Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 λεπτά πριν, Agwnistikotatos είπε

Προσωπικά ψάχνω κάποια περίπτωση που μεταφέρθηκε από άλλο πάροχο στο Home Online, μετά τις τελευταίες αυξήσεις στην χονδρική (δλδ εντός του Σεπτεμβρίου ή Οκτωβρίου) και τελικά ενεργοποιήθηκε όντως το HomeOnline…🧐

Νομίζω δεν υπάρχει κάποιος!

Άρχισες πάλι τις συνομωσιολογίες; 😄 Eγώ περιμένω το ΟΚ απ'τον ΔΕΔΔΗΕ είμαι ακόμα σε φάση "επιλογής".

111.jpg.8990063286c6a3fac7d9e98d783258c9.jpg

@akis_supernatural Εσύ που έχεις τελειώσει με ΔΕΔΔΗΕ, μπες λίγο στο ebill και κοίτα στο "Ιστορικό επιλογών μου" αν έχει ενεργοποιηθεί το online.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Άρχισες πάλι τις συνομωσιολογίες; 😄 Eγώ περιμένω το ΟΚ απ'τον ΔΕΔΔΗΕ είμαι ακόμα σε φάση "επιλογής".

111.jpg.8990063286c6a3fac7d9e98d783258c9.jpg

@akis_supernatural Εσύ που έχεις τελειώσει με ΔΕΔΔΗΕ, μπες λίγο στο ebill και κοίτα στο "Ιστορικό επιλογών μου" αν έχει ενεργοποιηθεί το online.

Περιμένεις,  καλά το είπες…

Πού είδες τη συνωμοσιολογία;

Αυτό ακριβώς λέω ότι όλοι από άλλο πάροχο (συμπεριλαμβανομένου και εμού) και καλά για Home Online, όπως φαίνεται, «περιμένουν»….

Εντωμεταξύ τιμολογούνται με Γ1…😂😂😂😂

Καλά που βιαστήκαμε να έρθουμε -πρώτη φορά στη ζωή μας- στις ρήτρες αναπροσαρμογής…😅😅😅

Επεξ/σία από Agwnistikotatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Agwnistikotatos είπε

Περιμένεις,  καλά το είπες…

Πού είδες τη συνωμοσιολογία;

Αυτό ακριβώς λέω ότι όλοι από άλλο πάροχο (συμπεριλαμβανομένου και εμού) και καλά για Home Online, όπως φαίνεται, «περιμένουν»….

Εντωμεταξύ τιμολογούνται με Γ1…😂😂😂😂

Καλά που βιαστήκαμε να έρθουμε -πρώτη φορά στη ζωή μας- στις ρήτρες αναπροσαρμογής…😅😅😅

Υπάρχει καποιος που έκανε online αίτηση, ολοκληρώθηκε η μεταφορά στη ΔΕΗ, δεν ενεργοποιήθηκε ακόμα το online και τιμολογείται με Γ1;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Υπάρχει καποιος που έκανε online αίτηση, ολοκληρώθηκε η μεταφορά στη ΔΕΗ, δεν ενεργοποιήθηκε ακόμα το online και τιμολογείται με Γ1;

ΟΛΟΙ!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΔΕΝ τιμολογήστε με Γ1, οσοι κανατε online τιμολογιστε απο την μερα μεταβασης στη ΔΕΗ με online ασχέτως την ημερομηνία εμφανησης του Online στο ebill.

Συγκεκριμενα εμενα σημερα φανηκε στο ebill η ενεργοποιηση, αλλα και σε τηλεφωνικη αλλα και γραπτη επικοινωνια, μου ειπαν οτι εγινε ενταξη στο online απο την πρωτη μερα εκπροσώπησης (που οντως ηταν η 10/10)

image.png.a13942d3c6585c085871a6b33b537e4d.png

ΥΓ: Οι εξυπνοι της παρεας (ξερετε εσεις) καθιστε στον γλυκο φιλικο ιδιωτη σας και μην μας τα πριζετε :P 

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι όσοι έχουν γράψει, -μετάβαση από άλλο πάροχο, από Σεπτέμβριο ‘21 και μετά- ακόμη είναι στην αναμονή…

Ρώτησα αν υπάρχει έστω και ένας που τιμολογείται με HomeOnline, δεν εμφανίστηκε κανείς!

1 λεπτό πριν, VirusX2gr είπε

ΔΕΝ τιμολογήστε με Γ1, οσοι κανατε online τιμολογιστε απο την μερα μεταβασης στη ΔΕΗ με online ασχέτως την ημερομηνία εμφανησης του Online στο ebill.

Συγκεκριμενα εμενα σημερα φανηκε στο ebill η ενεργοποιηση, αλλα και σε τηλεφωνικη αλλα και γραπτη επικοινωνια, μου ειπαν οτι εγινε ενταξη στο online απο την πρωτη μερα εκπροσώπησης.

