Προς το περιεχόμενο

Ενοικίαση σπιτιού πρώτη φορά.ο ιδιοκτήτης ζητά να δηλωθεί και στην αστυνομία!


sonikk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, chrisxkar είπε

 ο τειρεσιας ειναι μπλακ λιστ και δεν φαινεται σε κανεναν περα απο τραπεζα οπως και η τραπεζα δεν εχει δικαιωμα να το δωσει πουθενα.Το credit score ειναι αυτο ακριβως που ειπες και αναφεραμε πιστωληπτικη ικανοτητα φερεγγυοτητα κτλ. δινει μια "εξασφαλιση" στο οτι ο ενοικιαστεις δεν χρωσταει της μιχαλους και μπορει να πληρωσει

Ο Τειρεσίας πουλάει τις υπηρεσίες του και σε άλλες εταιρείες εκτός τραπεζών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 15/9/2020 στις 9:14 ΜΜ, tsifotis είπε

Πες της οτι θελεις να μιλησεις με πρων ενοικιαστη της ή και νυν απο αλλα ακινητα. Κι αν απορησει πες γεροντιστικα "ε στην εποχη μας δεν ειναι να το ρισκαρει κανεις"

Αν σου αρνηθει, προβληματισου.

Αν παρεις τηλεφωνα "πελατων" της ρωτα τους. Αν ακουσεις λογια τυπου "Α ναι ειναι λιγο ιδιοτροπη, αλλη γενια βλεπεις, αλλα στις συμφωνιες ειναι ενταξει, καλη της ωρας. Αν δεν επρεπε να αλλαξω πολη εκει θα εμενα ακομα." προχωρα.

Αν ακουσεις "Πωπωω για ρωτας σ εχουν ζωσει φιδια ε; Κοιτα ειναι οπως ηδη καταλαβες ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ανθρωπος. Στο καινουριο σπιτι πληρωνω περισσοτερο αλλα δεν το μετάνιωσα." τοτε επιβεβαιωνεται το too good to be true .

Φαντασου τωρα να κανουν το ιδιο ολοι οι υποψηφιοι ενοικιαστες, με την ιδιοκτητρια να τους δινει τα τηλεφωνα των προηγουμενων για να ανταλλαξουν εντυπωσεις και κουτσομπολια... Δικιο δε θα εχουν να απηυδησουν με την ιδιοκτητρια οι προηγουμενοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/9/2020 στις 12:30 ΜΜ, KiriosMarios είπε

Πρέπει να έχουν δει πολλά τα μάτια της για να το κρατούσε άδειο, από τους χιλιάδες απατεώνες πιστολιαριδες που κυκλοφορούν

Η απλα πανε  στο ραντεβου,βλεπουν οτι ειναι τρελη,και φευγουν.

Το αλλο ακρο δεν το σκεφτηκες ε;

Στις 18/9/2020 στις 4:29 ΜΜ, markoliaz είπε

δεν ξεκινησε καλα η διαδικασια, μονο προβληματα θα εχεις με αυτην...μακρια, ψαξε αλλου!

Βασει πιθανοτητων  ισχυει αυτο που λες,αλλα υπαρχει και μια στις εκατο να κανουμε λαθος.

Και εγω που πουλαω κατα καιρους διαφορα στο marketplace,στο 2ο αντε 3ο μηνυμα που θα στειλουν τους εχω κοψει αν ειναι περιεργοι,και δεν ασχολουμαι.

Προτιμω να καθυστερησω την πωληση,παρα να  απανταω σε 1000 ερωτησεις μεχρι να το δωσω ( αν το δωσω ) , και μετα να εχω παλι ζαλαδα για την παραμικρη γρατζουνια ή ψεγαδι.

Η φαση του TS μου θυμισε μια κωλογρια που νοικιαζε μια βρωμικη τρυπα στο κεντρο Καλαματα,και το βλεπαμε 2 ζευγαρια μαζι ( για συγκατοικηση ) .
Τη μια ρωτουσε τη δουλεια κανουμε ( ολους,και τους  4 παρευρισκομενους ) την αλλη δεν ηθελε αλλοδαπους ( ο φιλος μου αλλοδαπος ) και την αλλη αν "θα μεινετε 3 μηνες και θα φυγετε οπως οι αλλοι". Φυσικα βαλαμε τα γελια,εγω ευχηθηκα καλη τυχη στους παρευρισκομενους και φυγαμε.

Παρομοιες μ@λ@κιες εκανε και μια παλια σπιτονοικοκυρα,οταν εμαθε οτι ειχαν κλειδι για το σπιτι ενας φιλος που φιλοξενουσα,και..η κοπελα μου,μου ελεγε οτι το σπιτι το νοικιασα για να μενει ενα ατομο ( διαρι ) και αλλες ιστοριες.

Μη μπλεξεις!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...