Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Χαίρω πολύ, ο ΔΕΔΔΗΕ είναι υπεύθυνος. Μέχρι να γίνει αλλαγή εκπροσώπησης, είμαστε πελάτες στον παλιό πάροχο. Μόλις γίνει η αλλαγή εκπροσώπησης, ενεργοποιείται αυτόματα τα online (που αυτή τη στιγμή στο ebill έχει επιλεχτεί και είναι σε εκκρεμότητα). Ποιοι είναι στο Γ1, θα μας τρελάνεις; 😄

 

 

@ekrepali μπορεις να μου πεις πως ενεργοποιήσες το ebill?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα απιστευτα συνεχίζονται... μπήκα στο econtract της ΔΕΗ και πήγα στο  "Αλλαγή Ονόματος / Χρήσης" έβαλα αριθμό παροχής προχώρησα στα επόμενα βήματα έβαλα στο "ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ" την επιλογή MyhomeOnline μετά τα στοιχεία μου συνδέθηκα με το ebill μου και στο τέλος μου έβγαλε ότι μένει 1 βήμα για την ολοκλήρωση η πάγια εντολή, έβαλα την πιστωτική μου και μέτα μου έβγαλε το παρακάτω. 

Τι ακριβώς συνέβη??  🥴

Πλέον δεν με αφήνει να συνδεθώ και στο ebill μου.

Spoiler

132487244_.png.dd09d612d0296e08b7b79e55d2e1525d.png

Επεξ/σία από valantis123
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Χαίρω πολύ, ο ΔΕΔΔΗΕ είναι υπεύθυνος. Μέχρι να γίνει αλλαγή εκπροσώπησης, είμαστε πελάτες στον παλιό πάροχο. Μόλις γίνει η αλλαγή εκπροσώπησης, ενεργοποιείται αυτόματα τα online (που αυτή τη στιγμή στο ebill έχει επιλεχτεί και είναι σε εκκρεμότητα). Ποιοι είναι στο Γ1, θα μας τρελάνεις; 😄

 

 

Όσοι βλέπουμε «υπό εξέταση» ΔΕΝ έχει ενεργοποιηθεί.

 

Επεξ/σία από Agwnistikotatos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, matrixtv1 είπε

@ekrepali μπορεις να μου πεις πως ενεργοποιήσες το ebill?

Είχα κωδικούς από παλιά. Αν δεν έχεις ebill περιμένεις μέχρι να στείλουν το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ, και τους πρήζεις να σου δώσουν γρήγορα τον κωδικό εταίρου για να γραφτείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, valantis123 είπε

Τα απιστευτα συνεχίζονται... μπήκα στο econtract της ΔΕΗ και πήγα στο  "Αλλαγή Ονόματος / Χρήσης" έβαλα αριθμό παροχής προχώρησα στα επόμενα βήματα έβαλα στο "ΕΠΙΛΟΓΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ" την επιλογή MyhomeOnline μετά τα στοιχεία μου συνδέθηκα με το ebill μου και στο τέλος μου έβγαλε ότι μένει 1 βήμα για την ολοκλήρωση η πάγια εντολή, έβαλα την πιστωτική μου και μέτα μου έβγαλε το παρακάτω. 

Τι ακριβώς συνέβη??  🥴

Πλέον δεν με αφήνει να συνδεθώ και στο ebill μου.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

132487244_.png.dd09d612d0296e08b7b79e55d2e1525d.png

Edit: Προέρχεσαι από νέα εκπροσώπηση ή ήσουν ήδη ενεργός πελάτης τους σε άλλο πρόγραμμα;

Επεξ/σία από Agwnistikotatos
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ekrepali είπε

Είχα κωδικούς από παλιά. Αν δεν έχεις ebill περιμένεις μέχρι να στείλουν το αίτημα στον ΔΕΔΔΗΕ, και τους πρήζεις να σου δώσουν γρήγορα τον κωδικό εταίρου για να γραφτείς.

Ααα οκ σε ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, valantis123 είπε

εσας σας απαντάνε στα mail και πόσο πέρνει? Εχω στείλει 1 mail την παρασκευή και 1 σήμερα το μεσημέρι και τίποτα.

