Προς το περιεχόμενο

Battlefield 2042


black66.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να δούμε, αν θα συνεχιστεί η δωρεάν διάθεση των DLC. Που μάλλον θεωρώ ότι θα συνεχιστεί όπως συνηθίζεται πλέον και σε άλλες κυκλοφορίες. Πάντως εξακολουθώ να θεωρώ μικρό το χρονικό διάστημα από την προηγούμενη κυκλοφορία στη νέα. Δε ξέρω και το ότι έχει χωσει τους πάντες στην ανάπτυξη του τίτλου δεν μου εμπνέει εμπιστοσύνη. Να έβγαινε τέλος του 2022 θα ήταν πιο λογικό. Χρειαζόταν χρόνο ανασυγκρότησης το πράγμα. Εν μέσω πανδημίας κιόλας με τα στούντιο να ήταν κλειστά και εργασία από το σπίτι... χμμμ. Δε ξέρω. 

@KilliK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ναι, και σε εμενα περιεργο φαινεται, σαν πολυ γρηγορα βγαινει αυτο το entry. εκτος και αν δουλευε ηδη ομαδα σε αυτο, ενω εβγαινε το 5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να βγει σύντομα για να ξανά πάρουν πίσω κόσμο έτσι όπως πέθανε το 5

Κάτι απλό θα σας πω, θυμάστε τι γινόταν στο αντίστοιχο θέμα του 1, λίγο πριν βγει το 5, δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία του; Ή τον κόσμο που είχε στους σέρβερς;

Παρόλα τα θέματα που είχε σαν παιχνίδι που τα έχουμε χιλιο-συζητησει παραμένει πολύ καλύτερο παιχνίδι που απλά δούλεψε, παρόλο τα paid dlcs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, just getting started είπε

Πρέπει να βγει σύντομα για να ξανά πάρουν πίσω κόσμο έτσι όπως πέθανε το 5

Κάτι απλό θα σας πω, θυμάστε τι γινόταν στο αντίστοιχο θέμα του 1, λίγο πριν βγει το 5, δύο χρόνια μετά την κυκλοφορία του; Ή τον κόσμο που είχε στους σέρβερς;

Παρόλα τα θέματα που είχε σαν παιχνίδι που τα έχουμε χιλιο-συζητησει παραμένει πολύ καλύτερο παιχνίδι που απλά δούλεψε, παρόλο τα paid dlcs

Overall μιας και έχω παίξει και τα 2 τελευταία BF σχετικά κοντά εκείνη τη περίοδο και τα σύγκρινα: το 1 ήταν καλύτερο σε αρκετούς τομείς. Φυσικά είχε και καλύτερη παρουσίαση τότε, ο κόσμος το είχε αγκαλιάσει από το reveal και ήμασταν όλοι hypeαρισμένοι, ενθουσιασμένοι, μέσα σε αυτούς κ εγώ. Στο 5 το πράγμα είχε στραβώσει εξ αρχής. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι θα ήθελα να δω στο Battlefield (6):

- Ένα καλό campaign. Ας είναι και μικρό, 4 - 4.5 ώρες αρκεί να έχουμε μια κινηματογραφικού τύπου εμπειρία, ας είναι και τέρμα γραμμικό αρκεί να μην λειτουργήσει ως multiplayer-mechanicks tutorial με αντιπάλους άχαρα εντελώς bots. Μάλλον δεν θα επιστρέψουν τα ' War Stories ' αλλά θα μπορούσαν να πάρουν ιδέες κ'από εκεί. Τα ' Through Mud and Blood ' στο BF1 , ' The Last Tiger ' αντίστοιχα στο 5 ήταν εξαιρετικές μικρές ιστοριούλες που οι περισσότεροι ξεχωρίσαμε και αγαπήσαμε στον τομέα του single player.

- Επιστροφή στην φόρμουλα των 3-4 BF. Τα 1/5 σε μένα έβγαζαν λίγο παραπάνω arcade-feeling τα νεότερα. 

- Αναβαθμισμένο Movement feeling, weapon animations, το πώς νιώθεις τον στρατιώτη να κινείται στο περιβάλλον και η αλληλεπίδραση του με αυτό. 

