Προς το περιεχόμενο

Η Xiaomi φέρνει κάμερες κάτω από την οθόνη στα smartphones του 2021


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
21 minutes ago, Retromaniac said:

Φυσικά μπορείς να γράφεις για ώρες, γιατί κρατάει η μπαταρία τους πολύ περισσότερο σε σχέση με κάτι άλλα τηλέφωνα... :D

Και λύθηκαν όλα τα θέματα επειδή κρατάει η μπαταρία... (λέμε τώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, KostasKri είπε

Ο ταχυφορτιστής δεν με συγκινεί όπως και δεν συγκινεί και τους περισσότερους δεδομένου ότι παίζουν σενάρια που θα σταματήσουν να έχουν φορτιστές γενικότερα μέσα στα κουτιά (προφανώς το έχουν ψάξει, δεν ξύπνησαν μια μέρα και είπαν "πώς να νευριάσουμε σήμερα τον κόσμο του insomnia").

Κάτι άλλο που να είναι worth mentioning (σοβαρά τώρα); Και σε παρακαλώ μην μου πεις για ηχογράφηση κλήσης όπως έλεγε το άλλο παιδί που έκλεινε  συμφωνίες εκατομμυρίων ηχογραφώντας την κλήση στο Xiaomi του :P 

Ξέρεις τι. Έχω να σου πω ένα σωρό. Αλλά τι νόημα έχει; Θα μου πεις ετσι το ενα, ετσι το αλλο. Εγω περισσότερο απαντώ σε αυτά τα ποστ ουτε γιατί γουστάρω την xiaomi, ούτε γιατί αντιπαθώ την apple. Πολλοι μπερδεύονται κιόλας όταν με βλέπουν να γράφω κάτι γαμάτο για την apple (έχω πει πολλά καλά για το ios, αλλά και αρνητικά). Εγώ μπαίνω σε αυτά τα ποστ απλά ίσως γιατί προσπαθώ να αφαιρέσω παρωπίδες... Και δεν μιλάω προσωπικά για σένα... 

7 λεπτά πριν, billdanos είπε

Και λύθηκαν όλα τα θέματα επειδή κρατάει η μπαταρία... (λέμε τώρα)

Πάντως σίγουρα δεν λύθηκαν επειδή δεν κρατάει η μπαταρία....

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ξέρεις τι. Έχω να σου πω ένα σωρό. Αλλά τι νόημα έχει; Θα μου πεις ετσι το ενα, ετσι το αλλο. Εγω περισσότερο απαντώ σε αυτά τα ποστ ουτε γιατί γουστάρω την xiaomi, ούτε γιατί αντιπαθώ την apple. Πολλοι μπερδεύονται κιόλας όταν με βλέπουν να γράφω κάτι γαμάτο για την apple (έχω πει πολλά καλά για το ios, αλλά και αρνητικά). Εγώ μπαίνω σε αυτά τα ποστ απλά ίσως γιατί προσπαθώ να αφαιρέσω παρωπίδες... Και δεν μιλάω προσωπικά για σένα... 

Καλά κάνεις. Ούτε εγώ θεοποιώ εταιρίες. Προφανώς έχω αδυναμία στην Apple αλλά δεν μπορώ να πω ότι δε ζηλεύω πχ το fast wireless charging (χρησιμοποιώ wireless charging μόνο) ή και κάποια άλλα πράγματα που προσφέρουν άλλοι κατασκευαστές. Δυστυχώς - ευτυχώς το overall experience που έχω προσωπικά με iPhone δεν μπορώ να το έχω αλλού.

Το θέμα μου εδώ μέσα είναι άτομα που βγαίνουν και μιλάνε για αντιγραφές κτλ χωρίς να έχουν ιδέα τι παίζει από πίσω και τι στρατηγικές έχει η κάθε εταιρία και πώς βγάζει λεφτά, μόνο και μόνο για να πει "να κοίτα αντέγραψαν!!11ένα1!ένα"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, andreasger είπε

image.png.640f3448bd7286dc992f42a202bc35ed.png

Σε ένα χρόνο που θα κυκλοφορήσει, προλαβαίνεις... ένα πενηντάρικο να βάζεις στην άκρη κάθε μήνα και είσαι έτοιμος για αγορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Με τις κιτρινίλες που βγάζουν μετά από κάνα χρόνο οι οθόνες της Tsaomi, θα βγάζεις selfie για να μοιάζεις με Κινέζος ;)

Οι οθόνες είναι της samsung, amoled. Όπως του iphone.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Οι οθόνες είναι της samsung, amoled. Όπως του iphone.

