Προς το περιεχόμενο

καλώδιο lightning to usb


zoranb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, zoranb είπε

Έχει αγοράσει κανείς φθηνό καλώδιο lightning to usb, για να φορτίζει είτε iPad, είτε iPhone?

https://www.amazon.de/AmazonBasics-Lightning-Kabel-Apple-Zertifiziert/dp/B07DC4RZPY/ref=sr_1_4?crid=2RCLIJVW1CZAY&dchild=1&keywords=amazon+lightning+kabel&qid=1598855692&sprefix=amazon+lig%2Caps%2C179&sr=8-4

Το έχω 3 χρόνια τώρα . Κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο πιο ακριβό, αλλά ιδιαίτερα ποιοτικό και ανθεκτικό στην κακομεταχείριση. Πολύ καλή η συγκεκριμένη εταιρία. Δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα.

https://www.skroutz.gr/s/17622903/Nonda-Braided-USB-to-Lightning-Cable-Μαύρο-1-2m-ZULCBK4SC.html?from=catspan

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To πιο φτηνό και αξιόπιστο που έχω βρει μέχρι τωρα. Το έχω στο αυτοκίνητο βέβαια για τις εκτος σπιτιου φορτίσεις και δεν ξέρω τι παίζει αν σε ενδιαφέρει μεταφορά δεδομένων, αλλά είναι με κορδόνι εξωτερικά και πολύ πιο ανθεκτικό απο το γνησιο.
https://www.e-jumbo.gr/axesouar-i-y-kiniton/kalodia-fortistes-kiniton-tablet/kalodia-fortisis-kiniton-tablet/kalodio-usb-8-pin-iphone-1-m._1373317/

Επεξ/σία από G.bar
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο σίγουρο με τα καλώδια και κάτι ανεμιστηράκια που πουλάει το Jumbo είναι ότι έχουν χαλάσει αρκετά iPhone. Αν θες σωστό καλώδιο μιας και τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα πουλάνε μούφες Apple καλώδια, κοιτάς σε Anker, Belkin, Rampow. Τα τελευταία έχουν εφ’ όρου ζωής εγγύηση, no questions asked...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κοίτα και αυτά του ΙΚΕΑ εδώ. Είναι και MFi πιστοποιημένα, έχουν 1,5 m μήκος, εξωτερική επένδυση για μεγαλύτερη αντοχή και ταινία για να το δένεις. Βέβαια πάμε στα 13 ευρώ. Αλλά είναι πιστοποιημένα. Καλύτερα μην τσιγκουνευτείς και κοιτάξεις φθηνά καλώδια σε εξευτελιστικές τιμές κάτω των 6-7 ευρώ γιατί αφενός δεν ξέρεις μέχρι πότε θα λειτουργούν (μπορεί να σταματήσουν μετά από μία αναβάθμιση) και αφετέρου μπορεί να προκαλέσουν ζημιά στη συσκευή. Μην πάρεις της Apple, που είναι αδικαιολόγητα ακριβά και όχι τόσο ανθεκτικά. Αλλά τουλάχιστον πάρε πιστοποιημένα MFi.

Επεξ/σία από lamargos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, lamargos είπε

Κοίτα και αυτά του ΙΚΕΑ εδώ. Είναι και MFi πιστοποιημένα, έχουν 1,5 m μήκος, εξωτερική επένδυση για μεγαλύτερη αντοχή και ταινία για να το δένεις. Βέβαια πάμε στα 13 ευρώ. Αλλά είναι πιστοποιημένα. Καλύτερα μην τσιγκουνευτείς και κοιτάξεις φθηνά καλώδια σε εξευτελιστικές τιμές κάτω των 6-7 ευρώ γιατί αφενός δεν ξέρεις μέχρι πότε θα λειτουργούν (μπορεί να σταματήσουν μετά από μία αναβάθμιση) και αφετέρου μπορεί να προκαλέσουν ζημιά στη συσκευή. Μην πάρεις της Apple, που είναι αδικαιολόγητα ακριβά και όχι τόσο ανθεκτικά. Αλλά τουλάχιστον πάρε πιστοποιημένα MFi.

Που το λέει ότι είναι MFI?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Που το λέει ότι είναι MFI?

Νομίζω ότι το είχα δει από κοντά σε μια βόλτα μου στα ΙΚΕΑ. Στο ελληνικό site δεν αναφέρεται τίποτα, αλλά η περιγραφή είναι ιδιαίτερα ελλιπής για να μη πω ανύπαρκτη. Στο βρετανικό site αναφέρεται ξεκάθαρα αλλά είναι λιγάκι κρυμμένο (Product Details - More). Γενικά αν και η τιμή φθάνει στα 13 ευρώ, με πιστοποίηση ωστόσο MFi, υφασμάτινη επένδυση για ανθεκτικότητα συν το brand name των IKEA και την αξιοπιστία της εταιρίας, πρόκειται για καλό προϊόν.

 

Στιγμιότυπο 2020.png

Επεξ/σία από lamargos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, lamargos είπε

Νομίζω ότι το είχα δει από κοντά σε μια βόλτα μου στα ΙΚΕΑ. Στο ελληνικό site δεν αναφέρεται τίποτα, αλλά η περιγραφή είναι ιδιαίτερα ελλιπής για να μη πω ανύπαρκτη. Στο βρετανικό site αναφέρεται ξεκάθαρα αλλά είναι λιγάκι κρυμμένο (Product Details - More).

Στιγμιότυπο 2020.png

Ααα λέω και εγώ. Γιατί κοιτούσα και δεν το έβλεπα. Μην πάρουμε και κανένα στον λαιμό μας. 
 

παντως σε αυτά τα λεφτά θα κοιτούσα σε Amazon μεριά. 
 

syncwire , anker, ακόμα και Amazon basics 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...