Προς το περιεχόμενο

Poly Bridge


Arkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενα πολυ χαλαρωτικο παιχνιδακι στο οποιο φτιαχνουμε γεφυρες με διαφορα υλικα. Ομορφα γραφικα ωραια μουσικουλα και πρεπει να σκεφτεστε εξυπνα ωστε να χαλατε οσο το δυνατον λιγοτερα χρηματα για να φτιαχτει η γεφυρα μιας και στο online υπαρχει καταταξη και εχει τη φαση του]. Παιζει συχνα σε sale στα 1.22. 

 

Steam Page

https://store.steampowered.com/app/367450/Poly_Bridge/

 

Το συγκεκριμενο παιχνιδι το πηρα γιατι μου αρεσε το concept του για να περναω την ωρα μου και εδω και 2 βδομαδες εχω πανω απο 15 ωρες. Μπορειτε να περασετε χρονο πανω απο ενα level χωρις να το καταλαβετε. Δεν ειναι ευκολο θελει σκεψη και υπομονη αλλα οταν καταφερετε να περασετε ενα level με under budget/under 100 stress τοτε το συναισθημα ειναι ανεκτιμητο. Απο οτι ειδα στο τελευταιο τους update ανεφεραν οτι θα προσπαθησουν να διωξουν ολους τους cheaters απο τα leaderboards που ειναι αρκετοι ωστε να εχουμε μια πιο fair καταταξη. Οσοι ασχοληθειτε περιμενω τις εντυπωσεις σας. Υπαρχει και steam workshop με χιλιαδες levels ακομα που εχουν φτιαξει χρηστες πραγμα που κανει το παιχνιδι να εχει ατελειωτες ωρες. Προσωπικα προσπαθω παντα να περασω ενα level 100% και μετα βλεπω βιντεο απο το ιδιο level για να δω με πιο αλλο τροπο τον περασαν(εδω να αναφερω οτι τα περισσοτερα βιντεο ειναι πανω απο 3 χρονων και οι developers το εχουν patcharei και κανει αρκετα πιο δυσκολο). Υπαρχει και Poly Bridge 2. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με 50 ώρες, δεν έχω καταφέρει ούτε καν να περάσω απλά τις πίστες, πόσο μάλλον να πάρω όλα τα επιτεύγματα. Έχω 13/22. 
Το Πόλυ Μπρίτς 2 το είχαν για πολλές μέρες και σε προσφορά μόνο για τους κατόχους του 1, δεν ξέρω αν θα επαναληφθεί πότε αυτό.

Κατά τα άλλα 1) μην βιδωθείς από τα ρεκόρ που βλέπεις, είναι γεμάτο τσιτέρια,
και 2) με αυτό το παιχνίδι δοκιμάζεται η βολικότητα του ποντικιού, του πληκτρολογίου και του μαουςπαντ που έχει ο καθένας μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Με 50 ώρες, δεν έχω καταφέρει ούτε καν να περάσω απλά τις πίστες, πόσο μάλλον να πάρω όλα τα επιτεύγματα. Έχω 13/22. 
Το Πόλυ Μπρίτς 2 το είχαν για πολλές μέρες και σε προσφορά μόνο για τους κατόχους του 1, δεν ξέρω αν θα επαναληφθεί πότε αυτό.

Κατά τα άλλα 1) μην βιδωθείς από τα ρεκόρ που βλέπεις, είναι γεμάτο τσιτέρια,
και 2) με αυτό το παιχνίδι δοκιμάζεται η βολικότητα του ποντικιού, του πληκτρολογίου και του μαουςπαντ που έχει ο καθένας μας.

Στα επιτευγματα ειμαι στα 7/22 εχω περασει τα πρωτα 30 levels απο τους 2 κοσμους και τωρα ειμαι στο δευτερο level του τριτου κοσμου. Ναι τα ρεκορ βλεπω κατι 0 budget και λεω οκ τι απατεωνες υπαρχουν ακομα και εδω να κλεψουν. Το 1 βλεπω να το παιζω κανα χρονο ειδικα αν δυσκολεψουν και αλλο τα levels παρακατω οποτε θα κανω 2-3 μερες να περασω καποιο. Βιντεο δεν βλεπω ποτε αν δεν περασω πρωτα το level με 100% under budget/stress test δεν εχει νοημα και μονο ετσι μαθαινω και γινομαι και καλυτερος. Το poly bridge 2 θα παει για αγορα οταν τελειωσω με αυτο.