Έγραψα εγώ για Amoled; Ούτε το άρθρο δεν λέει σε τι τύπου οθόνες θα γίνει. Επίσης από πότε οι Oled οθόνες της Samsung δεν έχουν burn in η άλλα προβλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vaiosss είπε

Έγραψα εγώ για Amoled; Ούτε το άρθρο δεν λέει σε τι τύπου οθόνες θα γίνει. Επίσης από πότε οι Oled οθόνες της Samsung δεν έχουν burn in η άλλα προβλήματα;

Δεν είπα ότι δεν έχουν προβλήματα οι oled. Είπα ότι δεν είναι θέμα μόνο της xiaomi, είναι και της samsung και της apple και της google...

Επίσης δεν έχω ακούσει lcd να κιτρινίζει με τον χρόνο. Συνήθως αν έχουν πρόβλημα είναι από την αρχή

Να εδώ το πρόβλημα με τα macbook pro που έρχονται κιτρινισμένα στην μισή οθόνη από το εργοστάσιο

https://forums.macrumors.com/threads/why-does-the-yellowing-of-the-lcd-happen-anybody-with-knowledge.446604/#:~:text=It's not really an issue,part has normal color rendition.

Περίεργο σε προΊον της apple τέτοιο πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δεν είπα ότι δεν έχουν προβλήματα οι oled. Είπα ότι δεν είναι θέμα μόνο της xiaomi, είναι και της samsung και της apple και της google...

Επίσης δεν έχω ακούσει lcd να κιτρινίζει με τον χρόνο. Συνήθως αν έχουν πρόβλημα είναι από την αρχή

Να εδώ το πρόβλημα με τα macbook pro που έρχονται κιτρινισμένα στην μισή οθόνη από το εργοστάσιο

https://forums.macrumors.com/threads/why-does-the-yellowing-of-the-lcd-happen-anybody-with-knowledge.446604/#:~:text=It's not really an issue,part has normal color rendition.

Περίεργο σε προΊον της apple τέτοιο πρόβλημα...

Τι με νοιάζουν εμένα τα Macbook Pro της Apple, της Samsung και της Google; Για την Τσαόμι δεν γράφει το άρθρο;  Η γράφουμε για να γράφουμε;

Για πέρνα μία βόλτα από το διπλανό forum να δεις τι γράφουν για τις κιτρινίλες των LCD σε κάτι Poco 1, Loco, Moco, για κάτι Redmi και Redmi Note.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Τι με νοιάζουν εμένα τα Macbook Pro της Apple, της Samsung και της Google; Για την Τσαόμι δεν γράφει το άρθρο;  Η γράφουμε για να γράφουμε;

Για πέρνα μία βόλτα από το διπλανό forum να δεις τι γράφουν για τις κιτρινίλες των LCD σε κάτι Poco 1, Loco, Moco, για κάτι Redmi και Redmi Note.

Ναι για την xiaomi, και αναφέρεις ένα πρόβλημα σαν να είναι αποκλειστικό της xiaomi ενώ δεν είναι....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Ναι για την xiaomi, και αναφέρεις ένα πρόβλημα σαν να είναι αποκλειστικό της xiaomi ενώ δεν είναι....

Όταν το πρόβλημα αναφέρεται σε διάφορα μοντέλα της, μπορεί να μην είναι αποκλειστικό της Τσαόμι, αλλά συμβαίνει συχνα απ' ότι φαίνεται.

Επεξ/σία από Vaiosss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Vaiosss είπε

Όταν το πρόβλημα αναφέρεται σε διάφορα μοντέλα της, μπορεί να μην είναι αποκλειστικό της Τσαόμι, αλλά συμβαίνει συχνα απ' ότι φαίνεται.

Ποια ειναι η τσαομι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...