Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  

1 λεπτό πριν, matrixtv1 είπε

Για να μπω στο ονλινε πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία η μόνο αίτηση εφόσον είμαι σε αορίστου χρόνου στην ΗΡΩΝ ;

μόνο αίτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

22 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Eγώ θα περιμένω μέχρι τις 29/9 να έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση, ώστε να κάνω την αίτηση στη ΔΕΗ στις 30/9. Διαφορετικά φοβάμαι ότι θα γίνει μπλέξιμο.

Υφιστάμενοι πελατες της δεη μονο μεσω  e bill μπορουν να κανουν αιτηση για ενεργοποίηση προγραμματος, υπολοιποι μεσω e contract

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nikos1980 είπε

Υφιστάμενοι πελατες της δεη μονο μεσω  e bill μπορουν να κανουν αιτηση για ενεργοποίηση προγραμματος, υπολοιποι μεσω e contract

κράτα το για copy - paste μιας και απο 1/10 μόνο το online θα παραμείνει σαν αξιόλογο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΠΑΙΔΙΑ καλησπερα.Επειδη στο topic με τους εναλλακτικους παροχους υπαρχει ενα excel που υπολογιζει το κερδος κτλ,εχω απορια αν λαμβανει τελικα στο συνολικο ποσο το 2% παγιας εντολης και το 5% εκπτωση συνεπειας που εχει το enter.Γιατι σαν κιλοβατωρα ναι  συμφερει το online.Στο ΚΟΤ που εχω σε αλλο διαμερισμα εκανα το online μολις τωρα.

Να ρωτησω επισης,επειδη ειχα ηδη κανει επιλογη πληρωμης στο μηνα και οχι στο 2μηνο,(και δεν αλλαζει παλι),δυστυχως η εκπτωση του Online "30 ευρω στον επομενο λογαριασμο" θαα αφορα τον επομενο μηνα,ενω θα με συνεφερε να ειχα 2μηνους λογαριασμους φανταζομαι.

Επεξ/σία από stelios85
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nikos1980 είπε

Υφιστάμενοι πελατες της δεη μονο μεσω  e bill μπορουν να κανουν αιτηση για ενεργοποίηση προγραμματος, υπολοιποι μεσω e contract

Εγώ που είμαι από Ελίν πήγα στο econtract, κι όταν έφτασα στο βήμα για δημιουργία λογαριασμού e-bill ή είσοδο... πάτησα είσοδο (με τους κωδικούς που είχα πριν 2 χρόνια). Βρήκε κανονικά τα στοιχεία μου, μόνο η ταυτότητα έλειπε. Μετά σταμάτησα για τον λόγο που ανέφερα πάνω... φοβάμαι θα γίνει μπέρδεμα αν δώσω σημερινή μέτρηση κι έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ να πάρει καταμέτρηση 4μήνου μεθαύριο. Ή αν δε γίνει μπέρδεμα θα καθυστερήσει πολύ η αλλαγή γιατί θα πρέπει να έρθουν πάλι για καταμέτρηση. Ενώ αν κάνω την αίτηση μετά την καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ, πιστεύω ότι θα δεχτούν τη μέτρηση τη δική μου (κι ας γίνει η αλλαγή μετά από μέρες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ekrepali είπε

Εγώ που είμαι από Ελίν πήγα στο econtract, κι όταν έφτασα στο βήμα για δημιουργία λογαριασμού e-bill ή είσοδο... πάτησα είσοδο (με τους κωδικούς που είχα πριν 2 χρόνια). Βρήκε κανονικά τα στοιχεία μου, μόνο η ταυτότητα έλειπε. Μετά σταμάτησα για τον λόγο που ανέφερα πάνω... φοβάμαι θα γίνει μπέρδεμα αν δώσω σημερινή μέτρηση κι έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ να πάρει καταμέτρηση 4μήνου μεθαύριο. Ή αν δε γίνει μπέρδεμα θα καθυστερήσει πολύ η αλλαγή γιατί θα πρέπει να έρθουν πάλι για καταμέτρηση. Ενώ αν κάνω την αίτηση μετά την καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ, πιστεύω ότι θα δεχτούν τη μέτρηση τη δική μου (κι ας γίνει η αλλαγή μετά από μέρες).

