Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελπιζω το λανσαρισμα των 6000 gpu να ακολουθησει τις τιμες εδω Τσεχια που εχει και η σειρα 5000 των ryzen  που εδω πουλιουνται 5-10 ευρω πανω σπο το MSRP  και ειναι πολυ καλο νεο βλεπωντας τις τρελες τιμες που υπαρχουν  ,  πχ Ελλαδα και σε αλλες χωρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, enable_your_mind said:

Ελπιζω το λανσαρισμα των 6000 gpu να ακολουθησει τις τιμες εδω Τσεχια που εχει και η σειρα 5000 των ryzen  που εδω πουλιουνται 5-10 ευρω πανω σπο το MSRP  και ειναι πολυ καλο νεο βλεπωντας τις τρελες τιμες που υπαρχουν  ,  πχ Ελλαδα και σε αλλες χωρες...

Προκαλείτε κύριε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, enable_your_mind είπε

Ελπιζω το λανσαρισμα των 6000 gpu να ακολουθησει τις τιμες εδω Τσεχια που εχει και η σειρα 5000 των ryzen  που εδω πουλιουνται 5-10 ευρω πανω σπο το MSRP  και ειναι πολυ καλο νεο βλεπωντας τις τρελες τιμες που υπαρχουν  ,  πχ Ελλαδα και σε αλλες χωρες...

 

17 λεπτά πριν, Thresh είπε

Προκαλείτε κύριε...

Προκαλεί να βομβαρδιστεί με ΡΜ για διαμεσολάβηση παραγγελίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Για να μην απογοητευτείς αύριο δεν βγαίνει κανένα review , 18 θα βγουνε . Ο leaker απλά είπε ότι ίσως δούμε αύριο κάποια leaked benchmarks , δεν ξέρω τι ακριβώς εννοεί . 

απ'οτι κατάλαβα αύριο θα δώσει η amd τους drivers που δουλεύουν στους reviewers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, leros2004 είπε

Δες που ειναι τα cpu και θα καταλάβεις τι τιμές θα έχουμε και στις κάρτες 

Που είναι οι τιμές στις CPU ; 

Εγώ μια χαρά της βλέπω τις τιμές στους επεξεργαστές. 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή ζούμε στο Ελλαδιστάν κάθε αφορμή είναι και κατάλληλη για αισχροκέρδεια, ας ρίξουμε μερικές καταγγελίες στο 1110 να δείτε πως θα στρώσει και η τιμή και η διαθεσιμότητα......μαθανε οι πονηροί και να πουλάνε πράγματα που ΔΕΝ έχουν Αλλά και να τα υπερκοστολογουν ,αν έχεις κάτι σε stock λογικό να τσιμπήσεις την τιμή 50-100€ αλλά το να μην έχεις και να ζητάς +300 για προαναγγελία μετά από 1 μήνα θέλει καταγγελία και πρόστιμο!!! 15000000€ είναι το πρόστιμο για αισχροκέρδεια αν το φάει 1 μετά όλοι θα έχουν msrp γιατί όπως προειπωθηκε η Sony και η MS φέτος θα ανεβάσουν μετοχή και η nvidia θα κλάψει γιατί η AMD δεν φημίζεται για υψηλές τιμές....

12 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Αν δεν μπορέσω να πάρω gpu μέχρι αρχές Δεκεμβρίου(σε τιμή που να μην προσβάλει την νοημοσύνη μου )  θα πάρω οποία κονσόλα βρω διαθέσιμη . (Κατά πάσα πιθανότητα xbox δηλαδή ) 

Είπες μην προσβάλει τη νοημοσύνη σου ρε μάστορα και θα πάρεις xbox για 2tflops παραπάνω ενώ το ps5 θα χει πόσα exclusives ....μ έκαψες πρωί πρωί 

10 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Αύριο θα γίνει η κηδεία της 3080 λέει ο leaker, άντε να δούμε..

