Προς το περιεχόμενο

Επιλογή κινητού 250-300ε


kanesaxo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρες στο τιμ.

Ωρα για αλλαγή κινητού, με ταβάνι τα 250-300ε (άνευ ΦΠΑ), οπότε προτείνετε καταστήματα που να ΜΗΝ μου βγάλουν τη Παναγια για την ΠΟΛ.

Κατοχος εως σήμερα ενος Βlackview BV8000pro, αλλα πλεον η συσκευή ειναι για τα σκουπίδια :( 

Δε ξαναδίνω τοσα χρήματα για rugged συσκευή, αν και θα έπρεπε γιατι ειναι η φυση της δουλειάς αυτή.

Οπότε προτείνετε μου συσκευές, μιας και δεν ασχολούμαι με τις τάσεις της αγοράς.

Κυρίως με ενδιαφέρει η αυτονομία μπαταρίας, η κάμερα, το value for money.

Ευχαριστώ όσους ασχοληθούν!

Υ.Γ. εχω δεί κάποια Ηuawei, αλλά με κουράζει η διαδικασία παράκαμψης των google services.

Εxώ δει το Ηονορ 20 128γβ που ειναι σε λαϊκή τιμη και απο επώνυμο κατάστημα (γερμανός)

Eπίσης το Xiaomi Mi Note 10 Lite

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

To Samsung Galaxy Xcover Pro πρέπει να είναι στο 400αρι ΜΕ ΦΠΑ. Με πολ είναι κοντά στο budget σου και είναι και rugged

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην πάρεις Samsung! Το mi 10 note lite είναι εξαιρετική συσκευή στα χρήματα που διαθέτεις και για αυτά που ζητάς. 

Υ. Γ Αν εύκολα πας και σε κάτι μικρότερο σε μέγεθος εξαιρετικό είναι και το nova 5t και με Google services. 

Επεξ/σία από giantzeron
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kanesaxo είπε

Καλημέρες στο τιμ.

Ωρα για αλλαγή κινητού, με ταβάνι τα 250-300ε (άνευ ΦΠΑ), οπότε προτείνετε καταστήματα που να ΜΗΝ μου βγάλουν τη Παναγια για την ΠΟΛ.

Κατοχος εως σήμερα ενος Βlackview BV8000pro, αλλα πλεον η συσκευή ειναι για τα σκουπίδια :( 

Δε ξαναδίνω τοσα χρήματα για rugged συσκευή, αν και θα έπρεπε γιατι ειναι η φυση της δουλειάς αυτή.

Οπότε προτείνετε μου συσκευές, μιας και δεν ασχολούμαι με τις τάσεις της αγοράς.

Κυρίως με ενδιαφέρει η αυτονομία μπαταρίας, η κάμερα, το value for money.

Ευχαριστώ όσους ασχοληθούν!

Υ.Γ. εχω δεί κάποια Ηuawei, αλλά με κουράζει η διαδικασία παράκαμψης των google services.

Εxώ δει το Ηονορ 20 128γβ που ειναι σε λαϊκή τιμη και απο επώνυμο κατάστημα (γερμανός)

Eπίσης το Xiaomi Mi Note 10 Lite

Κανε λογαριασμό Business στο Amazon δωρεαν (εαν ηδη εχεις ακομη καλύτερα, εαν οχι θα σου παρει 2 ημερες για εγκριση) και παιρνεις Huawei P30 στα ~315 ευρω (+~15 ευρω μεταφορικα) χωρίς να πληρώσεις ΦΠΑ.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07PHZXB7X/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3OZSJLY4T2GCP&psc=1

Το παραπανω με business λογαριασμο σε αφηνει να το αγορασεις χωρις ΦΠΑ οποτε παει στην τιμη μου ανεφερα.

---

Αλλιως παρε το εξαιρετικο Huawei Nova 5t απο σκρουτζομαγαζο ή το Honor 20 απο τον Γερμανο εαν θελεις. Ειναι το ιδιο ακριβως τηλφωνο. Η εγγυηση 2 ετων καλυπτεται απο την αντιπροσωπεια απο οπου και να το αγορασεις.

Δεν πιστευω να μιλας για το Honor 20e γιατι δεν εχει καμια σχεση

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
44 λεπτά πριν, giantzeron είπε

Μην πάρεις Samsung!

Ο άνθρωπος λέει ότι λόγο δουλειάς θέλει rugged κινητό. Το xiaomi εάν πέσει σε τσιμέντο από τα 10 εκατοστά θα γίνει κομμάτια , ενώ το Samsung έχει πιστοποίηση για πτώση από 1μιση μέτρο σε τσιμέντο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, omitziz είπε

Ο άνθρωπος λέει ότι λόγο δουλειάς θέλει rugged κινητό. Το xiaomi εάν πέσει σε τσιμέντο από τα 10 εκατοστά θα γίνει κομμάτια , ενώ το Samsung έχει πιστοποίηση για πτώση από 1μιση μέτρο σε τσιμέντο.

Για ξαναδιαβασε τι λεει....

3 ώρες πριν, kanesaxo είπε

.....

