Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 λεπτά πριν, Dante80 είπε

Ελπίζουμε μέσα στην εβδομάδα να γίνει ενεργό το πρόγραμμα. Και μετά περιμένουμε το μπουγιουρντί από την W&V για να δούμε τι φιλί αποχωρισμού θα πέσει...😈

 

  

13 ώρες πριν, ekrepali είπε

Nα έχεις το νου σου στο ebill κάθε μέρα. Ό,τι δε φαίνεται ενεργοποιημένο (online, πάγια εντολή, μηνιαίος λογαριασμός, ηλεκτρονικός λογαριασμός) το ξαναενεργοποιείς χειροκίνητα.

Aκόμα κι αν τη μια μέρα φαίνονται όλα ενεργοποιημένα, ξαναμπες την άλλη και ξανακοίτα.

Άμα δε δεις το μήνυμα ότι "το πρόγραμμα είναι ενεργό εως xx/11/2023" δεν έχει τελειώσει το μαρτύριο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, ekrepali είπε

  

Aκόμα κι αν τη μια μέρα φαίνονται όλα ενεργοποιημένα, ξαναμπες την άλλη και ξανακοίτα.

Άμα δε δεις το μήνυμα ότι "το πρόγραμμα είναι ενεργό εως xx/11/2023" δεν έχει τελειώσει το μαρτύριο.

Ορθώς, θα στήσω καραούλι. Επίσης θα τους πάρω ένα τηλέφωνο την Πέμπτη για υπενθύμιση, αν δεν έχει προχωρήσει τπτ.

Προς το παρόν όλα ενεργά φαίνονται.

oIWaIpo.png

BwEXIK5.png

Α....μόλις με πήραν από την W&V για αποφώνηση. Η κοπέλα "μουρλάθηκε όταν το είδε", καθώς το πρόγραμμα που είχα ήταν πράγματι με πολύ χαμηλή τιμή. Της εξήγησα το e-mail που στείλανε για αναπροσαρμογή, και όταν της είπα πως πάω Myhomeonline..εχμ..συμφώνησε. 😅

Για να δούμε...

Επεξ/σία από Dante80
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ExTaCy1337 είπε

Καλησπέρα παιδιά. Εχω στείλει τα δικαιολογητικά για επανηλεκτροδοτηση στο myhome online, τα παρέλαβαν 9 του μήνα μια βδομάδα πριν (η αίτηση έγινε 4 του μήνα), όπως το κόβω ένα νοίκι το φαγα έτσι.

Πόσο περίπου ακόμα θα περιμένω για να μου πουν ότι τα δικαιολογητικά είναι οκ; 

Εγώ επειδή με βλέπω να μένω στο δρόμο στο τέλος εγώ κλείσει ραντεβού να πάω αύριο ΔΕΗ από κοντά. Αλλιώς δεν νομίζω να δω προκοπή άμεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Εγώ επειδή με βλέπω να μένω στο δρόμο στο τέλος εγώ κλείσει ραντεβού να πάω αύριο ΔΕΗ από κοντά. Αλλιώς δεν νομίζω να δω προκοπή άμεσα 

Κι εγω εκλεισα για αυριο ραντεβου 12 η ωρα για να κανω την διαδικασια απο το καταστημα για το online.Aν δεν μπορουνε να κανουν το online στο καταστημα θα κανω πρωτα το Γ1Ν και μετα θα το ενεργοποιησω απο το ebill.

Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα γιατι ειναι και 17 Νοεμβριου αυριο και θα εχουμε επεισοδια.:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Κι εγω εκλεισα για αυριο ραντεβου 12 η ωρα για να κανω την διαδικασια απο το καταστημα για το online.Aν δεν μπορουνε να κανουν το online στο καταστημα θα κανω πρωτα το Γ1Ν και μετα θα το ενεργοποιησω απο το ebill.

Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα γιατι ειναι και 17 Νοεμβριου αυριο και θα εχουμε επεισοδια.:P

Εγώ έχω κάνει αίτηση και έχω στείλει και δικαιολογητικά. Θέλω να πιστεύω ότι θα την βρούμε να προωθηθεί στον ΔΕΔΔΗΕ μήπως ειδωμεν το φως το αληθινό.

Άμα αργήσουν κι άλλο θα επεισόδια θα γίνουν στα γραφεία τους 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Κι εγω εκλεισα για αυριο ραντεβου 12 η ωρα για να κανω την διαδικασια απο το καταστημα για το online.Aν δεν μπορουνε να κανουν το online στο καταστημα θα κανω πρωτα το Γ1Ν και μετα θα το ενεργοποιησω απο το ebill.