Πραγματικά όμως η 6800xt προβλέπεται 3080killer στα 650-700€

Με τη μπάλα που έχει παίξει η AMD τα τελευταία χρόνια πλέον δείχνει ασταμάτητη και το λέω εγώ που ήμουνα μια ζωή nvidia&Intel βέβαια σε επεξεργαστή θα μαι πάντα Intel 

Επεξ/σία από PsaxeAllou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PsaxeAllou είπε

Επειδή ζούμε στο Ελλαδιστάν κάθε αφορμή είναι και κατάλληλη για αισχροκέρδεια

Γιατί νομίζεις αλλού είναι κανονικές οι τιμές; Δες στο caseking τι γίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PsaxeAllou είπε

Επειδή ζούμε στο Ελλαδιστάν κάθε αφορμή είναι και κατάλληλη για αισχροκέρδεια, ας ρίξουμε μερικές καταγγελίες στο 1110 να δείτε πως θα στρώσει και η τιμή και η διαθεσιμότητα......μαθανε οι πονηροί και να πουλάνε πράγματα που ΔΕΝ έχουν Αλλά και να τα υπερκοστολογουν ,αν έχεις κάτι σε stock λογικό να τσιμπήσεις την τιμή 50-100€ αλλά το να μην έχεις και να ζητάς +300 για προαναγγελία μετά από 1 μήνα θέλει καταγγελία και πρόστιμο!!! 15000000€ είναι το πρόστιμο για αισχροκέρδεια αν το φάει 1 μετά όλοι θα έχουν msrp γιατί όπως προειπωθηκε η Sony και η MS φέτος θα ανεβάσουν μετοχή και η nvidia θα κλάψει γιατί η AMD δεν φημίζεται για υψηλές τιμές....

Είπες μην προσβάλει τη νοημοσύνη σου ρε μάστορα και θα πάρεις xbox για 2tflops παραπάνω ενώ το ps5 θα χει πόσα exclusives ....μ έκαψες πρωί πρωί 

Πραγματικά όμως η 6800xt προβλέπεται 3080killer στα 650-700€

Με τη μπάλα που έχει παίξει η AMD τα τελευταία χρόνια πλέον δείχνει ασταμάτητη και το λέω εγώ που ήμουνα μια ζωή nvidia&Intel βέβαια σε επεξεργαστή θα μαι πάντα Intel 

Τα περισσότερα exclusives της Sony πλέον δεν με ενδιαφέρουν και δεύτερων έχω game pass για κανα χρόνο ακόμα . Σαν value το xbox δεν συγκρίνεται με PlayStation . Όπως και να χει ελπίζω να βρω κάρτα και να μην καταφύγω εκεί . 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι αμετανόητοι PC gamers σ αυτό ελπίζουμε μία 6800xt ή μια 3070 έστω βρε παιδιά ΔΙΨΑΜΕ ....αλλά μάλλον σε κονσόλα θα καταλήξουμε με τα ξεφτιλίκια που κάνουν στις κάρτες γραφικών ...

21 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί νομίζεις αλλού είναι κανονικές οι τιμές; Δες στο caseking τι γίνεται..

Ναι τα βλέπω αλλά στο Ευρωπαικό site της EVGA οι τιμές είναι Normalie που λένε και οι Rusky στο csgo ....3070 στα 485ευρο αλλά 0 διαθεσιμότητα αλλά κάτσε w8 όλοι 0 διαθεσιμότητα έχουν .....οπότε φυσιολογικό ! καλύτερα να πληρώσω όπως είπα και πιο πριν και 100ευρο παραπάνω ΑΛΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ παρά να πληρώσω και παραπάνω και να μην υπάρχει έτσι πουλάω κι εγώ ελικόπτερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Τα περισσότερα exclusives της Sony πλέον δεν με ενδιαφέρουν και δεύτερων έχω game pass για κανα χρόνο ακόμα . Σαν value το xbox δεν συγκρίνεται με PlayStation . Όπως και να χει ελπίζω να βρω κάρτα και να μην καταφύγω εκεί . 

