Προς το περιεχόμενο

AMD RX6000 Series (RDNA2/Big Navi)


narta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειλικρινά είμαι απόλυτα χαρούμενος με την Sapphire RX5700 XT 8GB Nitro+ OC Sp Ed σε συνδυασμό και με το Dell S3220DGF 31.5 inch , είμαι super super happy, δεν χρειάζομαι τίποτα παραπάνω και παίζω τα πάντα στα 2560x1440 άψογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Αυτή τη περίοδο δίνει Watch Dogs Legion. Οπότε το αμέσως επόμενο παιχνίδι θα είναι ή CoD Black Ops Cold War ή Cyberpunk 2077. 

Επίσης παίζει να είμαι ο μόνος που δεν έχω κάψα για το Cyberpunk 2077? Πάντως έχουν πάθει παρακρουση όλοι με το Cyberpunk. Δε ξέρω αλλά δεν μου κάνει τόσο το κλικ. Δηλαδή σε τέτοια παιχνίδια θα έλεγα ότι για τα δικά μου γούστα θα θελα να δω κάτι σε φάση Altered Carbon s01 / Blade Runner. Μου φαίνεται too much το CP. Θα δούμε όταν βγει όμως.

Απλά το θέμα είναι ότι έχουμε καιρό να δούμε παιχνιδάρα με γραφικάρες, από το RDR2 βασικά. Το CP77 γραφικάρες έχει σίγουρα, φαίνεται, τώρα από gameplay σίγουρα θα είναι τουλάχιστον καλό, θα δούμε. Αν είσαι σαν εμένα που έχει 5-6 ώρες το ΣΚ να παίζει θέλω κάτι ολοκληρωμένο, και γραφικά τούμπανα και gameplay. Θέλω να κάτσω και να "ταξιδέψω" στο κόσμο του παιχνιδιού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η 5700ΧΤ μέχρι Q1 2021 θα παράγεται, η απλή σταματάει, με την ΧΤ πιθανότατα με μια ανακοίνωση για πτώση τιμής θα αντικαταστήσει τη μικρή κατηγορία sub 300$ 

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Απλά το θέμα είναι ότι έχουμε καιρό να δούμε παιχνιδάρα με γραφικάρες, από το RDR2 βασικά. Το CP77 γραφικάρες έχει σίγουρα, φαίνεται, τώρα από gameplay σίγουρα θα είναι τουλάχιστον καλό, θα δούμε. Αν είσαι σαν εμένα που έχει 5-6 ώρες το ΣΚ να παίζει θέλω κάτι ολοκληρωμένο, και γραφικά τούμπανα και gameplay. Θέλω να κάτσω και να "ταξιδέψω" στο κόσμο του παιχνιδιού..

Καλα το CP77   αμα βγάλεις το rt ε δεν είναι κ επιπέδου  rdr2 στα γραφικά. Να το δουμε μ στη πραξη βέβαια δυσκολο να συγκρίνουμε γραφικά όταν ειναι τοσο διαφορετικά το εικαστικό κ το gameplay

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικά νέα! 526μμ στα 7+μμ θα δώσει τρομερές επιδόσεις και efficiency και ας λένε οι  απέναντι ότι δεν τους νοιάζει πλέον😀🤣

Μην ξεχνάμε ότι το efficiency δείχνει την ανωτερότητα μιας αρχιτεκτονικής έναντι της άλλης και την παραπάνω?! Δουλειά που έχουν ρίξει οι μηχανικοί για να το επιτύχουν!! 

Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι τα 256bit μνήμης που σίγουρα θα το φρενάρει όσο ισχυρή και αποτέλεσματικη αρχιτεκτονική και να είναι η rdn 2

Επεξ/σία από nikos5800
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikos5800 είπε

Εξαιρετικά νέα! 526μμ στα 7+μμ θα δώσει τρομερές επιδόσεις και efficiency και ας λένε οι  απέναντι ότι δεν τους νοιάζει πλέον😀🤣

Μην ξεχνάμε ότι το efficiency δείχνει την ανωτερότητα μιας αρχιτεκτονικής έναντι της άλλης και την παραπάνω?! Δουλειά που έχουν ρίξει οι μηχανικοί για να το επιτύχουν!! 

Το μόνο αρνητικό που βλέπω είναι τα 256bit μνήμης που σίγουρα θα το φρενάρει όσο ισχυρή και αποτέλεσματικη αρχιτεκτονική και να είναι η rdn 2

Ισως και αυτός να ήταν ο λόγος που τόνιζαν το "4k gaming" και έκαναν παρουσίαση της 3090 για "8k gaming".  Αν σε raster περνάει η φτάνει την 3080  και η αντίστοιχη την 3070 πάλι , για 3840*1080 και 1440p θα είναι απίστευτη για τα monitors που κυκλοφορούν τώρα με 160+ hz. ειδικά αν παίξει σε καλύτερη τιμή. Που ο δίαυλος 256bit αυτό δείχνει, ότι θα χτυπήσουν και στο κόστος. ΦΘηνότερη/καλύτερη κατανάλωση (είδαμε πόσα psu άλλαξαν ξαφνικά φέτος)/ δυνατότερη σε πιο "mainstream" αναλύσεις ultrawide και 2.5k. 

RT και DLSS μένουν να δούμε τι θα κάνει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

256-bit λίγο μου φαίνεται. Λένε ότι θα έχει μεγαλύτερη ή/και γρηγορότερη cache και δεν θα έχει θέμα, θα δούμε. Φαντάζομαι βάζουν 256-bit για να χτυπήσουν σε καλύτερη τιμή απ' ότι αν έβαζαν 320 ή 384..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άντε να δούμε γιατί τα leaks του συγκεκριμένου για τις Ampere ήταν για τα πανηγύρια. Πιο πολλά θα έπιανε η Λίτσα Πατέρα με τα ζώδια :P

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορούν την 3080 τότε μπορούν και την 3090, 10-12% διαφορά έχουν. Εκτός αν πιέσουν τόσο πολύ στο όριο το chip για να φτάσει την 3080. Θέλει σχεδόν +100% από 5700ΧΤ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...