Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi φέρνει κάμερες κάτω από την οθόνη στα smartphones του 2021


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να το αγορασω αυτο το τηλεφωνο, δεν νομιζω να το παρω λογω κοστους λογικα, αλλα φαινεται τοσο ωραιο με τραβηξε πολυ εχω να πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Gbax13 είπε

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί δε χρησιμοποιούνται περισσότεροι οι pop-up λύσεις από τις μεγάλες εταιρίες, ή έστω η λύση του Mi Mix 2, ας έχουμε τουλάχιστον ένα μεγάλο bezel, αφού έτσι κι αλλιώς το chin το τρώμε. Προσωπικά απεχθάνομαι notches, dots και teardrops, και δε με νοιάζει η σέλφι κάμερα (σε βαθμό που και να μην υπήρχε δε θα με ένοιαζε, αλλά φαντάζομαι είναι πολύ unpopular opinion). Επομένως μια τέτοια λύση, έστω κι αν είναι μηχανική και ευαίσθητη κλπ, θα βόλευε όσους ανοίγουν τη σέλφι κάμερα μια στο τόσο!

H μπροστά κάμερα χρησιμεύει και για την βιντεοκλήση. Δεν ασχολούνται όλοι με τις σέλφι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τιμή και δόξα σε οποια εταιρεία καταφέρει και βγάλει το κέρατο που λεγεται νοτς!!! 

 

σε βιντεο και σε gaming ειναι οτι πιο σπαστικό! (κυρίιως gaming για μενα γιατι βιντεο τραβαω σε 16:9 που δεν το φτάνει στο μακρος να κοψει το νοτς την οθόνη ) 

Επεξ/σία από pacahontas III milagros
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, KostasKri είπε

εσύ έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.άλλο αντιγράφω design κι άλλο τεχνολογία.

3 ώρες πριν, AtiX είπε

@sabrewulf

20200831_155027.jpg.5ed007c5a8d6de72469de0e2f1c9695a.jpg20200831_154957.jpg.f3e8268d7f3ec1d6a81a2233990e8526.jpg

και που να πάω σε φορητούς, ακουστικά, tv-box, λειτουργικό...

μπραβο το ίδιο θα πω και σε σένα.άλλο αντιγράφω σχέδιο και άλλο τεχνολογία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

εσύ έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.άλλο αντιγράφω design κι άλλο τεχνολογία.

μπραβο το ίδιο θα πω και σε σένα.άλλο αντιγράφω σχέδιο και άλλο τεχνολογία.

Μπορείς να μου πεις μια τεχνολογία που να ανήκει στη Xiaomi και να μην υπάρχει σε άλλης εταιρίας συσκευή?

14 λεπτά πριν, v2020 είπε

στα mi store εχει κοσμο στα της apple βαρανε μυγες

Βρε τώρα που το βλέπω ούτε υπαλλήλους έχει... πάει το αφήσανε έτσι το μαγαζί και ούτε κλέφτης δεν μπαίνει μέσα... γι'αυτό είναι στα όρια της χρεοκοπίας και πάει για κλείσιμο!!!!

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, AtiX είπε

 

 

4 λεπτά πριν, AtiX είπε

Μπορείς να μου πεις μια τεχνολογία που να ανήκει στη Xiaomi Και να μην υπάρχει σε άλλης εταιρίας συσκευή 

Βρε τώρα που το βλέπω ούτε υπαλλήλους έχει... πάει το αφήσανε έτσι το μαγαζί και ούτε κλέφτης δεν μπαίνει μέσα... γι'αυτό είναι στα όρια της χρεοκοπίας και πάει για κλείσιμο!!!!

Ναι ρε μπορώ! Το τσαόμι mi mix alpha να' ουμε. Το έχει άλλος; Ούτε εμείς δεν το έχουμε 😛

Εχουν A.I. στο Apple store, γι'αυτό.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vaiosss είπε

Ναι ρε μπορώ! Το τσαόμι mi mix alpha να' ουμε. Το έχει άλλος; Ούτε εμείς δεν το έχουμε 😛

Εχουν A.I. στο Apple store, γι'αυτό.

Γίνεσαι κακός και κάποιοι θα νομίζουν ότι είσαι λάτρης της apple... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, sabrewulf είπε

εσύ έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.άλλο αντιγράφω design κι άλλο τεχνολογία.