Με το game pass δεν τα παίζεις και στο PC; Ή όχι;

4 λεπτά πριν, PsaxeAllou είπε

Όλοι οι αμετανόητοι PC gamers σ αυτό ελπίζουμε μία 6800xt ή μια 3070 έστω βρε παιδιά ΔΙΨΑΜΕ ....αλλά μάλλον σε κονσόλα θα καταλήξουμε με τα ξεφτιλίκια που κάνουν στις κάρτες γραφικών ...

Μα αν είσαι διατεθειμένος να πάρεις κονσόλα τότε από κάρτα κοιτάς 3060 και την αντίστοιχη AMD όταν βγουν. Αλλιώς όποιος έχει από 5700ΧΤ και πάνω αυτή τη στιγμή δεν θα πάρει και ιδιαίτερη αύξηση στις επιδόσεις με την κονσόλα. Άλλωστε το XBOX δεν έχει exclusives, βάζεις απλά Game Pass στο PC. Για το PS5 αν σε ενδιαφέρουν τα exclusives ναι, αλλά αυτό είναι ανεξάρτητο με το αν έχεις ή θα πάρεις κάρτα γραφικών. Κάποια exclusives του PS5 με ψήνουν και μένα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PsaxeAllou είπε

Ναι τα βλέπω αλλά στο Ευρωπαικό site της EVGA οι τιμές είναι Normalie που λένε και οι Rusky στο csgo ....3070 στα 485ευρο αλλά 0 διαθεσιμότητα αλλά κάτσε w8 όλοι 0 διαθεσιμότητα έχουν .....οπότε φυσιολογικό ! καλύτερα να πληρώσω όπως είπα και πιο πριν και 100ευρο παραπάνω ΑΛΛΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ παρά να πληρώσω και παραπάνω και να μην υπάρχει έτσι πουλάω κι εγώ ελικόπτερο 

Βάλε και 24% ελληνικό ΦΠΑ και να δούμε πόσο φυσιολογικές είναι. Αφού γράφει "Exc VAT"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Με το game pass δεν τα παίζεις και στο PC; Ή όχι;

Μα αν είσαι διατεθειμένος να πάρεις κονσόλα τότε από κάρτα κοιτάς 3060 και την αντίστοιχη AMD όταν βγουν. Αλλιώς όποιος έχει από 5700ΧΤ και πάνω αυτή τη στιγμή δεν θα πάρει και ιδιαίτερη αύξηση στις επιδόσεις με την κονσόλα. Άλλωστε το XBOX δεν έχει exclusives, βάζεις απλά Game Pass στο PC. Για το PS5 αν σε ενδιαφέρουν τα exclusives ναι, αλλά αυτό είναι ανεξάρτητο με το αν έχεις ή θα πάρεις κάρτα γραφικών. Κάποια exclusives του PS5 με ψήνουν και μένα..

Έχω μια nitro+ 5700xt πολύ δυνατό κομμάτι και μία 1650s γιατί έχω gsync monitor 1080p 240hz προφανώς και την μεγάλη δεν την θέλω τόσο πολύ για gaming όσο για mining αλλά προτιμώ να παίζω με ένα τέρας και i5-i7 παρά με κονσόλα ειδικά στα games που παίζω (κυρίως fps) 

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Βάλε και 24% ελληνικό ΦΠΑ και να δούμε πόσο φυσιολογικές είναι. Αφού γράφει "Exc VAT"

Είναι το Ευρωπαικό όπως είπαμε στα 485 συμπεριλαμβάνει 19%vat πάει +5% για Ελλάδα στην τιμή δλδ 485+5%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, PsaxeAllou είπε

Είναι το Ευρωπαικό όπως είπαμε στα 485 συμπεριλαμβάνει 19%vat πάει +5% για Ελλάδα στην τιμή δλδ 485+5%

Όχι δεν περιλαμβάνει ΦΠΑ, το γράφει. Αν δεις έχει ένα που λέει VAT FAQ και αν το πατήσεις την Ελλάδα την έχει 24%..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...