A, μπερδεμα εννοούσες στο θέμα της καταμετρησης, εχεις και νυχτερινο?έχεις κανει αίτηση? Εγω εκανα και μου τον εβαλαν σημερα, sanxing SX1A1-SELS-05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, stelios85 είπε

εχω απορια αν λαμβανει τελικα στο συνολικο ποσο το 2% παγιας εντολης και το 5% εκπτωση συνεπειας που εχει το enter.

δεν απαντά κανένας σε αυτό λες και ρωτάς για το fightclub

στο excel το έχω συνολικά 7% (5+2) , αν δεις το κελί είναι *0,93

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, nikos1980 είπε

A, μπερδεμα εννοούσες στο θέμα της καταμετρησης, εχεις και νυχτερινο?έχεις κανει αίτηση? Εγω εκανα και μου τον εβαλαν σημερα, sanxing SX1A1-SELS-05

Ναι έχω και νυχτερινό. Όχι δεν έχω κάνει άιτηση, αυτό λέω.

Πες ότι κάνω αίτηση online σήμερα και δίνω καταμετρήσεις 50000 / 10000.

Έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ μεθαύριο για την καταμέτρηση 4μηνου και το ρολόι λέι 50030 / 10010.

Ή θα γίνει μπλέξιμο στον εκκαθαριστικό και τον τελικό, η θα αναγκαστεί ο ΔΕΔΔΗΕ να έρθει ξανά για καταμέτρηση.

Ενώ αν κάνω την αίτηση online μετά την καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ και δώσω καταμετρήσεις πχ 50045 / 10015, τότε θα κυλήσει η αίτηση πιο ομαλά.

Επεξ/σία από ekrepali
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ναι έχω και νυχτερινό. Όχι δεν έχω κάνει άιτηση, αυτό λέω.

Πες ότι κάνω αίτηση online σήμερα και δίνω καταμετρήσεις 50000 / 10000.

Έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ μεθαύριο για την καταμέτρηση 4μηνου και το ρολόι λέι 50030 / 10010.

Ή θα γίνει μπλέξιμο, η θα αναγκαστεί ο ΔΕΔΔΗΕ να έρθει ξανά για καταμέτρηση.

Ενώ αν κάνω την αίτηση online μετά την καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ και δώσω καταμετρήσεις πχ 50045 / 10015, τότε θα κυλήσει η αίτηση πιο ομαλά.

Αιτηση σε ρωτήσα για το νυχτερινο αν εχεις κανει σε περιπτωση που δν ειχες φιλε, τεσπα, ολα καλα θα πανε

3 λεπτά πριν, nikos1980 είπε

 

 

3 λεπτά πριν, nikos1980 είπε

 

 

 

Επεξ/σία από nikos1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nikos1980 είπε

Αιτηση σε ρωτήσα για το νυχτερινο αν εχεις κανει σε περιπτωση που δν ειχες φιλε, τεσπα, ολα καλα θα πανε

 

 

Να σβησω ενα μηνυμα που μπηκε εις διπλουν προσπαθω αλλα δεν.. 

13 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Ναι έχω και νυχτερινό. Όχι δεν έχω κάνει άιτηση, αυτό λέω.

Πες ότι κάνω αίτηση online σήμερα και δίνω καταμετρήσεις 50000 / 10000.

Έρχεται ο ΔΕΔΔΗΕ μεθαύριο για την καταμέτρηση 4μηνου και το ρολόι λέι 50030 / 10010.

Ή θα γίνει μπλέξιμο στον εκκαθαριστικό και τον τελικό, η θα αναγκαστεί ο ΔΕΔΔΗΕ να έρθει ξανά για καταμέτρηση.

Ενώ αν κάνω την αίτηση online μετά την καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ και δώσω καταμετρήσεις πχ 50045 / 10015, τότε θα κυλήσει η αίτηση πιο ομαλά.

Μπορεις να κάνεις και ηλεκτρονικά την αιτηση κανονικά χωρις να δώσεις μετρηση διχως καταχωρηση στο πεδιο που θ σου ζητηθει να την βάλεις, αλλα αστο οπως νομιζεις καλύτερα εσυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, windserf2020 είπε

Νομίζω έχει μηδενική εγγύηση το online.
Αλλά και να χρεωθείς κάποιο ποσό κάτι είχα διαβάσει ότι στέλνεις email και σου επιστρέφεται σε επόμενο λογαριασμό το ποσό για τα KOT.

Ναι κατι τετοιο ειχα διαβασει κι εγω οτι στελνεις email και η εγγυηση απο 130 ευρω π.χ. που ειναι αρχικα θα γινει 25 ευρω.

