Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

ΗΕRTHAN αν σου περισσεύει καμιά  💣 φέρε να έχω μια πρόχειρη.

Θελει πυρηνικο δεν φτανει μια 💣 ειναι σαν τις κατσαριδες.:P

4 ώρες πριν, ekrepali είπε

1) Σου είπα... λογαριασμό ζητούσε η πλατφόρμα. Εξόφληση δε ζητούσε. Εγώ τα έβαλα όλα μαζί στο PDF γιατί το ήξερα ότι θα χρειαζόταν. Και μου λέει η εκπρόσωπος ότι λείπει δικαιλογητικό, αν είναι δυνατόν... για κοίτα καλύτερα της λέω.

2) Ξέρεις πόσες φορές έχω πάει να βγάλω εξουσιοδότηση με κωδικούς taxisnet και μου λέει ότι το κινητό δεν είναι πιστοποιημένο; Αναγκάζομαι μετά να ξαναμπώ με κωδικούς τράπεζας, να ξαναπιστοποιήσω το κινητό (όπου πολλές φορές αργεί να έρθει το sms καμιά ώρα). Άσε μη μου μιλάς για υπεραπλουστευμένες διαδικασίες. Καλή είναι η πλατφόρμα στο σχεδιασμό, αλλά στην πράξη έχει τα γνωστά κουσούρια ελληνικού δημοσίου...

Αν ο αλλος δεν εχει κωδικους ebanking πως θα κανει εξουσιοδοτηση αν χρειαστει?Μ@λ@κες.

Ετρεχα την αλλη φορα με αστυνομια και συμβολαιογραφους να τους φερω σπιτι για μια εξουσιοδοτηση γιατι χρειαζοταν υποχρεωτικα κωδικους ebanking.Ελεος.

Καλα τωρα τι θελουν απο το gov ειναι δυνατον?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Καλα τωρα τι θελουν απο το gov ειναι δυνατον?

 

Εσένα απ'το gov θα ζητήσουν και self test (αλλιώς δε θα σε αφήσουν να μπεις μέσα να ρίξεις τις πυρηνικές). 🤣

Έχω αλλάξει πάροχο 7 φορές συνολικά σε ρεύμα και αέριο... αυτό το πράγμα πρώτη φορά το ζω.

Μάλλον είναι συμφωνία με τη Τρόικα για να μη γυρνάνε οι πελάτες εύκολα στη ΔΕΗ, δεν εξηγείται αλλιώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Εσένα απ'το gov θα ζητήσουν και self test (αλλιώς δε θα σε αφήσουν να μπεις μέσα να ρίξεις τις πυρηνικές). 🤣

Έχω αλλάξει πάροχο 7 φορές συνολικά σε ρεύμα και αέριο... αυτό το πράγμα πρώτη φορά το ζω.

Μάλλον είναι συμφωνία με τη Τρόικα για να μη γυρνάνε οι πελάτες εύκολα στη ΔΕΗ, δεν εξηγείται αλλιώς.

Συγχωρεσε με αλλα επειδη ειμαι φουλ μεσα στα νευρα και μου ανεβαζουν περισσοτερο την πιεση οταν μιλαω γι'αυτους......τι ακριβως σου ζητησαν?

Σου ζητησαν υπευθυνες δηλωσεις μεσα απο το gov αφου υπεγραψες η μαζι με τα χαρτια(συμβολαια και π@π@ριες) που εστειλες σου ειπαν να επισυναψεις κι αυτα του gov?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Συγχωρεσε με αλλα επειδη ειμαι φουλ μεσα στα νευρα και μου ανεβαζουν περισσοτερο την πιεση οταν μιλαω γι'αυτους......τι ακριβως σου ζητησαν?

Σου ζητησαν υπευθυνες δηλωσεις μεσα απο το gov αφου υπεγραψες η μαζι με τα χαρτια(συμβολαια και π@π@ριες) που εστειλες σου ειπαν να επισυναψεις κι αυτα του gov?

 

Δεν έχω φτάσει ακόμα σ'αυτό το στάδιο... τηλέφωνο με πήρανε. Δε στείλανε ακόμα το email με τα απαραίτητα έγγραφα που πρέπει να υπογράψω.

Ο άλλος βρίσκεται σ'αυτό το στάδιο, ο george1551

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, george1551 είπε

Καλησπέρα ,για να μην ψάχνω  την διαδικασία  μερικές ερωτήσεις στα γρήγορα  γιατί μου ήρθε mail με τα έγγραφα , αφού έφτιαξα τις 2 υπεύθυνες δηλώσεις από το gov.gr με αυτά που έγραφαν στις δηλώσεις που μου έστειλαν

george τι ακριβως θελουν απο το gov?

Ποιες υπευθυνες δηλωσεις συγκεκριμενα?

4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Δεν έχω φτάσει ακόμα σ'αυτό το στάδιο... τηλέφωνο με πήρανε. Δε στείλανε ακόμα το email με τα απαραίτητα έγγραφα που πρέπει να υπογράψω.

Παντα το πιο απλο πρεπει να γινει δυκολο για να προχωρησεις σε οτι κι αν κανεις εδω στην Ελλαδα.

