Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση Δανείων Κύριας Κατοικίας Πληγέντων Κορωνοϊού


SPANK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, pegaman είπε

Ακριβώς το ίδιο και σε εμένα , τον Ιανουάριο είχα πληρώσει κανονικά τη δόση και άρχισε και η επιδότηση. Δεν τράβαγαν λεφτά από το λογαριασμό εξυπηρέτησης με το γνωστό μην ανησυχείτε κτλ. Είχα πάει δύο φορές σε κατάστημα και τελικά έγινε χειροκίνητα η πληρωμή του δανείου από το λογαριασμό εξυπηρέτησης τον Μάρτιο. Μετά δεν ξαναπήγα. Δεν μπορώ να χάνω μεροκάματα για αυτό. Τηλέφωνα τηλέφωνα τηλέφωνα και τα ίδια και τα ίδια. Μην ανησυχείτε. Με πήραν και από το τμήμα παραπόνων να μου το πουν. Την 1 η Ιουνίου τράβηξαν χρήματα κι μου εμφάνισε ένα ληξιπροθεσμο 12€ ενώ υπήρχαν χρήματα. Στις 2/6 τα ξαναεβαλαν πίσω με ακύρωση της συναλλαγής κι έτσι εμφανίζει πάλι ληξιπροθεσμο ποσό. Είναι απολύτως αφερεγγυοι κι ερασιτέχνες τουλάχιστον. Ελπίζω να μην με έχουν βγάλει εκτός προγράμματος γιατί δεν έχω και λεφτά για δικηγόρους δλδ ...

Καλημέρα!

Το ληξιπρόθεσμο πόσο φαίνεται μόνο στο λογαριασμό τράπεζας ή και στο ΓΕΦΥΡΑ  στην καρτέλα "πληρωμές"?

Να τσεκάρεις μηνιαία στο πρόγραμμα για τυχόν οφειλές διότι αν φανεί εκεί σημαίνει πως δεν είναι θέμα πια της τράπεζας(έχει φανεί στο κρατικό πρόγραμμα) και είναι άγνωστο το αν αναιρείται ως λανθασμένη ενημέρωση.Έπειτα το επόμενο στάδιο είναι η διακοπή της επιδοτησης εφόσον το ληξιπρόθεσμο ξεπερνάει τα 150€ σε σύνολο...

Πιέστε τις τράπεζες πριν ζημιωθείτε μη αναστρέψιμα 😉

Σημείωση:Εγώ είμαι στην Πειραιώς και συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο από εσάς.Δεν έχουμε ληξιπρόθεσμο,το ποσό της δόσης χρεώνεται κανονικά μα δεν τραβάνε το ποσοστό από τον λογαριασμό εξυπηρέτησης αλλά από τον COVID εξ ολοκλήρου.

Το αποτέλεσμα είναι αρνητικό υπόλοιπο κάθε μήνα στον ειδικό λογαριασμό παρόλο που τα χρήματα υπάρχουν στον λογαριασμό εξυπηρέτησης.... Όμως προς το παρόν στο ΓΕΦΥΡΑ όλα δείχνουν πληρωμένα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Delavia είπε

Καλημέρα!

Το ληξιπρόθεσμο πόσο φαίνεται μόνο στο λογαριασμό τράπεζας ή και στο ΓΕΦΥΡΑ  στην καρτέλα "πληρωμές"?

Να τσεκάρεις μηνιαία στο πρόγραμμα για τυχόν οφειλές διότι αν φανεί εκεί σημαίνει πως δεν είναι θέμα πια της τράπεζας(έχει φανεί στο κρατικό πρόγραμμα) και είναι άγνωστο το αν αναιρείται ως λανθασμένη ενημέρωση.Έπειτα το επόμενο στάδιο είναι η διακοπή της επιδοτησης εφόσον το ληξιπρόθεσμο ξεπερνάει τα 150€ σε σύνολο...

Πιέστε τις τράπεζες πριν ζημιωθείτε μη αναστρέψιμα 😉

Σημείωση:Εγώ είμαι στην Πειραιώς και συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο από εσάς.Δεν έχουμε ληξιπρόθεσμο,το ποσό της δόσης χρεώνεται κανονικά μα δεν τραβάνε το ποσοστό από τον λογαριασμό εξυπηρέτησης αλλά από τον COVID εξ ολοκλήρου.

