Προς το περιεχόμενο

Huawei P20 / 64GB @ Germanos - 199.00 Euro


andreas65

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Και παρα πολλα ειναι κατα την γνωμη μου τα 199€. Εαν θελει να κανει ξεστοκαρισμα ας το κανει σωστα.

Πόσο θεωρείς σωστή τιμή προσφοράς;

150€;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι για ανθρωπο που θελει κινητο με μικρες διαστασεις και premium κατασκευη (οσο ειναι τελος παντων) μαλλον ειναι μονοδρομος.

Το α3 ισως ηταν μια εναλλακτικη με κάποιες εκπτώσεις οθόνη αλλα εχει ξεφυγει σε τιμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, SeNNinhA είπε

Και παρα πολλα ειναι κατα την γνωμη μου τα 199€. Εαν θελει να κανει ξεστοκαρισμα ας το κανει σωστα.

   Διαφωνώ, το είχα τρείς φορές μέχρι τώρα, είναι ένα πολύ ποιοτικό κινητό και τα χρήματα που διατίθεται αυτή τη στιγμή, όταν ο ανταγωνισμός είναι με τα ιδια λεφτά, το XIAOMI REDMI NOTE 9 και  REDMI NOTE 8 PRO, θεωρώ οτι υπερτερεί. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kazampidis είπε

   Διαφωνώ, το είχα τρείς φορές μέχρι τώρα, είναι ένα πολύ ποιοτικό κινητό και τα χρήματα που διατίθεται αυτή τη στιγμή, όταν ο ανταγωνισμός είναι με τα ιδια λεφτά, το XIAOMI REDMI NOTE 9 και  REDMI NOTE 8 PRO, θεωρώ οτι υπερτερεί. 

Ποιοτικοτατο ειναι ναι. Θα συμφωνησω.

Ειναι ομως και 4/64gb χωρις επεκταση και με μπαταρια 3500 mAh. 

Επισης σημερα ειναι στα ιδια λεφτα με το P Smart Pro, redmi 9 pro αν και η ενσταση μου ειναι τα 4/64gb που σε βαθος χρονου ειναι περιοριστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Το P40 lite ειναι αρκετα καλυτερο στα ιδια χρηματα. Ουτε p smart pro με τον Kirin 710 ουτε redmi 9 pro με τον 720G.

2 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Ποιοτικοτατο ειναι ναι. Θα συμφωνησω.

Ειναι ομως και 4/64gb χωρις επεκταση και με μπαταρια 3500 mAh. 

Επισης σημερα ειναι στα ιδια λεφτα με το P Smart Pro, redmi 9 pro αν και η ενσταση μου ειναι τα 4/64gb που σε βαθος χρονου ειναι περιοριστικα.

Εγώ πάντως προτιμώ τα 4gb του p20 από τα 6gb των κινητών που προαναφερες, επίσης η επέκταση μνήμης είναι στον χρήστη, εμένα προσωπικά, ούτε αυτό με ενδιαφέρει και 32 gb μου φτανουν, αυτοι που χρειάζονται μνήμη, θα πάμε σίγουρα σε κάτι άλλο. Εγώ προσωπικα, ττην σειρά xiaomi redmi note, που την εκθειαζουν όλοι και την θεωρούν βασιλιά στις μέσες συσκευες, δεν την έχω καθόλου σε υπόληψη, όπως επίσης και την σειρά Huawei lite, αν επρόκειτο να διαλέξω συσκευές σε αυτά τα, χρήματα, σίγουρα θα πήγαινα αλλού. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητό το έχω 2 χρονια. Το έχει η γυναίκα μου και εγώ έχω το mi note 10 pro. Ακόμη μένω με το στόμα ανοιχτό σε πολλές φώτο που βγάζει. Χάνει στο ζουμ φυσικά στις λεπτομέρειες, αλλά η ποιότητα της φωτογραφίας ειναι εκπληκτική. και η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει μιάμιση μέρα ακόμη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Arkin είπε

Το P40 lite ειναι αρκετα καλυτερο στα ιδια χρηματα. Ουτε p smart pro με τον Kirin 710 ουτε redmi 9 pro με τον 720G.

