Προς το περιεχόμενο

generateCV - Δημιουργία βιογραφικού


mountzou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Θέλω να μοιραστώ μαζί σας μία εφαρμογή που έφτιαξα [ client side app ] για δημιουργία βιογραφικού μέσω της συμπλήρωσης ενός form wizard.

Το link της είναι : https://chrismountzouris.github.io/generateCV_v2/

Φυσικά είναι ευπρόσδεκτα θετικά και αρνητικά σχόλια, όπως και επισήμανση κάποιων από τα πολλά bug ( ;; ) της.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με μια πρόχειρη ματιά, το date picker ήταν άβολο και στο duration της εργασίας θα έπρεπε να μπορώ να προσδιορίσω εάν μιλάω για χρόνια ή μήνες.

Επίσης άφησα ένα description εργασίας κενό και έβγαλε undefined, καλύτερα να μην το γράφει καν εάν είναι κενό (αφού είναι προαιρετικό πεδίο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάποιες δικές μου παρατηρήσεις είναι οι ακόλουθες:

 

  1. To pdf/cv που γίνεται generate χρήζει δουλειάς.
  2. Στο progress bar δεν δουλεύει το click σε προηγούμενα βήματα, ενώ από το working experience και μετά, στο υπάρχον ή σε επόμενα οδηγεί σε "404".
  3. Στα soft skills θα έπρεπε να είναι όλα unchecked, επίσης δεν με αφήνει να κάνω unckeck το "Adaptability".
  4. Λείπει ένα step επισκόπησης.
  5. Το "current" tag κάτω από το τρέχον step είναι περιττό.
  6. Στο back step δεν κρατάει τις πληροφορίες που είχα συμπληρώσει.
  7. Κάποια steps πρέπει να είναι προεραιτικά (π.χ working experience).
  8. Στα steps που είναι προεραιτικά θα έπρεπε να με αφήνει να τα προστεράσω κι όχι να πρέπει να πατήσω το κουμπί "X" ώστε να αφαιρεθεί η φόρμα.
  9. Ίσως στην γλώσσα που είναι υποχρεωτική να έπρεπε να είναι predefined ως "Native".
  10. Επίσης ίσως να μην εμφανίζεται το "+" κουμπί αν οι προηγούμενες καταχωρήσεις δεν είναι ορθά συμπληρωμένες.
  11. Λείπουν regex ελέγχου σε κάποια fields (π.χ ονοματεπώνυμο).
  12. Στο education λείπει η ημερομηνία έναρξης, χώρα ή/και πόλη.
  13. Στο experience λείπει ημερομηνία έναρξης και λήξης, πόλη και χώρα, επίσης αν δεν συμπληρώσω "duration" δεν με αφήνει να πάω στο επόμενο αλλά ούτε μου εμφανίζει ότι είναι απαραίτητο.
  14. Στο personal information λείπει η χώρα.
  15. Στα fields με τηλέφωνα θα πρέπει να με αφήνει να καταχωρώ και τον κωδικό χώρας.
  16. Τα validation messages στα input fields πρέπει να είναι περισσότερο περιεκτικά.
  17. Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις κάποιο framework gia single page app.

 

Αυτά για την ώρα

Επεξ/σία από NickSym
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ σαν design. Συμφωνώ σε όσα είπαν οι προηγούμενοι και να προσθέσω οτι αν πατήσεις πάνω στα steps, χτυπάει ένα σύνδεσμο compact-signup-payment.html και σε πάει σε μια σελίδα που δεν υπάρχει (404)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...