μπραβο το ίδιο θα πω και σε σένα.άλλο αντιγράφω σχέδιο και άλλο τεχνολογία.

Τι άλλο αντιγράφω design; Αυτοί πέρα από την κλόπι πάστε που έχουν κάνει σε όλα τα προϊόντα τους, έχουν το Miui, που είναι ξεκάθαρη αντιγραφή του iOS από τα γεννοφάσκια του. 

Η Xiaomi δεν έχει καμία καινοτομία στο όνομα της. Μόνο στα χαρτιά έχει. Απλά βιάζεται να βάλει πρώτη τεχνολογία που υπάρχει, αλλά δεν είναι έτοιμη ακόμα για χρήση. Μόνο υψηλά νούμερα έχει για εντυπωσιασμο. Το μόνο που της δίνω, ότι απλά τολμάει.

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Γίνεσαι κακός και κάποιοι θα νομίζουν ότι είσαι λάτρης της apple... 

Είμαι λάτρης των όμορφων γυναικών. Οι άλλοι μπορεί να την βρίσκουν με τα 108mp και τα 120W. Ελπίζω μόνο να μην αρχίσουν και τις παρελάσεις για την ιδιαιτερότητά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Είμαι λάτρης των όμορφων γυναικών. Οι άλλοι μπορεί να την βρίσκουν με τα 108mp και τα 120W. Ελπίζω μόνο να μην αρχίσουν και τις παρελάσεις για την ιδιαιτερότητά τους.

Ποιά βρε τα xiomi-fans? Με ζητούμενο, δικαίωμα στην αντιγραφή και στην καταπάτηση πατεντών? Εεε αν το ζήσω και αυτό, δεν μένει παρά να δω νέο iPhone στα 200 και το insomnia να βάζει άρθρο για ξενύχτιδες για να πάω να ζήσω ερημίτης στο χλαπ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά. Το πρώτο κινητό με under display camera για μαζική παραγωγή το ανακοινώνει η ZTE αρχές Σεπτέμβρη. 

Ας δώσουμε έμφαση σε αυτό,τα υπόλοιπα όταν βγουν με το καλό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάμερα κάτω από την οθόνη είναι το μέλλον μαζί με τα foldable για όσους θέλουν 2 σε 1. Μπράβο στη xiaomi καινοτομεί χωρίς να φοβάται τα τελευταία χρόνια και της πάει πολύ καλά. Κάνει λάθη και αυτή πχ έβγαλε τα mi10 με τις τρύπες στην οθόνη ενώ είχε την εξαιρετική mix σειρά με full οθόνη 5 χρόνια πριν. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, sabrewulf είπε

εσύ έχεις μπλέξει τα μπούτια σου.άλλο αντιγράφω design κι άλλο τεχνολογία.

μπραβο το ίδιο θα πω και σε σένα.άλλο αντιγράφω σχέδιο και άλλο τεχνολογία.

Το αντιγράφω, είναι αντιγράφω όποια μορφή και να έχει. Αν τώρα εσύ θες να κάνεις τον Κινέζο για τους Κινέζους είναι δικό σου πρόβλημα.

Επίσης, άλλο είναι το δανείζομαι τεχνολογίες, τις φέρνω στα μέτρα μου και τις χρησιμοποιώ που είναι 100% υγιές και άλλο δεν έχω προσωπικότητα σαν εταιρία γιατί κάνω ripoffs άλλων συσκευών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, KostasKri είπε

Το αντιγράφω, είναι αντιγράφω όποια μορφή και να έχει. Αν τώρα εσύ θες να κάνεις τον Κινέζο για τους Κινέζους είναι δικό σου πρόβλημα.

Επίσης, άλλο είναι το δανείζομαι τεχνολογίες, τις φέρνω στα μέτρα μου και τις χρησιμοποιώ που είναι 100% υγιές και άλλο δεν έχω προσωπικότητα σαν εταιρία γιατί κάνω ripoffs άλλων συσκευών.

Θες να μου πεις δηλαδή ότι τα κινητά all screen τα έκανε αντιγραφή δεν είναι δικό της τεχνολογικό επίτευγμα....εντάξει ασχολίαστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...