Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Electric Scooter 1S -> 399€ @ MiStore


PaNtErAz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω πάρει το συγκεκριμένο εδώ και 2+ βδομάδες από τότε που έδινε δώρο και την ηλεκτρική τρόμπα της xiaomi στα 449. 

Του έχω κάνει ήδη 220 χλμ , καθημερινή μετακίνηση στη δουλειά 22 χλμ πήγαινε -έλα την οποία κάποιες φορές μέσα στην βδομάδα την εναλλάσσω και με το ποδήλατο για να μην σκουριάσουμε. 

Απροβλημάτιστο στην μετακίνηση και πραγματική αυτονομία με μικτή διαδρομή (και ανηφόρες) 25-26 χλμ. Κιλά 82 + το backpack ~85. 

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα από Ελλάδα. Από εξωτερικό με αυτό το ποσό πάτε σε kugoo m4 που είναι άλλη κατηγορία. 

Για την ιστορία πήρα πρόσφατα και το kugoo kirin s1 στα 220€ το οποίο με εξέπληξε ευχάριστα καθώς είναι τρελό vfm αλλά δεν είναι του θέματος. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

καθημερινή μετακίνηση στη δουλειά 22 χλμ πήγαινε -έλα

Καταφέρνεις και βγαίνεις στο δρόμο για 22 χλμ καθημερινά με αυτό?

Σε τί διαδρομή? Αθήνα είσαι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, turbat0s είπε

Καταφέρνεις και βγαίνεις στο δρόμο για 22 χλμ καθημερινά με αυτό?

Σε τί διαδρομή? Αθήνα είσαι?

Nαι καθημερινά. Την διαδρομή έτσι και αλλιώς την κάνω 10 έτη με το ποδήλατο. Αθήνα είμαι. Νότια <---> Κέντρο. 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ και αν έχεις γλυτώσει χρήμα, αλλά θέλει προσοχή εάν κινείσαι σε δρόμο. Ειδικά τα φρένα του είναι πανηγύρι. Θέλει να το δουλεύεις συνεχώς «μηχανόφρενο» με το kers. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, Makis38 είπε

Εσύ και αν έχεις γλυτώσει χρήμα, αλλά θέλει προσοχή εάν κινείσαι σε δρόμο. Ειδικά τα φρένα του είναι πανηγύρι. Θέλει να το δουλεύεις συνεχώς «μηχανόφρενο» με το kers. 

Tα φρένα του xiaomi 1s είναι ok τα συνήθισα σχεδόν αμέσως. Εννοείται ότι θέλει προσοχή, όπως είπα κινούμαι πολλά χρόνια στο δρόμο γιαυτό και δεν είχα θέμα.

Πάντως θα ήθελα λίγο παραπάνω δύναμη αλλά και έτσι είναι ok, την κάνεις την δουλειά σου. Επίσης με εξέπληξε σε ανηφόρες.

Για παράδειγμα ανεβαίνει άνετα την Υμηττού με μένα πάνω (~85 κιλά μαζί με τα παρελκόμενα). 

Πάντως το μηχανόφρενο του kirin s1 με εξέπληξε, είναι πολύ άμεσο. Επίσης είναι πιο νευρικό σε σχέση με το xiaomi 1S (στην 3 σχέση πάντα). 

Όποιοι το πάρετε να του βάλετε στις σαμπρέλες slime, συγκεκριμένα 35-40 γραμμάρια ανά τροχό (1,2 oz) και θα ξενοιάσετε από τυχόν σκασίματα. 

18 ευρώ πήρα τα 420 γραμμάρια. 

 

xiaomi.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Makis38 είπε

Δεν ήξερα το slime. Τώρα που το έψαξα...πως το περνάς μέσα; Σε ξεφούσκωτο και μετά βάζεις αέρα; Πες 2 λογάκια, αν και είμαστε εκτός θέματος. 

Για να μην γράφω, δες βιντεάκια στο youtube. Γράψε xiaomi m365 slime. Πάντως είναι εύκολο, το βάζεις σε ξεφούσκωτο λάστιχο και αφού το περάσεις το φουσκώνεις κανονικά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως η προσφορά λήγει στις 23/8 ενώ οι αιτήσεις για τη επιδότηση ξεκινούν στις 24/8.

Αν ισχύουν τα παραπάνω τότε απαντάνε και στο ερώτημα αν θα επιδοτούνται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσε να κανει διαδρομή από κεντρο Χαλανδριου για Ηρακλειο με βαση τις ανηφόρες του Ηρακλειου; Με το ποδήλατο δεν την πάλεψα, ειδικά όταν χρειαστηκα ταχύτητα λόγο αυτοκινήτων πίσω μου σε ανηφορα. 

Κιλά 90 μου κ 3 σακιδιο

Επεξ/σία από HamerZ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Price match με Πλαίσιο

https://www.plaisio.gr/smart-tech-gadgets/gadgets/ilektrika-patinia/xiaomi-mi-electric-scooter-1s-eu_3522199

ΥΓ. Άκυρο, τελικά υπήρχε ήδη στην αρχική ανάρτηση. 

Επεξ/σία από neosstoforum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2020 στις 8:44 ΜΜ, lionheart75 είπε

Του έχω κάνει ήδη 220 χλμ , καθημερινή μετακίνηση στη δουλειά 22 χλμ πήγαινε -έλα την οποία κάποιες φορές μέσα στην βδομάδα την εναλλάσσω και με το ποδήλατο για να μην σκουριάσουμε. 

Γενικά τι αυτονομία θα έλεγες πως έχεις στη πράξη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2020 στις 9:02 ΜΜ, lionheart75 είπε

Nαι καθημερινά. Την διαδρομή έτσι και αλλιώς την κάνω 10 έτη με το ποδήλατο. Αθήνα είμαι. Νότια <---> Κέντρο. 

Δηλαδή πηγαίνεις από Γλυφάδα πχ μέχρι Σύνταγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Antretng είπε

Γενικά τι αυτονομία θα έλεγες πως έχεις στη πράξη; 

25 χλμ τουλάχιστον σε μικτή διαδρομή.

Συγκεκριμένα πάω και έρχομαι απ την δουλειά (22 χλμ) και έχω και 20% υπόλοιπο μπαταρίας.

5 λεπτά πριν, drade είπε

Δηλαδή πηγαίνεις από Γλυφάδα πχ μέχρι Σύνταγμα;

Αργυρούπολη --> Κολωνάκι 

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πόσα κιλά είσαι ; Tα πραγματικά γιατί με 95 δε το κόβω να πηγαίνει μακριά εδώ έχει και ανηφοριές  :P

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...