Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, jimakos234 said:

Εξαλλος. Σημερα που μολις μιλησα με την εξυπηρετηση, λεει οτι το αιτημα ειναι υπο επεξεργασια λεει οτι θα ισχυει η τιμη οταν ενεργοποιηθει απο τον ΔΕΔΔΗΕ- πριν τις 1/12 η παλια, μετα η νεα. Αν παω σε καταστημα για το εντερ θα πιασει επι τοπου και καλα, την παλια τιμη.

Έχεις υπογράψει και στείλει δικαιολογητικά; 

23 minutes ago, solton57010 said:

Εχθές πήγα σε κατάστημα υπέγραψα για το enter ,ζήτησα τιμοκατάλογο με παρέπεμψε στην σελίδα μου έδωσε συμβόλαιο και τους ειδικούς όρους,σήμερα μπήκα στο ebill και βλέπω  Το προϊόν είναι ενεργό έως 24/11/2023 δεν μπαίνω στην διαδικασία να πάρω τηλέφωνο γτ δεν έχουν ιδέα τι ισχύει και ο κάθε υπάλληλος λέει τα δικά του  ,θα περιμένω το πρώτο λογαριασμό και θα κινηθώ ανάλογα μετά (λογικά από την στιγμή που έχει 24μηνη δέσμευση και λήγει την 24/11/2023 ισχύουν οι τιμές που ίσχυαν εχθές).

Ε τότε είσαι μια χαρα. Κλειδώσεις την τωρινή τιμή αφού ενεργοποιήθηκε ήδη 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 λεπτό πριν, marmagia είπε

Έχεις υπογράψει και στείλει δικαιολογητικά; 

Ναι εδω και 3 μερες. 11/11 ειχα κανει αιτηση στο econtract. Αναφερθηκα στο οτι ισχυει η τιμη που εχω υπογραψει βαση του στον Κώδικα Προμήθειας, Άρθρο 17, αλλα δεν ιδρωσαν, ειπαν οτι δεν ισχυει λογο του οτι μετα που περαστει στο ebill, πρεπει να κανω και εκει καποιες ενεργειες για να ολοκληρωθει η διαδικασια με το online.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, jimakos234 said:

Ναι εδω και 3 μερες. 11/11 ειχα κανει αιτηση στο econtract. Αναφερθηκα στο οτι ισχυει η τιμη που εχω υπογραψει βαση του στον Κώδικα Προμήθειας, Άρθρο 17, αλλα δεν ιδρωσαν, ειπαν οτι δεν ισχυει λογο του οτι μετα που περαστει στο ebill, πρεπει να κανω και εκει καποιες ενεργειες για να ολοκληρωθει η διαδικασια με το online.

Ποσώς σε ενδιαφέρει τι ενέργειες πρέπει να γίνουν. Έχεις υπογράψει σύμβαση για το my home online, όποτε σε πρώτη φάση δεν θα έπρεπε να κανείς κάτι επιπρόσθετο αλλά να δουλέψουν οι κόπροι.ξαναπάρε τηλέφωνο και ρωτά τα ίδια και σπάσε πλάκα που θα σου πουν το ανάποδο. Δεν έχουν ιδέα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά τελικά τι ισχύει? όσοι έχουν υπογράψει και επιστρέψει, το συμβόλαιο για Home Online, έχει πάρει το αίτημα ο ΔΕΔΔΕΗ αν μετρήσει μετά την Τρίτη 30/11/ πχ Τετάρτη πάμε στην νέα τιμή από 0,096? Τι ισχύει τελικά, θα τρελαθούμε ....

Επεξ/σία από leotzian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, leotzian είπε

Ρε παιδιά τελικά τι ισχύει? όσοι έχουν υπογράψει και επιστρέψει, το συμβόλαιο για Home Online, έχει πάρει το αίτημα ο ΔΕΔΔΕΗ αν μετρήσει μετά την Τρίτη 30/11/ πχ Τετάρτη πάμε στην νέα τιμή από 0,095? Τι ισχύει τελικά, θα τρελαθούμε ....

αν έχεις ενεργοποιήσει το online μέσω ebill και είναι σε εκκρεμότητα 99% κομπλέ

@leotzian ebill έχεις φτιάξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, korakios είπε

αν έχεις ενεργοποιήσει το online μέσω ebill και είναι σε εκκρεμότητα 99% κομπλέ

@leotzian ebill έχεις φτιάξει ?

Φίλε @korakios ναι, είχα ebill από την ΔΕΗ ΠΡΙΝ αλλάξω πάροχο, είναι ενεργοποιημένα ebill, μηνιαίος, ηλεκτρονικός, ΣΗΜΕΡΑ που φάνηκε το ακίνητο στο ebill, ΞΑΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ την πάγια, φαίνεται τώρα ενεργοποιημένη, απλώς ο ΔΕΔΔΕΗ μάλλον για Τρίτη με Τετάρτη τον βλέπω να έρχεται, ( Πήρα τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ έχει πάρει την εντολή από εχθές ) λες να έχω πρόβλημα με την αύξηση των τιμών?