Και ισχυει οτι επειδη θελει αρκετα κλικ με ποντικι θελει καλο pad και grip. Εχω παρει ενα τετοιο εδω και κατι μηνες με εχει βολεψει πολυ στον καρπο. 

https://www.aliexpress.com/item/4000171059720.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.38d631492eGGbt&algo_pvid=f5fe71d3-1505-4ba8-9144-0b9b8960fd4d&algo_expid=f5fe71d3-1505-4ba8-9144-0b9b8960fd4d-6&btsid=0ab6f82315979281976595766e088a&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες γύρνα την κάμερα όταν κινούνται τα οχήματα να φαίνεται σαν τομή.
Θα μπορεί όποιος το κοιτάζει και αποτυγχάνει, να συγκρίνει πιο εύκολα τα προβληματικά σημεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, G.TH. είπε

Αν θες γύρνα την κάμερα όταν κινούνται τα οχήματα να φαίνεται σαν τομή.
Θα μπορεί όποιος το κοιτάζει και αποτυγχάνει, να συγκρίνει πιο εύκολα τα προβληματικά σημεία.

Σωστος θα τα ξανα βαλω οπως εγραψες να ειναι ακριβως ευθεια η καμερα να φαινεται καλυτερα. Εχω φαει ενα σκαλωμα στο 3.5 απο χθες δεν μπορω να βρω πως να το φτιαξω. 

Το παλεψα κανα 2ωρο αλλα με τερμα overbudget. Αντε να δουμε πως θα το ριξω κατω απο τα 60 τωρα.

 

Κουτσα κουτσα βγηκε οριακα

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος τριτου κοσμου που αν και αρκετα πιο δυσκολος απο τους προηγουμενους ηταν εφικτος. Καποια levels μου εφαγαν πανω απο 30-40 λεπτα.

3.13

 

3.14

3.15

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικα levels τα 4.6 με 4.10. Τα 9 και 10 ηταν επικα απλα και γερη σπαζοκεφαλια για να βγουν. Τα 2 τελευταια βιντεο θα γινουν 4K σε λιγη ωρα γιατι μολις τα ανεβασα.

 

 

 

 

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν το τερμάτισα, μετά από αρκετά νεύρα και ιδρώτα.
Αν τελειώσεις και τους 7 κόσμους, σου βγάζει έναν ακόμα τον 8ο, που δεν μετράει στα επιτεύγματα βέβαια. Επειδή έμοιαζε κουραστικός και περίπλοκος, δεν τον τελείωσα.

Καθώς έπαιζα και έκανα δοκιμές, θυμήθηκα πως στην ίδια γέφυρα ακριβώς, αν κάνεις 2 περάσματα, το ένα με 20% στην ταχύτητα και το άλλο με 200%, το αποτέλεσμα μπορεί να είναι διαφορετικό.
Σε πίστες που μετράει και το 1 δολάριο, αυτό το μπαγκ μπορεί να φανεί χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Λοιπόν το τερμάτισα, μετά από αρκετά νεύρα και ιδρώτα.
Αν τελειώσεις και τους 7 κόσμους, σου βγάζει έναν ακόμα τον 8ο, που δεν μετράει στα επιτεύγματα βέβαια. Επειδή έμοιαζε κουραστικός και περίπλοκος, δεν τον τελείωσα.

Καθώς έπαιζα και έκανα δοκιμές, θυμήθηκα πως στην ίδια γέφυρα ακριβώς, αν κάνεις 2 περάσματα, το ένα με 20% στην ταχύτητα και το άλλο με 200%, το αποτέλεσμα μπορεί να είναι διαφορετικό.
Σε πίστες που μετράει και το 1 δολάριο, αυτό το μπαγκ μπορεί να φανεί χρήσιμο.

Τις περασες ολες με 100% under budget και stress? Αν ναι μπραβο δεν μπορω να φανταστω πως θα ειναι οι επομενοι κοσμοι παντως η δυσκολια ειναι εκθετικη σε ριχνει σιγα σιγα στα βαθια οπως μαθαινεις πως να διαχειριζεσαι τα οποια challenges. Αυτο με την διαφορα ταχυτητας το παρατηρησα. Τα physics πατανε πανω στα nvidia physx και μπορει να κανεις την ιδια γεφυρα ακριβως το ιδιο 10 φορες και καθε φορα να εχεις αλλο αποτελεσμα. Παντα τις βγαζω στο 100% ταχυτητα μιας και τα ανεβαζω και στο gallery να ειναι σωστα. Ισως τα καλυτερα 1.22 που εχω δωσει ποτε μου  παιζω 1-2 levels τη μερα να μην με κουρασει και πολυ γιατι καποια levels ειναι ζορια και θελουν χρονο. 

Και αν βαλουμε και το workshop με ακομα χιλιαδες levels απο τους χρηστες το παιχνιδι εχει απειρο replaybility.

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...