Νομιζω το ειχα διαβασει στο θεμα του ΚΟΤ.

Οποιος το βρει ας το ποσταρει κι εδω να υπαρχει.

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

Εγώ που είμαι από Ελίν πήγα στο econtract, κι όταν έφτασα στο βήμα για δημιουργία λογαριασμού e-bill ή είσοδο... πάτησα είσοδο (με τους κωδικούς που είχα πριν 2 χρόνια). Βρήκε κανονικά τα στοιχεία μου, μόνο η ταυτότητα έλειπε. Μετά σταμάτησα για τον λόγο που ανέφερα πάνω... φοβάμαι θα γίνει μπέρδεμα αν δώσω σημερινή μέτρηση κι έρθει ο ΔΕΔΔΗΕ να πάρει καταμέτρηση 4μήνου μεθαύριο. Ή αν δε γίνει μπέρδεμα θα καθυστερήσει πολύ η αλλαγή γιατί θα πρέπει να έρθουν πάλι για καταμέτρηση. Ενώ αν κάνω την αίτηση μετά την καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ, πιστεύω ότι θα δεχτούν τη μέτρηση τη δική μου (κι ας γίνει η αλλαγή μετά από μέρες).

Επειδη εχω κι εγω κωδικους ebill σε περιπτωση που χρειαστει μπορουμε να το κανουμε μεσω του ebill η πρεπει να παμε σε καταστημα(η μεσω econtract?)?

Το ρωταω γιατι ο kor φαγωθηκε οτι κατι θα γινει κατι με την NRG και θα το γκαντεμιασει να γινει μια ωρα αρχυτερα.

Επισης αλλη μια ερωτηση(μηπως ξερεις @korakios) αν ξερεις γιατι εχω θεμα με την παγια.Μπορω να κανω παγια αλλα να το πληρωνω εγω οποτε θελω κανοντας την κινηση με ebanking η δεν γινεται αυτο?

Μαμω τη ΔΕΗ.:P

2 ώρες πριν, nikos1980 είπε

Μπορεις να κάνεις και ηλεκτρονικά την αιτηση κανονικά χωρις να δώσεις μετρηση διχως καταχωρηση στο πεδιο που θ σου ζητηθει να την βάλεις, αλλα αστο οπως νομιζεις καλύτερα εσυ

Αυτο που απαντας στον ekre για την καταχωρηση της ενδειξης ειναι για την αιτηση στο online μεσω του ebill?

Οταν κανεις την αιτηση συμβασης για το online σου ζηταει να βαλεις ενδειξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Οταν κανεις την αιτηση συμβασης για το online σου ζηταει να βαλεις ενδειξη?

Kαι ενδειξη και φωτογραφία ζητάει. Και μάλιστα είναι υποχρεωτικά πεδία.11.jpg.df1a1b9216baf2031c2a4a56c12c1589.jpg2.jpg.cd72e5cff03c31cbf1fde7fc21a4aa53.jpg

Γι'αυτό σταμάτησα. Αν έδινα ενδείξεις ή θα γινόταν μπλέξιμο, ή θα περίμενα να ξαναέρθει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση.

Αν δώσω ενδείξεις μετά την καταμέτρηση 4μήνου, θα περάσει η σύμβαση έτσι.

Επεξ/σία από ekrepali
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, ekrepali είπε

Kαι ενδειξη και φωτογραφία ζητάει. Και μάλιστα είναι υποχρεωτικά πεδία.11.jpg.df1a1b9216baf2031c2a4a56c12c1589.jpg2.jpg.cd72e5cff03c31cbf1fde7fc21a4aa53.jpg

Γι'αυτό σταμάτησα. Αν έδινα ενδείξεις ή θα γινόταν μπλέξιμο, ή θα περίμενα να ξαναέρθει ο ΔΕΔΔΗΕ για καταμέτρηση.

Αν δώσω ενδείξεις μετά την καταμέτρηση 4μήνου, θα περάσει η σύμβαση έτσι.

ok.

Οι photo ειναι μεσα απο το ebill που κανεις την αιτηση ηλεκτρονικα?

Αυτος ειναι ο σωστος τροπος να γινει οταν εισαι σε αλλο παροχο?

edit: Δες λιγο και τα υπολοιπα που σε ρωτησα παραπανω αν δεν τα εχεις δει ηδη.

Επεξ/σία από HERTHAN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...