Δε ξαναδίνω τοσα χρήματα για rugged συσκευή, αν και θα έπρεπε γιατι ειναι η φυση της δουλειάς αυτή.

.....

Κυρίως με ενδιαφέρει η αυτονομία μπαταρίας, η κάμερα, το value for money.

.....

Υ.Γ. εχω δεί κάποια Ηuawei, αλλά με κουράζει η διαδικασία παράκαμψης των google services.

Εxώ δει το Ηονορ 20 128γβ που ειναι σε λαϊκή τιμη και απο επώνυμο κατάστημα (γερμανός)

Eπίσης το Xiaomi Mi Note 10 Lite

Επειδη κι εγω ολη μερα στο εργοταξιο δουλευω θα συμφωνησω.

Οι rugged συσκευες ειναι απλα πεταμενα λεφτα.

Αγοραζεις όποια συσκευή θελεις και την βαζεις σε μια καλή θηκη 360 και εχεις το κεφαλι σου ησυχο εχοντας επισης μια καλη συσκευη που αξιζει τα λεφτά της

Απο κατι απλο και διακριτικο

spacer.png

κατι ενδιαμεσο

spacer.png

ή κατι hardcore shock-proof, water-proof, dust-proof

 

 

spacer.png

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Ο άνθρωπος λέει ότι λόγο δουλειάς θέλει rugged κινητό. Το xiaomi εάν πέσει σε τσιμέντο από τα 10 εκατοστά θα γίνει κομμάτια , ενώ το Samsung έχει πιστοποίηση για πτώση από 1μιση μέτρο σε τσιμέντο.

Να διαβάζετε καλύτερα το αρχικό post λέω εγώ 😅😅😅😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Δε ξαναδίνω τοσα χρήματα για rugged συσκευή, αν και θα έπρεπε γιατι ειναι η φυση της δουλειάς αυτή.

Εάν κάνουμε bold ότι μας βολεύει βγάζουμε και διαφορετικό νόημα. 

Συνεχίστε μόνοι σαν και μη ξεχάσετε να δίνετε συμβουλές πώς θα το περάσουν σε εγγύηση μετά από 3 μήνες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Εάν κάνουμε bold ότι μας βολεύει βγάζουμε και διαφορετικό νόημα. 

Συνεχίστε μόνοι σαν και μη ξεχάσετε να δίνετε συμβουλές πώς θα το περάσουν σε εγγύηση μετά από 3 μήνες 

Bold εβαλε ο ιδιος τις συσκευες που κοιταει. Τις βλεπεις για rugged?

Τωρα βεβαια εαν στο σχολειο εκανες κοπανα στο μαθημα της γλωσσας δρν φταιμε εμεις.

Πεμπιπτωντως δεν ειναι κακο να παραδεχθεις οτι παρανοησες. Συνβαινει καμια φορα σε ολους μας.

Απο την αλλη προσωπικα δικαουμαι να εχω γνωμη οταν δουλευω εδω και 25 στα εργοταξια. Ο καθενας φυσικα δικαιουται σε γνωμη.

Σχετικα με τις απειρες επιλογες σε εξαιρετικα ανθεκτικες θηκες εχεις προσωπικη εμπειρια ή απλα ετσι λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
7 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Τωρα βεβαια εαν στο σχολειο εκανες κοπανα στο μαθημα της γλωσσας δρν φταιμε εμεις.

Εσύ έκανες για αυτό δεν βάζεις τόνους και δουλεύεις σε εργοτάξια. Καλή συνέχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, omitziz είπε

Εσύ έκανες για αυτό δεν βάζεις τόνους και δουλεύεις σε εργοτάξια. Καλή συνέχεια

Εχεις να πεις κατι ουσιαστικο στην ερωτηση του ενδιαφερομενου ή απλα ειδες φως και μπηκες; Λεω εγω τωρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

παντως παρατηρω οτι στο ινσομνια ειναι πολλων τα νευρα τσιτωμενα....

...

χαλαρωστε λιγο μαγκες...απολαυστε το καλοκαιρι και ολα καλα.

οσο για τον φιλο που ρωταει, απο εμενα παρε ενα iPhone X ...βαλτου και μια Spigen και εισαι αρχοντας.😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, supermanbee είπε

Εγώ κατάλαβα ότι δεν ξαναδίνει τόσα λεφτά για rugged συσκευή. Δίνει λιγότερα.

220€ κανει το Blackview και λεει οτι δινει 250-300€....

Επισης αναφερει ο ιδιος μοντελα κινητων που καθε αλλο παρα rugged ειναι...

11 ώρες πριν, kanesaxo είπε

Εxώ δει το Ηονορ 20 128γβ που ειναι σε λαϊκή τιμη και απο επώνυμο κατάστημα (γερμανός)

Eπίσης το Xiaomi Mi Note 10 Lite

Πραγματικα τωρα λετε οτι εχουμε καταλαβει λαθος;

Και αντε και καταλαβαμε λαθος. Εχει προτεινει ο αλλος καποιο rugged και δεν το καταλαβα ή απλα εχει μπει να κανει χαβαλε;

Λεω εγω τωρα με το μικρο μου το μυαλο. Τουλαχιστον εγω προτεινα κατι.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...