Το αποτέλεσμα είναι αρνητικό υπόλοιπο κάθε μήνα στον ειδικό λογαριασμό παρόλο που τα χρήματα υπάρχουν στον λογαριασμό εξυπηρέτησης.... Όμως προς το παρόν στο ΓΕΦΥΡΑ όλα δείχνουν πληρωμένα.

Στους προηγούμενος μήνες στην καρτέλα του γέφυρα ήταν πάντα μηδέν στις οφειλές. Στις 10/6 μου έβγαλε οφειλή 187€ κ στις 11/6 μου ήρθε το email διακοπής της επιδότησης. Πριν μίλησα πάλι με eurobank, έχει γίνει σε αρκετούς  αυτό, από Δευτέρα μου είπε θα δουν πως θα το λύσουν. Κοινώς καλά ξεμπερδέματα 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Burial είπε

Στους προηγούμενος μήνες στην καρτέλα του γέφυρα ήταν πάντα μηδέν στις οφειλές. Στις 10/6 μου έβγαλε οφειλή 187€ κ στις 11/6 μου ήρθε το email διακοπής της επιδότησης. Πριν μίλησα πάλι με eurobank, έχει γίνει σε αρκετούς  αυτό, από Δευτέρα μου είπε θα δουν πως θα το λύσουν. Κοινώς καλά ξεμπερδέματα 

Υπόψιν πως τη διακοπή της επιδότησης ακολουθεί η επιστροφή των καταβληθέντων ποσών από το πρόγραμμα😳😳😳

Οπότε δεν μπορείς να το αγνοήσεις έστω και αν είσαι στον τελευταίο μήνα επιδότησης όταν κοπεί 😕

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Delavia είπε

Καλημέρα!

Το ληξιπρόθεσμο πόσο φαίνεται μόνο στο λογαριασμό τράπεζας ή και στο ΓΕΦΥΡΑ  στην καρτέλα "πληρωμές"?

Να τσεκάρεις μηνιαία στο πρόγραμμα για τυχόν οφειλές διότι αν φανεί εκεί σημαίνει πως δεν είναι θέμα πια της τράπεζας(έχει φανεί στο κρατικό πρόγραμμα) και είναι άγνωστο το αν αναιρείται ως λανθασμένη ενημέρωση.Έπειτα το επόμενο στάδιο είναι η διακοπή της επιδοτησης εφόσον το ληξιπρόθεσμο ξεπερνάει τα 150€ σε σύνολο...

Πιέστε τις τράπεζες πριν ζημιωθείτε μη αναστρέψιμα 😉

Σημείωση:Εγώ είμαι στην Πειραιώς και συμβαίνει το ακριβώς αντίθετο από εσάς.Δεν έχουμε ληξιπρόθεσμο,το ποσό της δόσης χρεώνεται κανονικά μα δεν τραβάνε το ποσοστό από τον λογαριασμό εξυπηρέτησης αλλά από τον COVID εξ ολοκλήρου.

Το αποτέλεσμα είναι αρνητικό υπόλοιπο κάθε μήνα στον ειδικό λογαριασμό παρόλο που τα χρήματα υπάρχουν στον λογαριασμό εξυπηρέτησης.... Όμως προς το παρόν στο ΓΕΦΥΡΑ όλα δείχνουν πληρωμένα.

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει..

Τους παίρνω τηλέφωνο κάθε μήνα, μου λένε ότι το έχουν υπό εξέταση και θα λυθεί και φυσικά να μην πειράξω τα χρήματα στο λογαριασμό εξυπηρέτησης του δανείου.

 

 

Επεξ/σία από yiankap
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στείλτε μηνυματα στις τραπεζες σας απαιτώντας να διορθωθει αμεσα και να επανελθει η επιδότηση εφόσον είσασταν οκ και κανονικά δεν ειχατε ληξιπροθεσμία.

Γίνεται αυτό μετά από επικοινωνία των ιδρυμάτων με την πλατφόρμα. Από τις περισσοτερες τραπεζες ηταν ερασιτεχνικός ο σχεδιασμός δυστυχως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2021 στις 4:32 ΜΜ, totis13 είπε

Δε μου συνέβη, αλλά με δαύτους τίποτα δε με εκπλήσσει πλέον.

Αν θυμάμαι καλά το όριο ληξιπρόθεσμου που σε πετάει εκτός προγράμματος είναι 150€. Προσοχή σε όσους κινείται σε αυτά τα ποσά το κομμάτι τους τώρα που μειώνεται η επιδότηση στο 80% στη eurobank ...

