Προς το περιεχόμενο

Κυκλοφόρησε το πρώτο τρέιλερ για το Dune


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

15 λεπτά πριν, cirrus είπε

Με μουσική Pink Floyd. Τρέλανε μααας

Οι Pink Floyd (εστω και με ανακυκλωση του Echoes) θα ηταν το τελειο!

Αλλα προς το παρων ας βολευτουμε με Maiden:

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, polaki είπε

Σοβαρό mode #2 on: 

Έχοντας παίξει το Dune 2 αρχές του 90 σε PC συγκινούμαι.. Θυμάμαι αγόρασα κάρτα ήχου (Sound Blaster compatible) που υποστήριζε speech (είχα την adlib, που ήταν μόνο για μουσική!) μόνο και μόνο για να ακούω φωνή στο game αυτό.. 

- Enemy unit approaching
- Moving out 

κλάμα απλά...

image.png.53853184f19842776306e305f5a61b02.png

 

- Harvester deployed..... χαχαχα πολύ κάψιμο αυτό το παιχνιδάκι

Για την ταινία τώρα ελπίζω να είναι καλύτερη από αυτή του Lynch, κάπου δεν έδεσε το γλυκό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετριο το τραιλερ αλλα απο οτι δειχνει τουλαχιστον καλυτερη ταινια απο το ανουσιουργημα του λιντς. το θεμα δεν ειναι αν θα ειναι καλυτερη αλλα αν θα ειναι στο επιπεδο του αρριβαλ και του βλαδε ραννερ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blade runner , Matrix και Dune ? Ειμαι στον παράδεισο του Science Fiction ?

Αντε επιτέλους, δεν λεω ωραια τα διασκεδαστικά ανάλαφρα παιδικά Marvel  Star Wars και Star Trek τυπου ταινίες... Αλλα ειναι καιρος και για κάνα εργο τέχνης με βάθος και νόημα ύπαρξης.

2 ώρες πριν, basilis5 είπε

Ανομοιογενες το cast. Επισης πουε δεν συμπαθησα την πρωτη ταινια, ισως γιατι την ειδα αγου ειδα sex and the city και δεν μου κατσε καλα ο πρωταγωνιστης.

παντωα το βουητο που ακουγεται στην ταινια εινει μνημιωδες. 

Σε καταλαβαίνω και εμενα δεν μου αρεσε η πρωτη ταινία αφου τελείωσα τα στρουμφακια μου φάνηκε πολύ βαριά.

2 ώρες πριν, skiabox είπε

Άπατο θα πάει.

Μακάρι.... Ετσι γίνονται κλασικές αυτες που δεν κοβουν εισιτήρια . Οπως τα Blade runner . Space oddysey . 12 monkeys.13 πατωμα.Dark city  κτλ κτλ και αν δεν ειχε το Ματριξ 1 αυτα τα εφέ ειμαι σιγουρος ουτε αυτο θα πουλαγε ακομα και σημερα 8 στους 10 δεν το εχει καταλαβει.

Αυτες οι ταινίες δεν ειναι Spider man και Τιτανικός .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, logo15 είπε

Μόνο ο Jodorowski θα μπορούσε να κάνει καλά αυτή την ταινία!

Τι ανωμαλία και μαλακία το Μεταβαρώνοι. Το ίδιο και το βιβλίο Dune , με έπεισαν φίλοι να το διαβάσω. Άπατη θα πάει η ταινία , ειδικά με την κυκλοφορία μέσω κορωνοϊού. Αυτή η νοοτροπία αγέλης με τις ταινίες και τα βιβλία. Star Wars,  Βλακοταινίες της Μάρβελ, παπαριές του Χάινλαιν κλπ. 

Η Crapaya για Chani , ο Liet Kynes από λευκός άντρας γίνεται μαύρη γυναίκα. Έχει άλλες μαλακίες πολιτικής ορθότητας ο Βιλνέβ άραγε στην ταινία; Θα έχει και μέταλ μουσική το σάουντρακ;

Πάντως σαν ταινία θα είναι σίγουρα καλύτερη από την επόμενη μαλακία της Μάρβελ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

...κρίμα γιά τον καναδό αγαπημένο σκηνοθέτη, που δεν βρίσκει λεφτά να κάνει αυτό που θέλει και γυρνάει αμερικανιές εμπορικού κινηματογράφου γιά την πλέμπα...

...μετά το συμπαθές "sicario", τα πολύ καλά  "prisoners",  "incendies", το εξαιρετικό "arrival" και φυσικά το καλύτερό του μακράν, το αριστούργημα "enemy", ....

...το "γύρισε" στα παιδικά παραμυθάκια που αρέσουν στις μάζες και "πουλάνε"...

...άλλος ένας ποιοτικός σκηνοθέτης που μας την "έκανε" και χάλασε το όνομά του...σημεία των καιρών...