Ελπιζω να μην εχω καποιο προβλημα γιατι ειναι και 17 Νοεμβριου αυριο και θα εχουμε επεισοδια.:P

Δε γίνεται από κατάστημα το online, κάνε καλύτερα Γ1Ν και κάνε online μέσω ebill

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγήκε ο πρώτος λογαριασμός με πιστωτικό υπόλοιπο. Παρόλα αυτά για 10 ημέρες κατανάλωσης εκ των οποίων μόνο οι 3 ήταν στο Γ1Ν και οι άλλες στο on line, με χρέωσαν 5 ευρώ ρήτρα αναπροσαρμογής. Δεν τολμώ να σκεφτώ πόσο θα είχα χρεωθεί εάν είχε αργήσει κανένα μήνα να ενεργοποιηθεί το on line

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AristidisZ είπε

Δε γίνεται από κατάστημα το online, κάνε καλύτερα Γ1Ν και κάνε online μέσω ebill

Ναι αυτο ειπα οτι αν δεν γινει θα κανω το Γ1Ν και μετα μεσα απο το ebill το online.

Δεν εχω αλλη επιλογη και μονο ετσι μπορω να την κανω την διαδικασια.Κι αυτην με δυσκολιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Εγώ έχω κάνει αίτηση και έχω στείλει και δικαιολογητικά. Θέλω να πιστεύω ότι θα την βρούμε να προωθηθεί στον ΔΕΔΔΗΕ μήπως ειδωμεν το φως το αληθινό.

Άμα αργήσουν κι άλλο θα επεισόδια θα γίνουν στα γραφεία τους 😛

Καλησπέρα.. Θα κάνεις λιγο υπομονή.. Υπάρχει κάποια κίνηση αυτές τις μέρες με τις αλλαγές που γίνονται.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, takoulou είπε

Καλησπέρα.. Θα κάνεις λιγο υπομονή.. Υπάρχει κάποια κίνηση αυτές τις μέρες με τις αλλαγές που γίνονται.. 

Καλησπέρα, η δυνατότητα άλλης υπομονής δεν υπάρχει γιατί πρέπει να φύγω από το σπίτι που είμαι τώρα και να πάω στο άλλο, κάτι που δεν γίνεται αν δεν υπάρχει ρεύμα. Οπότε αναγκαστικά θα πάω από κοντά ώστε να δω αν γίνεται να επίσπευσω τη διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Καλησπέρα, η δυνατότητα άλλης υπομονής δεν υπάρχει γιατί πρέπει να φύγω από το σπίτι που είμαι τώρα και να πάω στο άλλο, κάτι που δεν γίνεται αν δεν υπάρχει ρεύμα. Οπότε αναγκαστικά θα πάω από κοντά ώστε να δω αν γίνεται να επίσπευσω τη διαδικασία

Μήπως έλειπε κάποιο χαρτί.. Είχε λήξει το πιστοποιητικο.. Σε ποια περιοχη είσαι;

Επεξ/σία από takoulou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, takoulou είπε

Εσυ τι εχεις ζητήσει;

Πονομενη ιστορία. Αίτηση επανηλεκτροδότησης μέσω econtract. Μετά από πολλά τηλέφωνα έχω καταλάβει ότι στο σύστημα τους φαίνεται ότι η αίτηση αφορά αλλαγή προμηθευτή. Η παροχή είναι απενεργοποιημένη. Και επειδή με το χαλασμένο τηλέφωνο μόνο χρόνος χάνεται χωρίς πρόοδο θέλω να πάω από κοντά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, tzagaritos είπε

Πονομενη ιστορία. Αίτηση επανηλεκτροδότησης μέσω econtract. Μετά από πολλά τηλέφωνα έχω καταλάβει ότι στο σύστημα τους φαίνεται ότι η αίτηση αφορά αλλαγή προμηθευτή. Η παροχή είναι απενεργοποιημένη. Και επειδή με το χαλασμένο τηλέφωνο μόνο χρόνος χάνεται χωρίς πρόοδο θέλω να πάω από κοντά 

Αν φαίνεται στο συστημα τους αλλαγή παροχου μπορείς να το ζητήσεις και από τηλέφωνο.. Να τους εξηγήσεις ότι η παροχη είναι κομμένη.. Και θέλεις επανασυνδεση ρευματος.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έκανα και αυτό, χτες το είπα στο τηλέφωνο. Αλλά στο τηλέφωνο λένε ότι είναι από άλλο τμήμα και δεν μπορούν να πειράξουν την αίτηση και ότι αυτό γίνεται από το τμήμα του econtract, τους οποίους θα ειδοποιούσαν να με πάρουν τηλέφωνο να δούμε τι έγινε. Τηλέφωνο δεν με πήραν όμως. Είναι πολύ κακο ότι δεν υπάρχει ένα τηλέφωνο συγκεκριμένα για econtract

Ίσως φαίνεται έτσι επειδή ο προηγούμενος ενοικιαστής δεν ήταν στη ΔΕΗ, δεν ξέρω 

Επεξ/σία από tzagaritos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...