Δεν κατάπινα τη γλώσσα μου καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μενα σημερα εχουν ξεκινησει απο σημερα το πρωι να ερχονται ασταματητα email υπολογισμου απ τη πλατφορμα..μεχρι στιγμης για 4 δανειακες συμβασεις (Πειραιως/Intrum ) εχω λαβει 16 email ,λογω μαλλον αναδρομικης επιδοτησης απο το Φεβρουαριο!Επιτελους δηλαδη..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Επιτέλους μετά από 10 μήνες  και εγω τα πρώτα μέιλ για τα δάνεια μου στη Πειραιώς. Ξεκινάει η επιδότηση από τον Ιούνιο. Στο λογαριασμό θα πρέπει να υπάρχει το ποσό που αναλογεί σε μένα. Έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giannisgnn1 είπε

Σε μενα σημερα εχουν ξεκινησει απο σημερα το πρωι να ερχονται ασταματητα email υπολογισμου απ τη πλατφορμα..μεχρι στιγμης για 4 δανειακες συμβασεις (Πειραιως/Intrum ) εχω λαβει 16 email ,λογω μαλλον αναδρομικης επιδοτησης απο το Φεβρουαριο!Επιτελους δηλαδη..

 

Τα email εχουν γινει 28

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τους μήνες Απρίλιο-Μαιο-Ιούνιο εστάλησαν τα email…έτσι ώστε να κλείσει το 9μηνο και για εμάς τον Δεκέμβρη…

Για αυτούς τους μήνες τις δόσεις του δανείου τις πληρώναμε κανονικά….

Θα μας επιστρέψει η τράπεζα τώρα τα ποσά που θα της καταβάλει το κράτος στο λογαριασμό μας;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Pem είπε

Πώς κάνω πληρωμή με το κωδικό LS??? 

Τι εννοείτε;Eσείς συνεχίζετε να πληρώνετε την αναλογία του ποσού της δόσης στο λογαριασμό εξυπηρέτησης δανείου που πληρώνατε πάντα.Το LS είναι κωδικός δανείου που αφορά την αναλογία της επιδότησης η οποία καταβάλλεται απευθείας απ το δημόσιο στους ειδικούς ακατάσχετους λογαριασμούς που ανοίχτηκαν για το σκοπό αυτό .

 

1 ώρα πριν, Melkat είπε

Για τους μήνες Απρίλιο-Μαιο-Ιούνιο εστάλησαν τα email…έτσι ώστε να κλείσει το 9μηνο και για εμάς τον Δεκέμβρη…

Για αυτούς τους μήνες τις δόσεις του δανείου τις πληρώναμε κανονικά….

Θα μας επιστρέψει η τράπεζα τώρα τα ποσά που θα της καταβάλει το κράτος στο λογαριασμό μας;;;;

Λογικά θα πιστωθούν τα χρήματα της επιδότησης για αυτούς τους μήνες αναδρομικά κι εν συνεχεία η τράπεζα θα τραβάει απο αυτά τα χρήματα (των ειδικών λογαριασμών δηλαδή), για τις επόμενες δόσεις,μέχρι εξαντλήσεως.Έτσι λοιπόν δε θα χάσουμε τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το πρόβλημα με την eurobank λύθηκε σε κανέναν? Εμένα προσωπικά με πέταξε έξω το πρόγραμμα λόγο ληξιπρόθεσμου τους έχω στείλει email - phone banking - πήγα και στο κατάστημα και ακόμα τίποτα.

Σκέφτομαι σοβαρά από Δευτέρα να τους στείλω εξώδικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, zzouperman είπε

Καλησπέρα, το πρόβλημα με την eurobank λύθηκε σε κανέναν? Εμένα προσωπικά με πέταξε έξω το πρόγραμμα λόγο ληξιπρόθεσμου τους έχω στείλει email - phone banking - πήγα και στο κατάστημα και ακόμα τίποτα.

Σκέφτομαι σοβαρά από Δευτέρα να τους στείλω εξώδικο

Τα ίδια και σε εμένα, όλο διαβεβαιώσεις ότι θα λυθεί το θέμα αλλά ακόμη τίποτα. Μου λένε ότι έγινε σε δάνεια σε ξένο νόμισμα. Είσαι και εσύ σε αυτή την κατηγορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...