Προς το περιεχόμενο

Smartwatches - 50% στο eshop της Vodafone


focusopoulos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα το ίδιο λέμε.

Όνταςσε επαγγελματικό χώρο και έχοντας ταυτόχρονα συνδεδεμένα BT ακουστικά και ρολόι στο κινητό, το ζητούμενο είναι όταν καλεί κάποιος να βλέπεις ποιος είναι και να απαντάς δίχως να πιάσεις το κινητό. Εκεί, δηλαδή, θέλεις να απαντηθεί η κλήση διαμέσου του (κουμπιού του) ρολογιού μιλώντας όμως πάντα με τα ακουστικά, όπως δηλαδή θα έκανες με όποιο ρολόι δεν έχει ηχείο. Με άλλα λόγια, το κινητό θες να το χρησιμοποιήσεις μόνο για το κουμπάκι της απάντησης κι όχι για το ηχείο του ως λειτουργία.

Όπωςακριβώς όταν έχεις συνδέσει ΒΤ ακουστικά στο κινητό, που πατώντας το κουμπί της απάντησης στο κινητό ή στο ρολόι δίχως ηχείο, ο ήχος αυτόματα ενεργοποιείται στα ακουστικά (από εκεί και πέρα, αν θέλεις, το γυρνάς μέσω κινητού στη συσκευή, αλλά ως προεπιλογή μιλάς στα ακουστικά). Όπως καταλαβαίνω, αυτό δεν μπορείς να το κάνεις στο GT2. Ενώ δηλαδή πχ στο GT πατάς το κουμπί της απάντησης στο ρολόι και μιλάς στα ακουστικά, εδώ αυτό δεν μπορείς να το κάνεις γιατί ως προεπιλογή, άπαξ και χρησιμοποιήσεις το ρολόι, εκείνο κρατάει την κλήση στο δικό του ηχείο και μικρόφωνο και δεν αφήνει το κινητό να το στείλει όπου αλλού είναι συνδεδεμένο (δλδ τα ακουστικά).

Φοβάμαι πως έγινες κατανοητός αλλά δεν έγινα εγώ πριν, γιατί το ίδιο νομίζω πως λέμε. Μακάρι να κατάλαβα λάθος και στα 2 μηνύματα σου :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι δεν γίνεται. Εφόσον έχεις συνδεδεμένο το ρολόι στο κινητό και μαζί και κάποια bt ακουστικά, τότε αν πατήσεις το κουμπί απάντησης στο ρολόι μιλάς από το ρολόι απευθείας.

Για να στείλεις την απάντηση στα ακουστικά τότε θα το επιλέξεις από το κινητό.

Όμως χωρίς να είμαι σίγουρος (θα το δοκιμάσω να σου πω) σκέφτομαι μήπως αν επιλέξεις να απαντήσεις την κλήση απευθείας από τα bt ακουστικά (όχι από το κινητό) τότε ίσως η κλήση να δρομολογηθεί αυτόματα εκεί. 

Δοκιμάζω και επανέρχομαι για να έχετε εικόνα. 

Εdit: Λοιπόν επανέρχομαι. Δοκίμασα με τα bt ακουστικά που χρησιμοποιώ στο τρέξιμο τα mpow flame 2.

Όταν κάποιος σε καλεί, τότε η κλήση προωθείται και στις 2 συσκευές που έχεις κάνει pair (ρολόι + bt ακουστικά).

Αν επιλέξεις να απαντήσεις από το ρολόι πατώντας το εικονίδιο απάντησης στο ρολόι τότε μιλάς και ακούς από το ρολόι και σε ακούνε και οι γύρω,

αν επιλέξεις να απαντήσεις από τα bt ακουστικά πατώντας το κουμπί τους τότε μιλάς από τα ακουστικά και έχεις privacy. 

Επομένως διαλέγεις εσύ με ποιο θέλεις να απαντήσεις κάθε φορά, ενώ αν θέλεις την κλήση να την στείλεις αλλού π.χ ηχεία κινητού την επιλέγεις από το τηλέφωνο.

Ελπίζω τώρα να σε κάλυψα πλήρως. :) 

To watch magic 2 που έχω σε ασημί με δερμάτινο λουράκι το οποίο όμως έρχεται στη συσκευασία και με ένα μαύρο καουτσούκ το οποίο χρησιμοποιώ καθημερινά. 

honor.jpg

Επεξ/σία από lionheart75
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε. Το ξεκαθάρισες πλήρως. Αυτό με τη μεταφορά κλήσης από το ρολόι στο κινητό νομίζω γίνεται μόνο σε ρολόγια καικινητά samsung

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stapd_21 είπε

Ευχαριστούμε. Το ξεκαθάρισες πλήρως. Αυτό με τη μεταφορά κλήσης από το ρολόι στο κινητό νομίζω γίνεται μόνο σε ρολόγια καικινητά samsung

Επειδή έχω και το Galaxy S3 frontier δεν σου δίνεται αυτή η επιλογή από το ρολόι. Βέβαια δεν έχω samsung κινητό οπότε δεν ξέρω σε αυτή την περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Επειδή έχω και το Galaxy S3 frontier δεν σου δίνεται αυτή η επιλογή από το ρολόι. Βέβαια δεν έχω samsung κινητό οπότε δεν ξέρω σε αυτή την περίπτωση. 

