Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα αλλά με φθηνά μελάνια


chakotay7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, gerokost είπε

Όταν έψαχνα, τα συμβατά πηγαίναν στο 50% της τιμής του original

Ε, στην αρχή έτσι είναι, συνήθως μετά από 3-4ετία γίνονται τζάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι και εγω στην φάση της αναζητησης. Οταν λεω πολυμηχάνημα εννοώ εκτύπωση και scanner.

Για injekt παω 100% για τυπου Tank δηλαδή με δοχεία μελανιων. Επειδη ομως θέλω οπωσδήποτε εκτύπωση μπρος πίσω - διπλής όψης αποκλείεται ο HP διοτε ΔΕΝ βρήκα κάποιο μοντέλο με τέτοια επιλογή. Αρα παμε για Epson -  Cannon .

To ερωτημά μου είναι μήπως πρέπει να  στραφώ και σε  LASER (εχρωμος , διπλή οψη εκτύπωση)I

Τα TANK μια φιάλη λένε εκτυπώνεις μερικές χιλιάδες σελίδες με τιμή 10€ η φιάλη. Στα Laser επειδή δεν έχω καμία εμπειρία, ξέρει κανείς πόσο έχουν τα αναλώσιμα και ποσο κρατανε? Μπορει να γεμισουν για μειωση κοστους?

Υ.Γ. 1)Μάλλον δεν με ενδιαφέρει η εκτύπωσει φωτό , αν βάλεις το φωτογραφικό χαρτί + μελάνι , οσο και οικονομικό να είναι σιγουρα θα σου παει 15 λεπτα η μία σε 10χ15. Με 15λ. βρίσκω και έξω και ξεμπερδευω.

2) Ειναι για το σπίτι, οποτε δεν εχω καθημερινή εκτυπωση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω εχω epson xp-245.Τα μελανια ειναι παμφθηνα(απο 2€ ).Τον χρησιμοποιω σαν ασυρματο.Ειναι λιγο αργος .Τον εχω κοντα 2 χρονια,με χρηση παραπανω απο οικιακη(σημειωσεις πανεπιστημιου απο φωτογραφιες κλπ),ειναι παντως ο πρωτος εκτυπωτης που δεν εχω λυπηθει μεχρι στιγμης εκτυπωση.

Ενα μειονεκτημα που ανακαλυψα(δυστυχως σε εμενα συνεβει πρωτη φορα) με τα προηγουμενα μελανια ,στεγνωσαν οι κεφαλες.Θελει δηλαδη τακτικα 1-2 εκτυπωσεις..

ΥΓ βλεπω οτι δεν ειναι πλεον διαθεσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω αγοράσει εδώ και ένα χρόνο τον Xerox WorkCentre 6515V/DNΙ. Είναι έγχρωμο Α4 laser πολυμηχάνημα με όλες τις απαραίτητες λειτουργίες (αυτόματες εκτυπώσεις διπλής όψης, φωτοτυπίες, scanner, fax, email, Wifi κ.λπ.) με σάρωση διπλής όψης με ένα πέρασμα από τον τροφοδότη και ανάλυση εκτύπωσης 1.200 x 2.400 DPI. Δέχεται συμβατά μελάνια (περίπου 20 € το καθένα), χαρτί με βάρος έως 220 gr, φακέλλους αλληλογραφίας και η αλλαγή των Drum γίνεται μετά από 48.000 !!!! Έχει και οθόνη αφής.

 
Xerox WorkCentre 6515V/DNΙ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον ο παραπάνω Xerox.  Σε αυτή την τιμή με το ίδια χαρακτηριστικά υπάρχει και ο Brother MFC-L3770CDW και λίγο φτηνότερα toner (~€16)

https://www.skroutz.gr/s/17622060/Brother-MFC-L3770CDW.html?from=catspan&o=MFC-L3770CDW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...