Ναι εμενα μου ειχαν απαντησει μια φορα.Ενταξει στην περιπτωση σου ειναι νωρις ακομα μην βιαζεσαι....συνηθως στο 7μηνο η 8μηνο απαντανε σε email....λογω φορτου εργασιας.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agwnistikotatos είπε

Όσοι βλέπουμε «υπό εξέταση» ΔΕΝ έχει ενεργοποιηθεί.

 

Λες και ζούμε τη μέρα της μαρμότας... 😱

ΟΚ έχεις δίκιο, άντε τα ξαναλέμε αύριο.

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν το προγραμμα home online είναι χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής και κατά πόσο εξασφαλίζομαι οτι δεν θα αλλάξει αυτό μετά το πρώτο εξάμηνο??? Επιπλέον η μηδενική εγγύηση για νέα σύνδεση που αναγράφεται ισχύει και για τριφασικό ρεύμα??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, laokratwr είπε

Ειμαι σε αυτη τη φαση.

Τηλεφωνω απο τωρα για κωδικους η περιμενω να μου ξαναστειλουν?

 

1406046821_.png.a560c08aa76de075e986c1193591d9ad.png

Καλησπέρα.. Θα περιμενεις 3-4 μέρες.. Μέχρι να εγκρίνει ο Δεδδηε..Και να δώσει την μέτρηση.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Θα περιμενεις 3-4 μέρες.. Μέχρι να εγκρίνει ο Δεδδηε..Και να δώσει την μέτρηση.. 

Οποτε περιμενω να περασουν λιγες μερες και τηλεφωνω? Η περιμενω νεο μηνυμα απο αυτους οτι εγκριθηκε και μετα?

Επεξ/σία από laokratwr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μερομηνια ενταξης online και τιμολογηση βάση αυτής  και ολων των προνομιων του   προγράμματος αυτου ή του εκαστοτε, λογιζεται ως η ημερομηνια αιτησης ενεργοποιησης προγράμματος (online, enter) και οχι η ημερομηνια ενεργοποίησης του προγραμματος, τουλάχιστον αυτο ισχυει για υπάρχοντες πελάτες δεη που εκαναν αίτηση να μπουν σε προγραμμα. 

Μόλις τώρα, nikos1980 είπε

Παντως μερομηνια ενταξης online και τιμολογηση βάση αυτής  και ολων των προνομιων του   προγράμματος αυτου ή του εκαστοτε, λογιζεται ως η ημερομηνια αιτησης ενεργοποιησης προγράμματος (online, enter) και οχι η ημερομηνια ενεργοποίησης του προγραμματος, τουλάχιστον αυτο ισχυει για υπάρχοντες πελάτες δεη που εκαναν αίτηση να μπουν σε προγραμμα. 

Ημερομηνία *

Μόλις τώρα, nikos1980 είπε

Παντως μερομηνια ενταξης online και τιμολογηση βάση αυτής  και ολων των προνομιων του   προγράμματος αυτου ή του εκαστοτε, λογιζεται ως η ημερομηνια αιτησης ενεργοποιησης προγράμματος (online, enter) και οχι η ημερομηνια ενεργοποίησης του προγραμματος, τουλάχιστον αυτο ισχυει για υπάρχοντες πελάτες δεη που εκαναν αίτηση να μπουν σε προγραμμα. 

Ημερομηνία *

Τιμολογηση βάση αυτου*

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, laokratwr είπε

Οποτε περιμενω να περασουν λιγες μερες και τηλεφωνω? Η περιμενω νεο μηνυμα απο αυτους οτι εγκριθηκε και μετα?

Θα περιμενεις.. Και παρε ενα τηλέφωνο στον Δεδδηε για να δεις αν έχει περασει και έχει εγκριθεί η αλλαγή παροχου που έχεις ζητήσει.. Συνήθως γίνεται μέσα σε 3-4 μέρες... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, keeper5511 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα να ρωτήσω αν το προγραμμα home online είναι χωρίς ρήτρα αναπροσαρμογής και κατά πόσο εξασφαλίζομαι οτι δεν θα αλλάξει αυτό μετά το πρώτο εξάμηνο??? Επιπλέον η μηδενική εγγύηση για νέα σύνδεση που αναγράφεται ισχύει και για τριφασικό ρεύμα??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Δε σας είπα εγώ...  μέρα της μαρμότας. 😄 Αλλά κι εσύ βιάστηκες να ποστάρεις πριν τις 00:00.

Οι απαντήσεις στο ερώτημα σου είναι ναι, καθόλου, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...