- Εισαγωγικά intro πριν τη κάθε μάχη [πχ όπως στο Modern Warfare 2019]

- Αν και έχει γίνει leak ότι θα επιστρέψουν τα pick up special weapons καλό θα είναι να παραμείνουν ως αντιαρπατικά/αντιαεροπορικά όπλα και όχι τίποτα overpowered όπλα ( πχ sniper )

- Καλύτερος σχεδιασμός χαρτών, ο σχεδιασμός χαρτών του Battlefield V ήταν ότι να ναι, τουλάχιστον σε σύγκριση με τους χάρτες στο 1 και 4. Θέλω να δω χάρτες με ποικιλία και δράση για εξερεύνηση. Και τι θέλω να πω με αυτό. Ενα παράδειγμα. Να συνδυάζει μάχη έξω στα ερείπια μιας πόλης ας πούμε και σε κάποιο σημείο να υπάρχουν capture points υπογείως ( κάποιο κατεστραμμένο μετρο ) όπου το μαπ θα συνεχίζεται και θα έχει πιο close quarters μάχες με πολλαπλά δρομάκια κλπ. ( Κάτι σαν την Operation Metro ) 

+

 - Destruction / Levolution Effects on steroids 

- Δυναμικές στιγμές όπως αυτή για έκρηξη αδρεναλίνης: 1zj7x.gif  jb8Tw.gif

- Καλό και ρεαλιστικό ήχο. ( όπλα / περιβάλλον / οχήματα )

- Προσοχή στη λεπτομέρεια. Ακόμα και στα μενού - υπομενού. 

Gunsmith αλά Modern Warfare 2019 / κάτι παρόμοιο υπήρχε και στο Medal of Honor Warfigher - σκεφτείτε το σαν αναβάθμιση απ' ότι είχαμε στα 3/4

- Να προσθέσουν στολές στους στρατιώτες από διαφορετικές ένοπλες δυνάμεις σε όλο τον κόσμο, όχι μόνο τα τυπικά Αμερικανοί, Ρώσοι, Κινέζοι. 

- Κάτι σαν τα operations του Battlefield 1

- Naval Warfare 

- Νυχτερινά maps με night vision κλπ επιτέλους // dynamic lightning

- Εναλλαγή μέρα νύχτα σε ειδικό mode σε κάποια μεγάλα maps.

- squad call-ins όπως στο BFV, αντί για V-1 να ρίχνει ο squad leader cruise missile 

- Customizable Soldier: εμφάνιση πχ male/female, φούμο, αξεσουάρ πχ ρολόι, ρουχισμός, dogtags κλπ ( πχ insurgency sandstorm )

- Να μπορείς να σύρεις τον συμπαίκτη σου ως assault/medic ώστε να τον επαναφέρεις πίσω ( revive ) με μεγαλύτερη ασφάλεια. ( ενώ βρίσκεσαι καλυμμένος ή μακριά από εισερχόμενα πυρά )

- Bleeding effect όταν είσαι πεσμένος αλλά όχι όπως φαίνεται στο BF5 

- Πιο "ενδιαφέρουσα" death screen

- [ to be continued > ]

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σέρνεις τον συμπαίκτη σου για να τον κάνεις revive υποτίθεται μας το είχαν υποσχεθεί για το προηγούμενο 😂

Και μετά από το "ξέχασαν"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναφορικά με το anticheat , ως άσχετος επί του θέματος , τι resources χρειάζονται για να φτιαχθεί κάτι ώστε διατηρηθεί ένα επίπεδο σε βάθος χρόνου στο κύκλο ζωής του παιχνιδιού και να μην μας τα πρήζουν τα απανταχού πιθήκια (κυριως της Ασίας) που στα πλαίσια του "enlarge your !@##!" νομίζουν ότι γίνονται μαγκες...

 

Ύπάρχει κάποιο άλλο online game με αξιόλογο σύστημα αντιτσιτ?

θα ωφελούσαν zones restricted servers /high ping kick? 

