Προς το περιεχόμενο

Που και πως να ψαξω για πρακτικη;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, zenwalk23 είπε

ΟΑΕΔ και ΕΣΠΑ το ιδιο πραμα ειναι πρακτικα για σενα. Σε καταστηματα πωλησης η/ν προιοντων μην πας, δεν εχει νοημα. 

Αυτό έχω σκεφτεί και εγώ. Σκέφτομαι σε πρώτη φάση στο ΟΤΕ αλλά θα δηλωσω οχι ως πωλητης. Δέν γνωρίζω εάν το λαμβάνουν υπ οψιν . Τουλάχιστον να μάθουμε κάποια πράγματα επάνω στο αντικείμενο.

6 ώρες πριν, splanis είπε

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο ακριβώς. Στον ΟΕΑΔ θα πρέπει να πάρεις >80% του βασικού μισθού όπου πληρώνεται 50% από την εταιρία και 50% απ τον ΟΑΕΔ, απ το ΕΣΠΑ είναι νομίζω 280 αλλά δεν είμαι σίγουρος αν είναι υποχρεωμένοι να σου δώσουν κάτι παραπάνω.

Για μία σχετική ενημέρωση τι ισχύει πού μπορω να ενημερωθώ .

μπορω για παράδειγμα στη σελίδα του ΑΤΛΑΣ , γιατί στη σελίδα του ιδρύματος μόνο τα έντυπα έχουν  . και δε ξέρω εαν ειναο αρμόδια η γραμματεία να σε ενημερώσει περαιτέρω

Επεξ/σία από meletis_m
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κι εγώ έκανα πρακτική στον ΟΤΕ. Φυσικά και αρνήθηκα να πάω σε τμήμα πωλήσεων, αλλά και αλλού που πήγα δεν είχε ιδιαίτερη διαφορά. 

Εκτός του ότι πέρασα χάλια, δεν υπήρχε και καμία πιθανότητα να με κρατήσουν, έστω σε κάποιο άλλο τμήμα. Παρόλο που ήμουν καλός και έβγαζα αρκετή δουλειά, ίσως και περισσότερη από τους μόνιμους. Περνάνε πολλοί πρακτικάριοι από εκεί και δεν κρατάνε σχεδόν κανέναν. Με το που τελειώνει η πρακτική κάποιου, φέρνουν αμέσως άλλον. Οπότε μην έχετε ελπίδες. 

Εγώ ήμουν στο κεντρικό, στο Μέγαρο του ΟΤΕ στο Μαρούσι. Μόνο το κτίριο ευχαριστήθηκα. 

Επεξ/σία από MitsosDaBest13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MitsosDaBest13 είπε

Κι εγώ έκανα πρακτική στον ΟΤΕ. Φυσικά και αρνήθηκα να πάω σε τμήμα πωλήσεων, αλλά και αλλού που πήγα δεν είχε ιδιαίτερη διαφορά. 

Εκτός του ότι πέρασα χάλια, δεν υπήρχε και καμία πιθανότητα να με κρατήσουν, έστω σε κάποιο άλλο τμήμα. Παρόλο που ήμουν καλός και έβγαζα αρκετή δουλειά, ίσως και περισσότερη από τους μόνιμους. Περνάνε πολλοί πρακτικάριοι από εκεί και δεν κρατάνε σχεδόν κανέναν. Με το που τελειώνει η πρακτική κάποιου, φέρνουν αμέσως άλλον. Οπότε μην έχετε ελπίδες. 

Εγώ ήμουν στο κεντρικό, στο Μέγαρο του ΟΤΕ στο Μαρούσι. Μόνο το κτίριο ευχαριστήθηκα. 

Τι θέση ήσουν ; Ψάχνομαι και εγώ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πηραν και μενα απο τον ΟΤΕ για συνεντευξη και τελικα τους ακυρωσα. Δεν θελω να παω καπου γνωριζοντας οτι εχω απειροελαχιστες πιθανοτητες να με κρατησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...