...σε λίγο θα υπάρχει μόνο ο εμπορικός σκουπιδοκινηματογράφος... 

...off topic... [ ...οι σοβαροί θεατές ποιοτικού κινηματογράφου ας δούν και το "polytechnique" του ιδίου, αλλά μακριά από την παιδική παπαριά bladerunner 2049, με τον ανεκδιήγητο δήθεν ηθοποιό Harrison Ford...]

Επεξ/σία από jazzu4ia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
59 minutes ago, Agony said:

Σε καταλαβαίνω και εμενα δεν μου αρεσε η πρωτη ταινία αφου τελείωσα τα στρουμφακια μου φάνηκε πολύ βαριά.

Πιο πιθανό να εννοεί ότι είδε τον Kyle MacLachlan  πρώτα στο Sex and the City και μετά στο Dune, γι' αυτό του κακοφάνηκε. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιδί είναι ατάλαντο.Μια έκφραση.Είτε παίζει το τουίνκ είτε ήρωα φανταστικού ένα και το ίδιο.Λες και είναι ζόμπι.Για μοντέλο τα σπάει αλλά για ηθοποιός δεν κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Agony είπε

Blade runner , Matrix και Dune ? Ειμαι στον παράδεισο του Science Fiction ?

Αντε επιτέλους, δεν λεω ωραια τα διασκεδαστικά ανάλαφρα παιδικά Marvel  Star Wars και Star Trek τυπου ταινίες... Αλλα ειναι καιρος και για κάνα εργο τέχνης με βάθος και νόημα ύπαρξης.

Σε καταλαβαίνω και εμενα δεν μου αρεσε η πρωτη ταινία αφου τελείωσα τα στρουμφακια μου φάνηκε πολύ βαριά.

Μακάρι.... Ετσι γίνονται κλασικές αυτες που δεν κοβουν εισιτήρια . Οπως τα Blade runner . Space oddysey . 12 monkeys.13 πατωμα.Dark city  κτλ κτλ και αν δεν ειχε το Ματριξ 1 αυτα τα εφέ ειμαι σιγουρος ουτε αυτο θα πουλαγε ακομα και σημερα 8 στους 10 δεν το εχει καταλαβει.

Αυτες οι ταινίες δεν ειναι Spider man και Τιτανικός .

το Space Odyssey πατωσε οταν πρωτοβγηκε, αλλα με τις επαναπροβολες και το θετικο WOM εγινε επιτυχια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, θα το δω σίγουρα. Το παλιό το χα δει 15-20 χρόνια πριν, και γενικά δε θυμάμαι τίποτα, οπότε δεν θα κάνω καν συγκρίσεις.

Λίγο με το καστ δε νιώθω πολύ οκ, είναι κάπως σα να έχει γίνει επιλογή από Marvel/Star Wars... οι φάτσες ορισμένων είναι πολύ χαρακτηριστικές! Οι περισσότεροι τουλάχιστον μου είναι συμπαθείς.

 

11 λεπτά πριν, Thresh είπε

Πιο πιθανό να εννοεί ότι είδε τον Kyle MacLachlan  πρώτα στο Sex and the City και μετά στο Dune, γι' αυτό του κακοφάνηκε. 😛

Ε, ας δει και το Blue Velvet ή το Twin Peaks μία, να του φύγει η αρχική εικόνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

Σοβαρό mode #2 on: 

Έχοντας παίξει το Dune 2 αρχές του 90 σε PC συγκινούμαι.. Θυμάμαι αγόρασα κάρτα ήχου (Sound Blaster compatible) που υποστήριζε speech (είχα την adlib, που ήταν μόνο για μουσική!) μόνο και μόνο για να ακούω φωνή στο game αυτό.. 

- Enemy unit approaching
- Moving out 

κλάμα απλά...

image.png.53853184f19842776306e305f5a61b02.png

ομοιως, το Dune 2 ηταν ο λογος που πηρα την πρωτη μου καρτα ηχου. το ειδα στο PC ενος φιλου με μουσικη και ομιλια, και τρελαθηκα.

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, KilliK said:

το Space Odyssey πατωσε οταν πρωτοβγηκε, αλλα με τις επαναπροβολες και το θετικο WOM εγινε επιτυχια.

Κακά τα ψέματα κι αυτό λόγω Covid-19 ίσως έχει θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 minutes ago, RazielKvlt said:

Το παιδί είναι ατάλαντο.Μια έκφραση.Είτε παίζει το τουίνκ είτε ήρωα φανταστικού ένα και το ίδιο.Λες και είναι ζόμπι.Για μοντέλο τα σπάει αλλά για ηθοποιός δεν κάνει.

 

...είναι επειδή βλέπεις κακές ταινίες από κακούς σκηνοθέτες...

...δες τον στο "call me by your name" του Guadagnino...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...