Προς το περιεχόμενο

Αγορά smartphone 200-250€


stavregos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για αγορά νέου smartphone περίπου στα 200 με 250 € ,

Έχω δει μέχρι τώρα τα redmi note 9 pro και redmi note 8 pro και τα δύο 6gb/128gb.

Ποιο από τα δύο είναι καλύτερο;;έχετε κάποια άλλη πρόταση σε αυτό το budget?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα σου πρότεινα να αφήσεις το 8 pro μιας και μπορείς σε αυτά τα λεφτά να πας σε snapdragon. Επίσης θα σου πρότεινα να δεις και το huawei nova 5t καθώς έχει καλύτερο επεξεργαστή και από τα 3 (με βάση το antutu), και έχει και καλύτερες κάμερες λόγω του ότι έχει αισθητήρες της sony. Δες εδώ ένα συγκριτικό και από τα 3.

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Εγώ θα σου πρώτεινα να αφήσεις το 8 pro μιας και μπορείς σε αυτά τα λεφτά να πας σε snapdragon. Επίσης θα σου πρώτεινα να δεις και το huawei nova 5t καθώς έχει καλήτερο επεξεργαστή και από τα 3 (με βάση το antutu), και έχει και καλήτερες κάμερες λόγω του ότι έχει αισθητήρες της sony. Δες εδώ ένα συγκριτικό και από τα 3.

Με προβληματίζουν 2 πράγματα με τo Huawei ,1ον υπάρχει πρόσβαση στο playstore; και 2ον η μπαταρία του δεν είναι λίγο μικρή;;όσο αφορά επεξεργαστή και κάμερα όντως είναι καλύτερο.

Αξίζει μήπως να δώσω κάτι παραπάνω και να πάω στο mi note 10 lite?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει play store από τι βλέπω σε reviews.

Στο 8 pro δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι να περαστεί η gcam και επίσης πολλοί λένε ότι έχουν θέμα υπερθέρμανσης στο gamming...

Όσο για το 10 lite δεν ξέρω για την κάμερα αλλά έχει πιο χαμηλό επεξεργαστή. Η ίδια κάμερα στο Xiaomi Redmi K30 είναι κατώτερη σε σχέση με το nova 5t. Αλλά λένε πως μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού... Αλλά μπορείς να δεις φωτογραφίες από το κάθε κινητό, και αν σου κάνει κάποιο από όσα αναφέραμε το χτυπάς. Βέβαια θα βοηθούσε να μας πεις για τι χρήση το θέλεις...

 

Επεξ/σία από GeorgeR1_700
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η μπαταρία του nova 5t βγάζει μια γεμάτη μέρα;;

Δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας της Huawei με τη Google?

Η χρήση που το θέλω είναι κατά βάση για αρκετά τηλέφωνα και αρκετό ίντερνετ με δεδομενα.

Φωτογραφίες βγάζω αρκετές και το gaming είναι σχετικά περιορισμένο.

και οπωσδήποτε θέλω dualsim κινητό.

Επεξ/σία από stavregos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, stavregos είπε

Η μπαταρία του nova 5t βγάζει μια γεμάτη μέρα;;

Δεν υπάρχει θέμα συμβατότητας της Huawei με τη Google?

Η χρήση που το θέλω είναι κατά βάση για αρκετά τηλέφωνα και αρκετό ίντερνετ με δεδομενα.

Φωτογραφίες βγάζω αρκετές και το gaming είναι σχετικά περιορισμένο.

και οπωσδήποτε θέλω dualsim κινητό.

Καλησπέρα ειναι dual sim..δεν έχει θέμα με Google services και βγάζει ανετα τν μέρα με αστραπιαια φόρτιση! Και φώτο είναι αρκετά καλό και έχει καλύτερο skin και software σε σχέση με το miui! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

Έχει play store από τι βλέπω σε reviews.

Στο 8 pro δεν ξέρω πόσο δύσκολο είναι να περαστεί η gcam και επίσης πολλοί λένε ότι έχουν θέμα υπερθέρμανσης στο gamming...

Όσο για το 10 lite δεν ξέρω για την κάμερα αλλά έχει πιο χαμηλό επεξεργαστή. Η ίδια κάμερα στο Xiaomi Redmi K30 είναι κατώτερη σε σχέση με το nova 5t. Αλλά λένε πως μπορεί να είναι και θέμα λογισμικού... Αλλά μπορείς να δεις φωτογραφίες από το κάθε κινητό, και αν σου κάνει κάποιο από όσα αναφέραμε το χτυπάς. Βέβαια θα βοηθούσε να μας πεις για τι χρήση το θέλεις...

Υπερθέρμανση δεν έχει αφού έχει κ liquid cooling. Gcam παίρνει απλά ,αλλά έχετε λιγότερες επιλογές  σε σχέση με τον snap.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι όλοι είχαν θέμα, προφανώς είναι ανάλογα την χρήση των games του καθενός. Αλλά είχα ακούσει παράπονα γενικά... Και εμένα μου αρέσει το 8 pro, δεν είμαι ενάντιος αλλά λέω αυτά που έχω ακούσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα που σας διαβαζω για θερμοκρασιες.

εδω και καμια δεκαρια μερες κατεβασα ενα παιχνιδακι browl κατι ...

εχεις κατι τυπακια που πυροβολας δεξια και αριστερα. βεβαια μονο με γυαλια μπορω να το παιξω, αλλα  ειναι καλο.

οταν τελειωσει η μπαταρια , γιατι μονο τοτε το αφηνω , το κινητο καιει... οταν λεμε καιει...

αμα λιωνεις στο παιχνιδι τοτε ναι θα ζεσταθουνε...οποιο κινητο και να ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://gizprix.com/2019/08/29/redmi-note-8-and-note-8-pro-see-this-before-buying/

Δείτε το κάπου στην μέση κάτω από την φώτο με όνομα A76. (Για να τω βρείτε πιο εύκολα ctlr + f, γράφετε A76 και πατάτε 3 φορές το enter).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν ειναι για gaming πατε σε ενα Black Shark 2 στα 280€ με επεξεργαστη, μνημη, cooling system, αξεσουαρ κλπ. 
Στα 280€ και πιθανα θα ξεστοκαρουν συνεχεια (οποιος προλαβει ομως).

 

Αλλιως το Nova 5t ειναι εξαιρετικο κινητο. Οκ. Μικροτερη μπαταρια απο τα Xiaomi αλλα καλυτερος επεξεργαστης και πιο smooth UI. Ημουν πολυ με την Xiaomi αλλα δεν μπορω να μην βγαλω το καπελο στην Huawei. Η μπαταρια μια ημερα κραταει παντως αιγορα στον πιτσιρικα μου με φουλ παιχνιδια και βιντεο. Και παραπανω τις περισσοτερες φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...