Προς το περιεχόμενο

Λέβητας Πετρελαίου


Porfi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλό τρελό καλοκαίρι μετά καραντίνας εποχής .

Έχουν έναν λεβητας buderus g 205 οι δικοί μου,  περισσεύει πλέον διότι μετέτρεψαν το σπίτι και θερμαίνεται με φυσικό αέριο.

Με συγχωρείτε για τυχόν ανακρίβειες,  είμαι και εγώ πρωταρης σε όλο αυτό!

Θα ήθελα να μου πείτε αν πουλιέται,  αν αξίζει να επενδύσει κάποιος κάτι πάνω του!; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω παρόμοιο πολύ καλό μηχάνημα.

Βάλτον αγγελία αν και δύσκολο μπορεί να βρεθεί κάποιος ενδιαφερόμενος μιας και είναι μαζί όλο το πακέτο έτοιμο και δεν χρειάζεται να μαζεύει τα κομμάτια ένα ένα. Το άσχημο είναι ότι σιγά σιγά το αέριο πάει παντού υπάρχει μεγάλη προσφορά άρα και χαμηλή τιμή αν θες να φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Porfi είπε

Καλημέρα και καλό τρελό καλοκαίρι μετά καραντίνας εποχής .

Έχουν έναν λεβητας buderus g 205 οι δικοί μου,  περισσεύει πλέον διότι μετέτρεψαν το σπίτι και θερμαίνεται με φυσικό αέριο.

Με συγχωρείτε για τυχόν ανακρίβειες,  είμαι και εγώ πρωταρης σε όλο αυτό!

Θα ήθελα να μου πείτε αν πουλιέται,  αν αξίζει να επενδύσει κάποιος κάτι πάνω του!; 

Τα Buderus είναι πολύ καλά μηχανήματα , συνήθως μαντεμένια. Εάν σκέφτεσαι για μετατροπή σε pellet , ξύλο να μήν το κάνεις . 

Ο κατασκευαστής το έχει φτιάξει για χρήση πετρελαίου .

Τι χώρο θέλεις να ζεστάνεις ; 

Να του πουλήσεις πιστεύω σέν σε συμφέρει . Να του κάνεις μία σωστή συντήρηση και να το κρατήσεις . Αλλιώς κοίταξε για άλλη πηγή θέρμανσης /.

 

 

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον!

Για να το δώσουμε σε συγγενικό πρόσωπο!

Μια τιμή;

Που κυμαίνεται;

Φυσικά θα στρογγυλεύει προς τα κάτω μιας και  όπως είπα μάλλον εκεί θα πάει!

15 λεπτά πριν, papoys1 είπε

Έχω παρόμοιο πολύ καλό μηχάνημα.

Βάλτον αγγελία αν και δύσκολο μπορεί να βρεθεί κάποιος ενδιαφερόμενος μιας και είναι μαζί όλο το πακέτο έτοιμο και δεν χρειάζεται να μαζεύει τα κομμάτια ένα ένα. Το άσχημο είναι ότι σιγά σιγά το αέριο πάει παντού υπάρχει μεγάλη προσφορά άρα και χαμηλή τιμή αν θες να φύγει.

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, 

Δλδ μια τιμή 

Ενδεικτική πόσο πάνε αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Porfi είπε

Ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον!

Για να το δώσουμε σε συγγενικό πρόσωπο!

Μια τιμή;

 

Δεν είμαι ειδικός απλά έτυχε να έχω ίδιο για τρία διαμερίσματα είμαι ευχαριστημένος για αυτό το είπα. Άρα δεν μπορώ να πω τιμή. Ρίξε καμιά ματιά σε αγγελίες δες που πωλούνται και αφού είναι για συγγενικό πρόσωπο κατεβαίνεις προς τα κάτω.😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς, συνήθως που να απευθυνθώ , σε τι site και ποιον θεωρείτε ειδικός να το κρίνει και να το αξιολόγησει;

Με συγχωρείτε αλλά μου έπεσαν σε εμένα και το σχετικό νεαρό της ηλικίας μου (26) με καθιστά αρχάριο σε όλο αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Porfi είπε

Καλημέρα και καλό τρελό καλοκαίρι μετά καραντίνας εποχής .

Έχουν έναν λεβητας buderus g 205 οι δικοί μου,  περισσεύει πλέον διότι μετέτρεψαν το σπίτι και θερμαίνεται με φυσικό αέριο.

Με συγχωρείτε για τυχόν ανακρίβειες,  είμαι και εγώ πρωταρης σε όλο αυτό!

Θα ήθελα να μου πείτε αν πουλιέται,  αν αξίζει να επενδύσει κάποιος κάτι πάνω του!; 

Buderus και viessmann είναι οι καλύτεροι λέβητες και φοβερής ποιότητας γερμανικό μαντέμι.

Εσένα είναι η σειρά logano?

Φοράει καυστήρα blueline?

Θερμίδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, davarisx είπε

Buderus και viessmann είναι οι καλύτεροι λέβητες και φοβερής ποιότητας γερμανικό μαντέμι.

Εσένα είναι η σειρά logano?

Φοράει καυστήρα blueline?

Θερμίδες?

 

13 λεπτά πριν, fredd0 είπε

κανα 500ρικο υπολογιζε ολο το πακετο, λεβητας, καυστηρας, πινακας

Για μεταχειρισμένο πράμα

Μιλάμε πάντα έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o g205 εχει σταματησει να παραγεται καμια 20ρια χρονια, ναι το καταλαβα οτι ειναι μεταχειρισμενος

αν εχει πινακα buderus και κανα καυστηρα της προκοπης (Man, buderus, rielo κλπ) καπου στο 500ρικο πουλιεται

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμένος να υπολογίζεις γύρω στο 500αρι και κατω θα παίξει.

Οι g205 βγαίναν συνήθως με riello καυστήρα που επίσης είναι πολύ καλοί,αλλά κάποιοι έβγαιναν και με blueline που είναι μια κατηγορία από μόνοι τους.

Αν θες πες μου η βγάλε μία φωτό το ταμπέλακι του λέβητα και του καυστήρα να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιο λέβητα έχουμε και εμείς στο πατρικό από το 1989, είναι αστέρι και με σωστή συντήρηση βγάζει άλλα τόσα χρόνια. Φέτος του έκανα και μέτρηση απόδοσης και ήταν πολύ καλά. Απλά πολλοί με το ΕΚΟ βάζουν μόνωση οπότε μετά χρειάζεσαι τον μισό λέβητα και αναγκαστικά του βγάζουν, έτσι θα κάνουμε και εμείς. Κανένα 400-500 αν φύγει θα είναι πολύ καλά και αυτός που θα τον πάρει θα σωθεί.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρόχειρη αναζήτηση στο ΦΒ μάρκετπλεις, τον βρίσκω από 350ε έως 500 κομπλέ συν τα δωράκια του ο καθένας.

Σε κάθε περίπτωση για να μην σου μείνει, αφού θα δωθει σε φιλική οικογένεια δω στον 300-400ε για να φύγει.

Σκέψου οτι σε αρκετές περιοχές υπάρχει πλέον μεγάλη προσφορά λόγω εγκαταστάσεων αερίου...οπότε ρίχνεις λίγο τη τιμή για να φύγει!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...