Επεξ/σία από leotzian
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leotzian είπε

Φίλε @korakios ναι, είχα ebill από την ΔΕΗ ΠΡΙΝ αλλάξω πάροχο, είναι ενεργοποιημένα ebill, μηνιαίος, ηλεκτρονικός, ΣΗΜΕΡΑ που φάνηκε το ακίνητο στο ebill, ΞΑΝΑΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΑ την πάγια, φαίνεται τώρα ενεργοποιημένη, απλώς ο ΔΕΔΔΕΗ μάλλον για Τρίτη με Τετάρτη τον βλέπω να έρχεται, ( Πήρα τηλέφωνο στον ΔΕΔΔΗΕ έχει πάρει την εντολή από εχθές ) λες να έχω πρόβλημα με την αύξηση των τιμών?

δε νομίζω , αλλά ΔΕΗ είναι και φταίει το σύστημα , δηλαδή σκέψου οτι πρέπει να έχουν προβλέψει το κάθε ebill να παίρνει αυτόματα τη σωστή χρέωση

(ανάλογα την ημερομηνία ενεργοποίησης)

Σε όσους έχει εβδομάδες κολλήσει η αίτηση και δεν τους έχουν στείλει καν τη σύμβαση , άγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 πριν 3 μέρες μου ηρθε το παρακατω αλλα ακομα φαινεται ο μετρητης στον ηρων
 
Quote
Αγαπητέ πελάτη,
 
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχει ολοκληρωθεί επιτυχώς ο έλεγχος των εγγράφων σας και προωθήθηκε εντολή στον ΔΕΔΔΗΕ, η οποία εκτιμάται ότι θα υλοποιηθεί εντός 2 εργάσιμων ημερών. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε στην Εξυπηρέτηση πελατών του ΔΕΔΔΗΕ στο 2111900500 ή 11500.
 
Παραμένουμε στη διάθεσή σας.

παιζει να εχω θεμα? στο online ειχα κανει με παγια εντολη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, kostakiss είπε

παιζει να εχω θεμα? στο online ειχα κανει με παγια εντολη

είναι ενεργοποιημένο μέσω ebill? έχεις ebiil ? πήρες κωδικό εταίρου ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, korakios said:

είναι ενεργοποιημένο μέσω ebill? έχεις ebiil ? πήρες κωδικό εταίρου ?

ολα τα εκανα ονλαιν , απο οτι ειδα ο αριθμος παροχης έχει αλλαξει κατα 1 ψηφιο στον δεδδηε .

δεν μου εχει ερθει καποιο μηνυμα-μειλ ενεργοποιησης.

 

κωδικος εταιρου τι ειναι?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, off_d είπε

Καλημέρα,

από 13 του μήνα είχα κάνει αίτημα για αλλαγή ονόματος (πριν είχα ήδη το myHome Online και ξαναέκανα το αίτημα από το econtract για myHome Online ξανά στα νέα στοιχεία). Όλες οι διαδικασίες και με το ΔΕΔΔΗΕ κτλ ολοκληρώθηκαν στις 23/11, παρέλαβα το email και sms για ενεργοποίηση του ebill, τα έκανα. Μου εμφάνιζε ότι το myHome Online αίτημα μου είναι υπό εξέταση κτλ αλλά δεν είχε περασμένα τα στοιχεία της πάγιας εντολής, παρότι είχε ενεργοποιημένο το μηνιαίο λογαριασμό και όλα τα υπόλοιπα. Χτες ξαφνικά, όπως και σε πολλούς εδώ, δεν εμφανιζόταν η επιλογή για πάγια εντολή. Κάπου το απόγευμα ξαναεμφανίστηκε οπότε - και με το άγχος μην κολλήσει εκεί το θέμα, αφού μου έβγαζε ότι είναι υπό εξέταση ακόμα - πέρασα ξανά (πριν τα είχα  περάσει στη διαδικασία του econtract) τα στοιχεία της πάγιας εντολής. Όλα καλά κι όλα ωραία, τα πήρε, τα εμφάνιζε κτλ. 

Κοιτάζω σήμερα το πρωί μπας και ενεργοποιήθηκε και από το ebill το myHome Online, και ενώ έχει κρατήσει τα στοιχεία  της πάγιας εντολής, όλα τα υπόλοιπα έχουν απενεργοποιηθεί και ούτε καν αίτημα για myHome Online δεν βλέπω (κοινώς, μου δίνει την επιλογή να διαλέξω πάλι για πρόγραμμα το Online). Ακόμα και στο Ιστορικό επιλογών μου, έχουν διαγραφεί εντελώς όλες οι προηγούμενες επιλογές (δλδ αίτημα, μηνιαίος λογαριασμός, πάγια κτλ) και  το μόνο που υπάρχει είναι Εκδοση λογαριασμού - ειδοποίηση με email και Ηλεκτρονικός λογαριασμός που φαίνεται να έγιναν επιλογή σήμερα στις 7 το πρωί. 

