Προς το περιεχόμενο

PC Οικιακού Γραφείου (500 ευρώ)


Skerzos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φόρμα Αγοράς-Αναβάθμισης υπολογιστή

Για αγορά υπολογιστή

Αναφέρουμε:

Ποσό που διαθέτουμε: εώς 500 ευρώ

Χρήση υπολογιστή: σχέδιο σε AutoCad, office suite, browser/mail, stremio

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε: AutoCad

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Όχι, θα συνδεθεί σε 2 υπάρχοντες

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? KB/M, αλλά πολύ φθηνά

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε (για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος). Δυτική Ελλάδα

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα? Ναι

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα? Βαριέμαι το cable management οπότε ναι, αλλά και να μην προσφέρεται οκ.

Αν επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? Όχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες ένα thread που άνοιξε και θα καταλάβεις. Μη ζητάς εξηγήσεις από τους βλάκες σε ρίχνουν στο πάτο μαζί τους και σε κερδίζουν λόγω εντός έδρας.

Μιά χαρά η πρότασή σου σκέφτομαι να την ακολουθήσω εν  μέρει κι εγώ.

Επεξ/σία από akerman79
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, akerman79 είπε

Δες ένα thread που άνοιξε και θα καταλάβεις. Μη ζητάς εξηγήσεις από τους βλάκες σε ρίχνουν στο πάτο μαζί τους και σε κερδίζουν λόγω εντός έδρας.

Μιά χαρά η πρότασή σου σκέφτομαι να την ακολουθήσω εν  μέρει κι εγώ.

Έτερον εκατερον απλά μου έκανε εντυπωση. Όποιος έχει διαφορετική άποψη προτείνει η κάνει διάλογο απλά :)

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις αλλά στα 500 είναι τιμιοτατο. Καλύτερη εναλλακτική υπάρχει αν πέσει ο 3600 στα 160 παρέα  με μια gt1030 των 70€ αφήνοντας τον δεύτερο σκληρό για μετα για να μη ξεφύγει από το budget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, radiohead είπε

Έτερον εκατερον απλά μου έκανε εντυπωση. Όποιος έχει διαφορετική άποψη προτείνει η κάνει διάλογο απλά :)

Δεν ξέρω τι απαιτήσεις έχεις αλλά στα 500 είναι τιμιοτατο. Καλύτερη εναλλακτική υπάρχει αν πέσει ο 3600 στα 160 παρέα  με μια gt1030 των 70€ αφήνοντας τον δεύτερο σκληρό για μετα για να μη ξεφύγει από το budget

Γιατί να βάλεις ιντελ; Βάλε έναν 3200g ή έναν 3400g που να είναι και αναβαθμισημο με 4000g κάποιον ryzen 7 ας πούμε 

Προσωπικά δεν έχω θέμα με κανένα απλώς μου φάνηκε κάπως αστείο να πάει με εναν intel και όχι καποιον ryzen αν κάνω κάπου λάθος διόρθωσε με και ζητώ συγνώμη για την οποία παρεξήγηση

2 ώρες πριν, akerman79 είπε

Δες ένα thread που άνοιξε και θα καταλάβεις. Μη ζητάς εξηγήσεις από τους βλάκες σε ρίχνουν στο πάτο μαζί τους και σε κερδίζουν λόγω εντός έδρας.

Μιά χαρά η πρότασή σου σκέφτομαι να την ακολουθήσω εν  μέρει κι εγώ.

Φίλε δεν καταλαβαίνω το ύφος σου 

Τι έχει δλδ το θέμα που άνοιξα ρώτησα για μια αναβάθμιση σε κάρτα γραφικών που δεν ήξερα αν θα δουλέψει 

Αν έχεις κάποιο θέμα μαζί μου στείλε μου πμ να το λύσουμε εγώ δεν είπα τίποτα προσβλητικό για τον φίλο πάνω ούτε ήθελα απλώς επειδή όλοι λένε ryzen και ryzen ότι είναι οι καλύτεροι μου φάνηκε κάπως που ο φίλος πρότεινε ιντελ 

Έχω διαβάσει παρόμοια θέματα και όλοι προτείνουν ιντελ

Για εξήγησε μου εσύ τώρα την αντίδραση σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Γιατί να βάλεις ιντελ; Βάλε έναν 3200g ή έναν 3400g που να είναι και αναβαθμισημο με 4000g κάποιον ryzen 7 ας πούμε 

Προσωπικά δεν έχω θέμα με κανένα απλώς μου φάνηκε κάπως αστείο να πάει με εναν intel και όχι καποιον ryzen αν κάνω κάπου λάθος διόρθωσε με και ζητώ συγνώμη για την οποία παρεξήγηση

Φίλε δεν καταλαβαίνω το ύφος σου 

Τι έχει δλδ το θέμα που άνοιξα ρώτησα για μια αναβάθμιση σε κάρτα γραφικών που δεν ήξερα αν θα δουλέψει 

Αν έχεις κάποιο θέμα μαζί μου στείλε μου πμ να το λύσουμε εγώ δεν είπα τίποτα προσβλητικό για τον φίλο πάνω ούτε ήθελα απλώς επειδή όλοι λένε ryzen και ryzen ότι είναι οι καλύτεροι μου φάνηκε κάπως που ο φίλος πρότεινε ιντελ 

Έχω διαβάσει παρόμοια θέματα και όλοι προτείνουν ιντελ

Για εξήγησε μου εσύ τώρα την αντίδραση σου 

Καταρχήν ο 10400 είναι καλυτερος επεξεργαστής από όσους αναφερεις σε όλα τα σενάρια πλην του gaming που δεν τον ενδιαφέρει.  Δεύτερον για κλασική χρήση θα του κρατησει πολλά χρόνια δεν νομίζω να καίγεται να αναβαθμίσει ο άνθρωπος ούτε σε πέντε χρόνια που θα έχεις ddr5 και λογικά θα κινηθείς σε νέο σετ cpu mobo ram. Καλά κάνεις πάντως που το συζητάς γιατί παραξενευτηκα με την αντίδραση. Όλα καλά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, radiohead είπε

Καταρχήν ο 10400 είναι καλυτερος επεξεργαστής από όσους αναφερεις σε όλα τα σενάρια πλην του gaming που δεν τον ενδιαφέρει.  Δεύτερον για κλασική χρήση θα του κρατησει πολλά χρόνια δεν νομίζω να καίγεται να αναβαθμίσει ο άνθρωπος ούτε σε πέντε χρόνια που θα έχεις ddr5 και λογικά θα κινηθείς σε νέο σετ cpu mobo ram. Καλά κάνεις πάντως που το συζητάς γιατί παραξενευτηκα με την αντίδραση. Όλα καλά :)

Α οκ δεν το ήξερα δεν έχω ασχοληθεί με επιδόσεις ιντελ 10ης άρα αφού δεν πρόκειται να αναβαθμισει μια χαρά θα είναι

2 ώρες πριν, akerman79 είπε

Δες ένα thread που άνοιξε και θα καταλάβεις. Μη ζητάς εξηγήσεις από τους βλάκες σε ρίχνουν στο πάτο μαζί τους και σε κερδίζουν λόγω εντός έδρας.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...