Προς το περιεχόμενο

ΔΕΗ MyHome Online/Enter + Γ1/Γ1Ν


stathisgs800

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, PurpleNinja είπε

Διάβασα τις πρώτες 15-20 σελίδες αυτού του ποστ

ανάποδα έπρεπε

2 λεπτά πριν, PurpleNinja είπε

για το enter ότι συμφέρει άλλα από ότι είδα δεν παίρνει κοτ απλά δεινή 100 ευρώ έκπτωση

παλιά έδινε 100€, όχι τώρα

1 λεπτό πριν, PurpleNinja είπε

Αν και από  ότι κατάλαβα βάση του excel με συμφέρει με κοτ β να πάω σε άλλο πάροχο - πρόγραμμα?

απο Γ1 στο online

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 28,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, γενικότερα όσοι είχαμε ήδη e-bill στη ΔΕΗ με Γ1/Γ1Ν και είχαμε τη δυνατότητα της πάγιας εντολής απλά ενεργοποιήσαμε το online..

Αν θέλεις έντυπο και να πληρώνεις εσύ, αν κατάλαβα σωστά, κοιτάς το enter, απλά σου βγαίνει λίγο παραπάνω από το online..

Νομίζω πως το enter μπορείς να το βάλεις σε κάποιο που δε μπορεί/θέλει τα e-bill κλπ, πχ ηλικιωμένος, που θέλει έντυπο αλλά να γλιτώσει ρήτρες κλπ..

Φυσικά με διορθώνετε..

Αν κατάλαβα καλά, οι ρήτρες είναι κοντά στα 0.09/kWh?? Αν είναι έτσι όσοι είναι στο Γ1/Γ1Ν θα τα δουν διπλά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Kozanitis1 είπε

Αν κατάλαβα καλά, οι ρήτρες είναι κοντά στα 0.09/kWh?? Αν είναι έτσι όσοι είναι στο Γ1/Γ1Ν θα τα δουν διπλά..

έχει 30% έκπτωση στη βασική πλέον και πάει 0,16-0,17 . Βάλε και την κρατική έκπτωση 0,03 πέφτει στα ~0,14

2 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

αν θέλεις έντυπο και να πληρώνεις εσύ, αν κατάλαβα σωστά, κοιτάς το enter, απλά σου βγαίνει λίγο παραπάνω από το online..

Νομίζω πως το enter μπορείς να το βάλεις σε κάποιο που δε μπορεί/θέλει τα e-bill κλπ, πχ ηλικιωμένος, που θέλει έντυπο αλλά να γλιτώσει ρήτρες κλπ..

σωστά , μπορεί κιόλας να πάει στο enter+ που έχει 12 μήνες και κάποια έξτρα για μερεμέτια (αν και δε θα τα χαρίζουν εύκολα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πως θα ξέρουν τις καταναλώσεις μου για τις μέρες σε κάθε πρόγραμμα χωρίς καταμέτρηση;

Επεξ/σία από Kozanitis1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο online το μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι βαζεις παγια πληρωμη με καρτα, σωστα; Παντως ψηνομαι για το GreenPass. 0,80 το μηνα, κλαιν.

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και προλαβα το gascontrol και εχω όρεξη, ας απαντησω στο επτασφράγιστο μυστικό της καταμετρησης.

Οταν γινει καταμετρηση, αυτη θα αφορα συγκεκριμενες μερες, συνηθως 120 (4μηνο).

Οποτε  KWh/120 = kwh/μερα

Και μετα πολυ απλα πολλαπλασιάζεις την ανα μερα κατανάλωση επι τις μερες που εισαι στο καθε πρόγραμμα και χρεωνεις αναλογα!!

 

ΜΑΓΙΑ!!!😀 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Παντως ψηνομαι για το GreenPass. 0,80 το μηνα, κλαιν.

δώσε τους καημένους λίγα λεφτά για ΑΠΕ , τίποτα δε μάζεψαν απο το 1999 , μάλλον τα χάσανε κάπου ή τους τα κλέψανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, korakios είπε

δώσε τους καημένους λίγα λεφτά για ΑΠΕ , τίποτα δε μάζεψαν απο το 1999 , μάλλον τα χάσανε κάπου ή τους τα κλέψανε...

Οτι εχει να κανει με πρασινη αναπτυξη και οικολογια, ειμαι μεσα. Δεν θα μου λειψουν. 1 βημα καθε φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lazostat είπε

Οτι εχει να κανει με πρασινη αναπτυξη και οικολογια, ειμαι μεσα. Δεν θα μου λειψουν. 1 βημα καθε φορα.

κάνε και δωρεά τότε , τι να πω , δεν το περίμενα τόσο πολύ , αυτά απο μένα ,καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω με το φτωχό ΠΕ (Πολυτεχνείου) μυαλό μου, δε θα έπρεπε να γίνει καταμέτρηση τη μέρα της ενεργοποίησης, ώστε να χρεωθεί ότι χρεωθεί με το Γ1Ν και μετά να ισχύει το online?

Δηλαδή άμα ένα μήνα κάψω 1000kWh και τους άλλους 3, 10 kWh πάει μέσος όρος;;

Έχει λογική;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lazostat είπε

Στο online το μοναδικο μειονεκτημα ειναι οτι βαζεις παγια πληρωμη με καρτα, σωστα; Παντως ψηνομαι για το GreenPass. 0,80 το μηνα, κλαιν.

Όντος θέλει πάγια εντολή? Που το είδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, PurpleNinja είπε

Όντος θέλει πάγια εντολή? Που το είδες?

το online , ναι είναι με κάρτα και πάγια μόνο

3 λεπτά πριν, Kozanitis1 είπε

Λέω με το φτωχό ΠΕ (Πολυτεχνείου) μυαλό μου, δε θα έπρεπε να γίνει καταμέτρηση τη μέρα της ενεργοποίησης, ώστε να χρεωθεί ότι χρεωθεί με το Γ1Ν και μετά να ισχύει το online?

Δηλαδή άμα ένα μήνα κάψω 1000kWh και τους άλλους 3, 10 kWh πάει μέσος όρος;;

Έχει λογική;;

όχι δεν έχει , μην αγχώνεσαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...