Παίρνω τηλέφωνο, στα συμβόλαια μου λένε ότι έχουν ολοκληρωθεί οι διαδικασίες από τις 23 και έχω το myHome Online και να μιλήσω με το ebill. Στο ebill μου λένε ότι φαίνεται να έχω το Γ1Ν και ότι πρέπει να κάνω ξανά αίτημα online για το myHome Online για να ενεργοποιηθεί και στο ebill. Τσακώνομαι ότι πρέπει να μιλήσουν τα συμβόλαια με το ebill μεταξύ τους γιατί ο ένας λέει έτσι, ο άλλος αλλιώς, και δεν θέλουν να το κάνουν, και να κάνω ξανά αίτημα απ το ebill. ΌΤΙ ΝΑ ΝΑΙ. 

Αυτό που δε ξέρω είναι αν πρέπει να κάνω όντως ξανά αίτημα για το myHome Online απ το ebill ή μήπως είναι πάλι συστημικό πρόβλημα και δημιουργηθεί μετά πρόβλημα... Πάντως στα συμβόλαια λένε ότι έχω το myHome Online. 

Σε συνέχεια των παραπάνω, τώρα και στα συμβόλαια ξαφνικά με εμφανίζουν ότι έχω Γ1Ν. Κοινώς διέγραψαν εντελώς το ότι αρχικά όλα έγιναν μέσω econtract με επιλογή myHome Online. Παρεμπιπτόντως δεν εστάλει ποτέ σύμβαση που να αναφέρει το πρόγραμμα. Η σύμβαση ήρθε και υπεγράφει χωρίς αναφορά προγράμματος μέσα, παρότι έχω αρχείο με το αίτημα του econtract που αναφέρει την αίτηση αλλαγής ονόματος και επιλογή για myHome Online.

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 minutes ago, korakios said:

 

δεν ειχα ποτε δεη , δε θυμαμαι αν εκανα εγγραφη , δλδ να δωσω username & pass κατα την αιτηση στο online .

 

μπορω να κανω τωρα εγγραφη?

Επεξ/σία από kostakiss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, off_d είπε

Η σύμβαση ήρθε και υπεγράφει χωρίς αναφορά προγράμματος μέσα, παρότι έχω αρχείο με το αίτημα του econtract που αναφέρει την αίτηση αλλαγής ονόματος και επιλογή για myHome Online.

είναι και το μόνο αποδεικτικό που έχεις

2 λεπτά πριν, off_d είπε

Η σύμβαση ήρθε και υπεγράφει χωρίς αναφορά προγράμματος μέσα,

άρα υπέγραψες ότι πρόγραμμα θέλει η ΔΕΗ

2 λεπτά πριν, off_d είπε

τώρα και στα συμβόλαια ξαφνικά με εμφανίζουν ότι έχω Γ1Ν.

τα συμβόλαια δεν αλλάζουν , συμβόλαιο είναι εκείνο που υπέγραψες

μπες στο ebill και ενεργοποίησε το online

Μόλις τώρα, kostakiss είπε

δεν ειχα ποτε δεη , δε θυμαμαι αν εκανα εγγραφη , δλδ να δωσω username & pass κατα την αιτηση στο online .

θα πάρεις τηλ και θα ζητησεις κωδικό εταίρου , αν δεν το κάνεις όχι μόνο θα παλεύεις μετά σε τυχών συστημικό λάθος με νέες χρεώσεις , αλλά και να μην άλλαζαν οι χρεώσεις θα έμενες στο Γ1

ζητάς κωδικό εταίρου , κάνεις ebill , ενεργοποιείς το online

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 minutes ago, korakios said:

είναι και το μόνο αποδεικτικό που έχεις

άρα υπέγραψες ότι πρόγραμμα θέλει η ΔΕΗ

τα συμβόλαια δεν αλλάζουν , συμβόλαιο είναι εκείνο που υπέγραψες

μπες στο ebill και ενεργοποίησε το online

θα πάρεις τηλ και θα ζητησεις κωδικό εταίρου , αν δεν το κάνεις όχι μόνο θα παλεύεις μετά σε τυχών συστημικό λάθος με νέες χρεώσεις , αλλά και να μην άλλαζαν οι χρεώσεις θα έμενες στο Γ1

ζητάς κωδικό εταίρου , κάνεις ebill , ενεργοποιείς το online

πηρα κωδικο εταιρου , εβαλα 2 φορες τη καρτα για παγια εντολη και τωρα λεει οτι ειναι υπο εξεταση.

 

παντως εμενα δεν μου εβγαζε αλλες επιλογες περα του online.

 

ειμαι οκ τωρα ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...