Διατήρηση μιας σχετικά υψηλής τιμής αγοράς /επαναγοράς κλειδιού; 

Δεν νομίζω ότι admin/vote kick θα βελτιώσουν την κατάσταση...

Εδώ όμως δεν γίνεται κάτι στο COD με τα τόσα δις έσοδα... πάντα οι cheaters ειναι βήματα μπροστά

 

Επεξ/σία από sstav
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, sstav είπε

Αναφορικά με το anticheat , ως άσχετος επί του θέματος , τι resources χρειάζονται για να φτιαχθεί κάτι ώστε διατηρηθεί ένα επίπεδο σε βάθος χρόνου στο κύκλο ζωής του παιχνιδιού και να μην μας τα πρήζουν τα απανταχού πιθήκια (κυριως της Ασίας) που στα πλαίσια του "enlarge your !@##!" νομίζουν ότι γίνονται μαγκες...

Ύπάρχει κάποιο άλλο online game με αξιόλογο σύστημα αντιτσιτ?

θα ωφελούσαν zones restricted servers /high ping kick? 

Διατήρηση μιας σχετικά υψηλής τιμής αγοράς /επαναγοράς κλειδιού; 

Δεν νομίζω ότι admin/vote kick θα βελτιώσουν την κατάσταση...

Εδώ όμως δεν γίνεται κάτι στο COD με τα τόσα δις έσοδα... πάντα οι cheaters ειναι βήματα μπροστά

 

για το Zone/Region Lock/High Ping εγώ επιμένω ότι πρέπει να εφαρμοστεί και στους υπολογιστές και στις κονσόλες για παιχνίδια όπως το Battlefield και Call Of Duty

όσο για τα Anti-Cheat ναι πρέπει να υπάρχουν το θέμα είναι να μην τα φτιάχνουν "αυτοί" που φτιάχνουν και τα Cheats επί πληρωμή που κυκλοφορούν...

επίσης οι ποινές για τους Cheaters θα πρέπει να είναι αυστηρές π.χ πιάστηκες να κλέβεις σε παιχνίδι Online/Multiplayer του Steam (φάε έναν αποκλεισμό VAC BAN) ή Origin BAN ή UBIsoft BAN να σε πονάει

μετά θα ξανά χρησιμοποιήσεις Cheat δεν νομίζω...

Επεξ/σία από ikorolis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, starmanwarz είπε

Μαπα το καρπουζι, αναμενουμε το Battlefield 7...

έτσι, ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε.

Σε περιμένει ο Πέτρος για να πιείτε παρέα ένα καφέ, και να γκρινιάξετε για το επερχόμενο BF.

Βρε δες που όλοι γίνανε BF veterans :D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 λεπτά πριν, KilliK είπε

τα γραφικα θυμιζουν MGS2 στο PS2. 🤣

Πρώτα NES, τώρα PS2. Οκ, να δούμε πρώτα το trailer σε σωστή ανάλυση και μετά λέμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vassilis018 είπε

έτσι, ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε.

Σε περιμένει ο Πέτρος για να πιείτε παρέα ένα καφέ, και να γκρινιάξετε για το επερχόμενο BF.

Βρε δες που όλοι γίνανε BF veterans :D

 

Δεν ηξερα οτι πρεπει να εχω υπηρετησει στο Vietnam για να κανω κριτικη σε ενα ηλεκτρονικο παιχνιδι.

Χαβαλε κανω, μην τρελαινεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vassilis018 είπε

έτσι, ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον βαφτίσαμε.

Σε περιμένει ο Πέτρος για να πιείτε παρέα ένα καφέ, και να γκρινιάξετε για το επερχόμενο BF.

Βρε δες που όλοι γίνανε BF veterans :D

 

Από το '42 παίζω, όταν βγήκε, σχεδόν όλα όταν έβγαιναν, σε κάποια με κάποιες χιλιάδες ώρες...ο ορισμός του Veteran είμαι σε αυτό (χωρίς αυτό να με κάνει κάτι ιδιαίτερο).

 Αν αυτά που γράφω κατά καιρούς για τα 4(το οποίο είναι κλάσεις ανώτερο από τα επόμενα)-1-V είναι "γκρίνια", πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...