Το P40 lite δεν εχει google services οποτε δεν θα ασχοληθω προσωπικα.

Το P Smart Pro ειναι πιο νεο και με περισσοτερη μνημη. Μπορει να σου φτανουν εσενα τα 4gb αλλα αντικειμενικα μιλωντας ειναι σημαντικα τα επιπλεον gb  εαν θελεις να το κρατησεις καποια χρονια οπως εγω τα κινητα. Και τα δυο εχουν σχεδον το ιδιο δυνατο επεξεργαστη. Σαν νεοτερο θα παρει και περισσοτερες αναβαθμισεις επισης.

Με ελαχιστα παραπανω παιρνεις το Nova 5t και δεν ασχολεισαι παντως

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, SeNNinhA είπε

Το P Smart Pro ειναι πιο νεο και με περισσοτερη μνημη. Μπορει να σου φτανουν εσενα τα 4gb αλλα αντικειμενικα μιλωντας ειναι σημαντικα τα επιπλεον gb  εαν θελεις να το κρατησεις καποια χρονια οπως εγω τα κινητα. Και τα δυο εχουν σχεδον το ιδιο δυνατο επεξεργαστη. Σαν νεοτερο θα παρει και περισσοτερες αναβαθμισεις επισης.

Σχεδον ιδιο δυνατο επεξεργαστη το λες και understatement. Kirin 710F < Kirin 970 . Οσο και αν μου αρεσουν και μενα τα gbytes το οτι χρειαζομαστε 6gb σε κινητο ειναι λιγο ακραιο. Εκτος και αν καποιος χρησιμοποιει 50 προγραμματα ταυτοχρονα και καποιο απο αυτα ειναι πειραμα του CERN. Βεβαια αν μου χαριζαν gbytes σε καποια συσκευη δεν θα ελεγα οχι.
Οσο για τις αναβαθμισεις δεν βλεπω να παιρνει κατι παραπανω απο Android 10. Οπως και το P20. Δεν εχει σημασια που το P Smart Pro ειναι νεοτερο . Εχει να κανει με το με ποια εκδοση ξεκινησε.
Συμφωνω για το Nova 5T οτι ειναι καλυτερη επιλογη για καποιον που θελει να δωσει παραπανω απο 200 ευρω. Ειναι δυνατοτερη συσκευη all-around και συμφωνα με το λινκ που παρεθεσα παραπανω , θα παρει κατα πασα πιθανοτητα και Android 11.

Λιγα λογια για το P20 μιας και το εχω (4gb/128gb).
1. Εχει "χαρακτηρα ναυαρχιδας". Υποτιθεται οτι μαζι με το P20 Pro ηταν οι ναυαρχιδες της σειρας.
2. Δεν παιρνει sd card . Αν καποιος βολευεται με τα 64 εχει καλως. Αλλιως παει αλλου.Εγω που δεν ειμαι πολυ των φωτος και των πολλων εγκατεστημενων εφαρμογων , τα 128 δεν γεμιζουν με τιποτα. Αλλος με αλλες αναγκες και χρηση μπορει να θελει και 256. Ισως δηλ πλεον τα 64 στις μερες μας να ειναι οριακα αρκετα για λογικη και μεση χρηση.
3. Εχει κατι σαν ζελατινα (απο το εργοστασιο) για προστασια της οθονης, οχι καποιο gorilla glass. Για οποιον τον ενδιαφερει τετοια λεπτομερεια.
4. Πηρε Android 10 και τελος.
5. Βγαζει αρκετα καλες φωτος σε καλες συνθηκες φωτισμου. Την νυχτα , οκ οχι κατι συνταρακτικο.
6. Super slow mo 960fps για οποιον παιζει με αυτα :)
7. Πολυ γρηγορο fingerprint sensor.
8. Λογικων διαστασεων notch που "κρυβεται" απο τις ρυθμισεις , για οποιον εχει κολληματα με το notch.
9. Μπαταρια λογικης διαρκειας για την χωρητικοτητα της. Εγω που δεν ειμαι κοινωνικος βγαζω 2,5 μερες μεχρι να πεσει στο 10-15%. Θεωρω οτι με μετρια εως βαρια χρηση θα την βγαζει την μερα.
10. Δικαρτο.
11. 24mp στην σελφι καμερα για οποιον παιζει με αυτα.
12. Λογικες διαστασεις.
13. Απροβληματιστη λειτουργια μεχρι τωρα. Πηγαινε νερακι με το Ανδροιδ 9 , με το 10 θεωρω οτι παει ενα κλικ περισσοτερο smooth...

