στο όνομα σου.

Το λογαριασμό τον πληρώνετε εννοείται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ερώτηση στους έχοντες μια, δύο, ...5000 παραπάνω εμπειρίες.... Για καταγγελία/παράπονο στη ΡΑΕ περί της ημερομηνίας ένταξης στο myHomeOnline (από 1/12/21 έως 30/11/22 δλδ, ημερομηνία έναρξης βάση παλαιού τιμοκαταλόγου αλλά ένταξη στον καινούργιο, ενώ όλα διεκπαιρεώθηκαν πριν τις 2/12 ) τί επιλέγο ως θέμα της αναφοράς?

"Έναρξη λειτουργίας της προμήθειας ενέργειας" ?  βασικά δε βρίσκω 100% κατάλληλο πεδίο, γι αυτό ρωτάω... 

image.png.124eb53a452bda5bb45048b647d35fcf.png

 

και πάλι ευχαριστώ όλους όσους συμβουλεύουν και καταθέτουν τις εμπειρίες τους εδώ.... 

Επεξ/σία από fasmatikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ppmarkos είπε

Κάνε μια επικοινωνία και με την εξυπηρετηση. Ρώτησε τους αν φαίνεσαι στο home online ή στο Γ1. Εμένα μ είπαν με βλέπουν στο Γ1 αλλά να μην ανησυχώ γιατί όλα τα χαρτιά μου είναι εμπρόθεσμα και λογικά θα με χώσουν στο online από τότε. Γι αυτό δεν τολμώ να πατήσω το κουμπί πάλι για home online. 
Δεν βλέπω να την γλιτώνω την Ραε

Εγω το πάτησα και πήρα τηλέφωνο και μου είπαν κακώς το πατήσατε γιατί λέει λογικά έχετε μπεί στο νέον τιμοκατάλογο.

Έγινε λίγο της ...... Έστειλα μνμ να μου το διαγράψουν και να με βάλουν στον παλιό τιμοκατάλογο.

Μάλλον πάμε για ΡΑΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, fasmatikos είπε

Ερώτηση στους έχοντες μια, δύο, ...5000 παραπάνω εμπειρίες.... Για καταγγελία/παράπονο στη ΡΑΕ περί της ημερομηνίας ένταξης στο myHomeOnline (από 1/12/21 έως 30/11/22 δλδ, ημερομηνία έναρξης βάση παλαιού τιμοκαταλόγου αλλά ένταξη στον καινούργιο, ενώ όλα διεκπαιρεώθηκαν πριν τις 2/12 ) τί επιλέγο ως θέμα της αναφοράς?

"Έναρξη λειτουργίας της προμήθειας ενέργειας" ?  βασικά δε βρίσκω 100% κατάλληλο πεδίο, γι αυτό ρωτάω... 

image.png.124eb53a452bda5bb45048b647d35fcf.png

 

και πάλι ευχαριστώ όλους όσους συμβουλεύουν και καταθέτουν τις εμπειρίες τους εδώ.... 

Όταν το κάνεις δώσε και λεπτομέρειες για να το κάνουν και άλλοι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...