Με s10 και frontier παλιά και active 2 τώρα γίνεται. Αλλά αφού μπορείς απαντώντας από το bluetooth να στείλεις την κλιση στα ακουστικά, δεν υπάρχει ουσιαστική διαφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι, για να μέτρηση τη ποιότητα του ύπνου το gt πρέπει να είναι συνδεδεμένο με την εφαρμογή? Γιατί σε μένα μόνο μια φορά τη μέτρησε μετά τίποτα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, link67 είπε

Να ρωτήσω κάτι, για να μέτρηση τη ποιότητα του ύπνου το gt πρέπει να είναι συνδεδεμένο με την εφαρμογή? Γιατί σε μένα μόνο μια φορά τη μέτρησε μετά τίποτα! 

ναι ,κάνε unpair /καθαρισμό cache στην εφαρμογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση...γνωρίζει κάποιος αν σε οποιοδήποτε από Huawei ή Xiaomi της προσφοράς μπορείς να έχεις βάλει διαδρομή σε google maps στο κινητό και να στην απεικονίζει στο ρολόϊ; Με ενδιαφέρει σε χρήση μοτό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, nikosdet είπε

Μα το ίδιο λέμε.

Όνταςσε επαγγελματικό χώρο και έχοντας ταυτόχρονα συνδεδεμένα BT ακουστικά και ρολόι στο κινητό, το ζητούμενο είναι όταν καλεί κάποιος να βλέπεις ποιος είναι και να απαντάς δίχως να πιάσεις το κινητό. Εκεί, δηλαδή, θέλεις να απαντηθεί η κλήση διαμέσου του (κουμπιού του) ρολογιού μιλώντας όμως πάντα με τα ακουστικά, όπως δηλαδή θα έκανες με όποιο ρολόι δεν έχει ηχείο. Με άλλα λόγια, το κινητό θες να το χρησιμοποιήσεις μόνο για το κουμπάκι της απάντησης κι όχι για το ηχείο του ως λειτουργία.

Όπωςακριβώς όταν έχεις συνδέσει ΒΤ ακουστικά στο κινητό, που πατώντας το κουμπί της απάντησης στο κινητό ή στο ρολόι δίχως ηχείο, ο ήχος αυτόματα ενεργοποιείται στα ακουστικά (από εκεί και πέρα, αν θέλεις, το γυρνάς μέσω κινητού στη συσκευή, αλλά ως προεπιλογή μιλάς στα ακουστικά). Όπως καταλαβαίνω, αυτό δεν μπορείς να το κάνεις στο GT2. Ενώ δηλαδή πχ στο GT πατάς το κουμπί της απάντησης στο ρολόι και μιλάς στα ακουστικά, εδώ αυτό δεν μπορείς να το κάνεις γιατί ως προεπιλογή, άπαξ και χρησιμοποιήσεις το ρολόι, εκείνο κρατάει την κλήση στο δικό του ηχείο και μικρόφωνο και δεν αφήνει το κινητό να το στείλει όπου αλλού είναι συνδεδεμένο (δλδ τα ακουστικά).

Φοβάμαι πως έγινες κατανοητός αλλά δεν έγινα εγώ πριν, γιατί το ίδιο νομίζω πως λέμε. Μακάρι να κατάλαβα λάθος και στα 2 μηνύματα σου :)

Όταν θες να μιλήσεις στο BT ακουστικό βλέπεις στο ρολόι ποιος σε καλεί και πατάς το κουμπάκι του BT σου να πάρεις την κλήση εκεί, τι πιο απλό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

ναι ,κάνε unpair /καθαρισμό cache στην εφαρμογη

Αυτό δεν το περίμενα, μέχρι και huawei colorband μετρούσε χωρίς την εφαρμογή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, link67 είπε

Αυτό δεν το περίμενα, μέχρι και huawei colorband μετρούσε χωρίς την εφαρμογή! 

Μάλλον δεν το έγραψα σωστά.Στο ρολόι κρατάει τα στοιχεία της τελευταίας ημέρας.Αν θες να δεις τα παλιά και την ανάλυση που κάνει και στα τρέχοντα θες την εφαρμογή.

Αλλιώς τα τρέχοντα τα βλέπεις στο ρολόι.

Μπορεί να θέλει και κάποια αναβάθμιση.Θεωρω πως χωρίς την εφαρμογή δεν το εκμεταλλεύεσαι ούτε στο 30% το ρολόι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα Huawei Watch GT2 δεν φαίνεται να διευκρινίζει στο site της Vodafone εάν είναι το 42mm ή το 46mm. Το έχει πάρει κάποιος για να μας πει ποιο είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Arwindan είπε

Για τα Huawei Watch GT2 δεν φαίνεται να διευκρινίζει στο site της Vodafone εάν είναι το 42mm ή το 46mm. Το έχει πάρει κάποιος για να μας πει ποιο είναι;

Το 46 είναι, φαίνεται και στην φωτογραφία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, YPhot είπε

Το 46 είναι, φαίνεται και στην φωτογραφία

Πώς το καταλαβαίνεις από τη φωτογραφία; Και το καφέ και το μαύρο είναι το ίδιο;

Επεξ/σία από Arwindan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...