Στα 200 ευρω και ειδικα αν μιλαμε για το 64αρι δεν ξερω αν θα το επαιρνα. Γενικως απο οταν βγηκε αυτο το κινητο ηταν υπερκοστολογημενο. Στα 150 ευρω για το 128αρι και θα το σκεφτομουν αν θα το επαιρνα. Το 64αρι πιο κατω απο 150. Σιγουρα υπαρχουν καλυτερες εναλλακτικες σε αυτο το ευρος χρηματων.

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mphxths είπε

Σχεδον ιδιο δυνατο επεξεργαστη το λες και understatement. Kirin 710F < Kirin 970 . Οσο και αν μου αρεσουν και μενα τα gbytes το οτι χρειαζομαστε 6gb σε κινητο ειναι λιγο ακραιο. Εκτος και αν καποιος χρησιμοποιει 50 προγραμματα ταυτοχρονα και καποιο απο αυτα ειναι πειραμα του CERN. Βεβαια αν μου χαριζαν gbytes σε καποια συσκευη δεν θα ελεγα οχι.
Οσο για τις αναβαθμισεις δεν βλεπω να παιρνει κατι παραπανω απο Android 10. Οπως και το P20. Δεν εχει σημασια που το P Smart Pro ειναι νεοτερο . Εχει να κανει με το με ποια εκδοση ξεκινησε.
Συμφωνω για το Nova 5T οτι ειναι καλυτερη επιλογη για καποιον που θελει να δωσει παραπανω απο 200 ευρω. Ειναι δυνατοτερη συσκευη all-around και συμφωνα με το λινκ που παρεθεσα παραπανω , θα παρει κατα πασα πιθανοτητα και Android 11.

Λιγα λογια για το P20 μιας και το εχω (4gb/128gb).
1. Εχει "χαρακτηρα ναυαρχιδας". Υποτιθεται οτι μαζι με το P20 Pro ηταν οι ναυαρχιδες της σειρας.
2. Δεν παιρνει sd card . Αν καποιος βολευεται με τα 64 εχει καλως. Αλλιως παει αλλου.Εγω που δεν ειμαι πολυ των φωτος και των πολλων εγκατεστημενων εφαρμογων , τα 128 δεν γεμιζουν με τιποτα. Αλλος με αλλες αναγκες και χρηση μπορει να θελει και 256. Ισως δηλ πλεον τα 64 στις μερες μας να ειναι οριακα αρκετα για λογικη και μεση χρηση.
3. Εχει κατι σαν ζελατινα (απο το εργοστασιο) για προστασια της οθονης, οχι καποιο gorilla glass. Για οποιον τον ενδιαφερει τετοια λεπτομερεια.
4. Πηρε Android 10 και τελος.
5. Βγαζει αρκετα καλες φωτος σε καλες συνθηκες φωτισμου. Την νυχτα , οκ οχι κατι συνταρακτικο.
6. Super slow mo 960fps για οποιον παιζει με αυτα :)
7. Πολυ γρηγορο fingerprint sensor.
8. Λογικων διαστασεων notch που "κρυβεται" απο τις ρυθμισεις , για οποιον εχει κολληματα με το notch.
9. Μπαταρια λογικης διαρκειας για την χωρητικοτητα της. Εγω που δεν ειμαι κοινωνικος βγαζω 2,5 μερες μεχρι να πεσει στο 10-15%. Θεωρω οτι με μετρια εως βαρια χρηση θα την βγαζει την μερα.
10. Δικαρτο.
11. 24mp στην σελφι καμερα για οποιον παιζει με αυτα.
12. Λογικες διαστασεις.
13. Απροβληματιστη λειτουργια μεχρι τωρα. Πηγαινε νερακι με το Ανδροιδ 9 , με το 10 θεωρω οτι παει ενα κλικ περισσοτερο smooth...