Τι εννοείτε φάνηκε η ένταξη στο Online;

Έχετε λάβει λογαριασμό να δείτε αν όντως αποτυπώνονται αυτά που σας μετέφεραν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Agwnistikotatos είπε

Έχετε λάβει λογαριασμό να δείτε αν όντως αποτυπώνονται αυτά που σας μετέφεραν;

Ποτε να προλαβω να λαβω λογαριασμο εγω ή καποιος αλλος που εχει κανει αιτηση εδω και ουτε μηνα;

Εδω ειμαστε για ενημερωση, αν εχετε ψυχολογικα με την ΔΕΗ ή με καποιον αλλο καθιστε μακρυα και για τις διαφορες σας ξερετε ΣτΚ, δικαστηρια κτλ.. αιντε γιατι η μ@λακια παει συννεφο! ;) 

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να μπορούν να σε τιμολογήσουν με Γ1 εφόσον η σύμβαση που σου έχουν στείλει και έχεις υπογράψει δεν αναφέρει πουθενά το Γ1 παρά μόνο το home online και στο κάτω κάτω αν δεν θέλαν να το δίνουν ας το έβγαζαν από το site και ας μην έστελναν τα έγραφα !!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

ΔΕΝ τιμολογήστε με Γ1, οσοι κανατε online τιμολογιστε απο την μερα μεταβασης στη ΔΕΗ με online ασχέτως την ημερομηνία εμφανησης του Online στο ebill.

Συγκεκριμενα εμενα σημερα φανηκε στο ebill η ενεργοποιηση, αλλα και σε τηλεφωνικη αλλα και γραπτη επικοινωνια, μου ειπαν οτι εγινε ενταξη στο online απο την πρωτη μερα εκπροσώπησης (που οντως ηταν η 10/10)

image.png.a13942d3c6585c085871a6b33b537e4d.png

ΥΓ: Οι εξυπνοι της παρεας (ξερετε εσεις) καθιστε στον γλυκο φιλικο ιδιωτη σας και μην μας τα πριζετε :P 

Ευχαριστώ για την απάντηση έστω και εριστική.

Πόσες ημέρες μετά την έναρξη της εκπροσώπησης φάνηκε ενεργό το προϊόν;

 

 

 ΥΓ1: Ποτέ -έως τώρα- δεν είχα ρήτρα

ΥΓ2: Ελπίζω να μην έχω στον ιδιώτη που ήρθα, πώς τον είπαμε, PPC SA;

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

5 λεπτά πριν, VirusX2gr είπε

Ποτε να προλαβω να λαβω λογαριασμο εγω ή καποιος αλλος που εχει κανει αιτηση εδω και ουτε μηνα;

Οπότε αυτό δεν είναι ακόμα επιβεβαιωμένο. Το περί «από την πρώτη μέρα της εκπροσώπησης» εννοώ. Τουλάχιστον έχει φανεί σε εσάς η ενεργοποίηση του Home Online, όποτε τουλάχιστον από την ημερομηνία εκείνη φαντάζομαι είστε οκ.

Επεξ/σία από Agwnistikotatos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καιρος ηταν να μην έρμαιο του κάθε συνδικαλισταρα το μαγαζακι...! :) 

Ναι αν και μεχρι χτες ηταν υπο εξεταση, σημερα φανηκε ενεργο απο την πρωτη μερα που πηγα. Τωρα ΑΝ κατι αλλο συμβει εδω ειμαστε να το δουμε!

Επεξ/σία από VirusX2gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Agwnistikotatos είπε

Όλοι όσοι έχουν γράψει, -μετάβαση από άλλο πάροχο, από Σεπτέμβριο ‘21 και μετά- ακόμη είναι στην αναμονή…

  Σε αναμονή λόγω ΔΕΔΔΗΕ.

Σου ξαναλέω... βρες μου έναν χρήστη, που να ολοκληρώθηκε η μετάβαση του στη ΔΕΗ και να τιμολογείται με Γ1 αντί για online.

17 λεπτά πριν, Agwnistikotatos είπε

Έχετε λάβει λογαριασμό να δείτε αν όντως αποτυπώνονται αυτά που σας μετέφεραν;

 

Θα κάνω τώρα αίτημα να μου εκδώσουν λογαριασμό προκαταβολικά... 😄

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

  Σε αναμονή λόγω ΔΕΔΔΗΕ.

Σου ξαναλέω... βρες μου έναν χρήστη, που να ολοκληρώθηκε η μετάβαση του στη ΔΕΗ και να τιμολογείται με Γ1 αντί για online.

Θα κάνω τώρα αίτημα να μου εκδώσουν λογαριασμό προκαταβολικά... 😄

 

 

Ο ΔΕΔΔΗΕ είναι υπεύθυνος αποκλειστικά για την αλλαγή εκπροσώπησης.

Μολις τώρα βρέθηκε ο πρώτος χρήστης που εμφανίζεται ενεργό το Home Online μετά από αλλαγή εκπροσώπησης.

Οι υπόλοιποι θεωρητικά τουλάχιστον Γ1…

Είδωμεν…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Agwnistikotatos είπε

Ο ΔΕΔΔΗΕ είναι υπεύθυνος αποκλειστικά για την αλλαγή εκπροσώπησης.

Μολις τώρα βρέθηκε ο πρώτος χρήστης που εμφανίζεται ενεργό το Home Online μετά από αλλαγή εκπροσώπησης.

Οι υπόλοιποι θεωρητικά τουλάχιστον Γ1…

Είδωμεν…

Χαίρω πολύ, ο ΔΕΔΔΗΕ είναι υπεύθυνος. Μέχρι να γίνει αλλαγή εκπροσώπησης, είμαστε πελάτες στον παλιό πάροχο. Μόλις γίνει η αλλαγή εκπροσώπησης, ενεργοποιείται αυτόματα τα online (που αυτή τη στιγμή στο ebill έχει επιλεχτεί και είναι σε εκκρεμότητα). Ποιοι είναι στο Γ1, θα μας τρελάνεις; 😄

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...