Τι να πω ρε φιλε........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, HERTHAN είπε

george τι ακριβως θελουν απο το gov?

Ποιες υπευθυνες δηλωσεις συγκεκριμενα?

 

Καλήμερα  έχει στα έντυπα 2 τυπικές δηλώσεις που γράφουν τα παρακάτω

Είμαι ήδη χρήστης του ακινήτου που βρίσκεται στη θέση ΧΧΧΧ  ΧΧΧΧΧΧΧ με ΑΠ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ και δηλώνω ότι αποδέχομαι ανεπιφύλακτα την οφειλή που θα προκύψει μετά την έκδοση του τελικού λογαριασμού και αιτούμαι την ενσωμάτωση αυτής πλην των ποσών υπέρ Τρίτων (Δήμου &ΕΡΤ) σε λογαριασμό ηλεκτρικής ενέργειας που θα εκδοθεί μετά την ολοκλήρωση της νέας σύναψης Σύμβασης Προμήθειας για το υπόψη ακίνητο. Το ποσό αυτό μπορεί να διακανονιστεί με νέο αίτημά μου, μετά την έκδοση του λογαριασμού ηλεκτρικής ενέργειας που θα το περιλαμβάνει και θα εμφανίζεται διακριτά. Τα ποσά υπέρ Τρίτων (Δήμου &ΕΡΤ) θα εξοφληθούν, μετά την ολοκλήρωση της μεταφοράς και την ενημέρωσή μου με σχετική επιστολή για το ακριβές ποσό, ως υπόλοιπο το Τελικού Λογαριασμού.

 

Αποδέχομαι τη μεταφορά ενδεχόμενου χρεωστικού ή πιστωτικού υπολοίπου, στην παροχή μου με ΑΠ ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ που προέρχεται από οποιαδήποτε παροχή στην οποία έχω συμβληθεί με τη ΔΕΗ ΑΕ, στο πλαίσιο του Κώδικα Προμήθειας σε Πελάτες (ΦΕΚ 832/Τβ/9.4.2013, όπως έχει τροποποιηθεί και ισχύει) και ειδικότερα των προβλεπόμενων στο άρθρο 28 περί προϋποθέσεων σύναψης νέας Σύμβασης Προμήθειας.

 

Με άλλα λόγια να να έχουμε δουλειά να κάνουμε.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@george1551Aυτό που ξέχασα να ρωτήσω μέσα στη νύστα μου... υπάρχει στη σύμβαση πουθενά γραμμένο ότι εξουσιοδοτούμε τη ΔΕΗ να προχωρήσει την αίτηση κατά τη περίοδο υπαναχώρησης, δηλαδή άμεσα; Διότι αν δεν υπάρχει αυτό γραμμένο θα πρέπει να περιμένουμε 15 μέρες για να δώσουν την αίτηση στον ΔΕΔΔΗΕ. Αν είναι να κάνουμε και κι αυτό μια εξουσιοδότητση.😄

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/10/2021 στις 1:43 ΠΜ, HERTHAN είπε

Μπορει να μπει καρτα με διαφορετικο ονομα(και κατοχο εννοειται) απο τον κατοχο του λογαριασμου ρευματος στην αιτηση του online μεσω της αιτηση που θα γινει απο το econtract?

H μηπως θελει απαραιτητα ο κατοχος του λογαριασμου να βαλει καρτα με το ονομα του?

Εψαξα αλλα δεν βρηκα αν εχει απαντηθει.sorry αν απαντηθηκε και το ξαναρωταω.

Δεν εχει σχεση το ονομα του λογαριασμου με την καρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαστε κ εμεις που δεν φυγαμε ποτέ απο την δεη, ακομα και οταν δν υπηρχαν τα προγραμματα αυτα, μεναμε δεη, μια ζωη..δν πηγαμε ποτέ σε αλλο παροχο :)

2 λεπτά πριν, nikos1980 είπε

Ειμαστε κ εμεις που δεν φυγαμε ποτέ απο την δεη, ακομα και οταν δν υπηρχαν τα προγραμματα αυτα, μεναμε δεη, μια ζωη..δν πηγαμε ποτέ σε αλλο παροχο.. Ελπιζω σε εμας, τους σταθερους και μονινους πελατες, να δινει κ περισσότερα προνομια :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα
Έστειλα τα έγγραφα και την δήλωση μέσω gov κλπ
Μετά από πόσες μέρες θα μου απαντήσουν ότι είναι οκ και επόμενα βήματα;
Έχει κανείς εμπειρία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikos1980 είπε

Ειμαστε κ εμεις που δεν φυγαμε ποτέ απο την δεη, ακομα και οταν δν υπηρχαν τα προγραμματα αυτα, μεναμε δεη, μια ζωη..δν πηγαμε ποτέ σε αλλο παροχο :)

 

Θα μας δωσει το μακρυτερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NTC Labs είπε

Δεν εχει σχεση το ονομα του λογαριασμου με την καρτα.

ok οποτε μπορει να μπει και μια καρτα με διαφορετικο ονομα.

Ευχαριστω φιλε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...