Στα 200 ευρω και ειδικα αν μιλαμε για το 64αρι δεν ξερω αν θα το επαιρνα. Γενικως απο οταν βγηκε αυτο το κινητο ηταν υπερκοστολογημενο. Στα 150 ευρω για το 128αρι και θα το σκεφτομουν αν θα το επαιρνα. Το 64αρι πιο κατω απο 150. Σιγουρα υπαρχουν καλυτερες εναλλακτικες σε αυτο το ευρος χρηματων.

Θα συμφωνησω θα ελεγα σε ολα εκτος απο το πρωτο.

Δεν ειναι αυτος που κανει τα τεστ και καθε τεστ εχει και την δικη του σημασια αλλα βλεπω σε antutu8 απο kimovil:

P20: 251.448

P Smart Pro: 283.500

Εμενα αυτο μου κανει για ισαξιους επεξεργαστες με ενα μικρο προβαδισμα στο P Smart Pro. Μπορει να κανουν διαφορα και τα +2GB μνημης σε αυτο το αποτελεσμα.
 

Απο την αλλη σημερα τα 6gb συμφωνω οτι μπορει να μην ειναι απαραιτητα αλλα αυριο ειναι μαθηματικα βεβαιο οτι θα ειναι. Γι αυτο και ανεφερα οτι για καποιον σαν και εμενα που κραταει τα τηλεφωνα του και δεν τα αλλαζει καθε χρονο οτι τα +2gb ειναι πλεονεκτημα που αξιζει.

Τα 64gb τα βρισκω πια πολυ πολυ οριακα. Εχουμε την ταση να κραταμε τα παντα στο τηλεφωνο. Και οι φωτο με τα βιντεο σε καποια στιγμη το μπουκωνουν. Ειναι και η αναλυσεις υψηλες οποτε και το καθε αρχειο πια μεγαλο. Βεβαια η λυση λεγεται download αλλα δεν μπορεις να το προσπερασεις χωρις να το σκεφτεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, klainmein είπε

το κινητό το έχω 2 χρονια. Το έχει η γυναίκα μου και εγώ έχω το mi note 10 pro. Ακόμη μένω με το στόμα ανοιχτό σε πολλές φώτο που βγάζει. Χάνει στο ζουμ φυσικά στις λεπτομέρειες, αλλά η ποιότητα της φωτογραφίας ειναι εκπληκτική. και η μπαταρία με μέτρια χρήση κρατάει μιάμιση μέρα ακόμη. 

Ακριβώς όπως τα λες. Και μένα η γυναίκα μου το έχει και ωρες ώρες λέω τι μλκς πάω και αγοράζω (που και καλά ξέρω κάτι παραπάνω)

9 ώρες πριν, mphxths είπε

Στα 200 ευρω και ειδικα αν μιλαμε για το 64αρι δεν ξερω αν θα το επαιρνα. Γενικως απο οταν βγηκε αυτο το κινητο ηταν υπερκοστολογημενο. Στα 150 ευρω για το 128αρι και θα το σκεφτομουν αν θα το επαιρνα. Το 64αρι πιο κατω απο 150. Σιγουρα υπαρχουν καλυτερες εναλλακτικες σε αυτο το ευρος χρηματων.

Για δώσε φίλε μου καμιά εναλλακτική. Νομίζω είμαι για P40 lite εκεί στα 160€. Υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι τα 200€?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...