Προς το περιεχόμενο

Η Apple ανακοίνωσε το οικονομικότερο Apple Watch SE


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, paredwse είπε

Το series 3 που φοράω συνεχώς (το βγάζω μόνο για φόρτιση) μου κρατάει 36 ώρες. 

Ωραίος, φαντάζομαι παίζει ρόλο και η χρήση γιατί ψάχνοντας βρήκα αυτό:

Αναφορά σε κείμενο

With Apple having now officially announced the Apple Watch Series 6, most of the technical information and specs have also been confirmed. In terms of battery life, the Watch Series 6 is rated to offer up to 18 hours before needing to be charged again. For reference, this is exactly the same expectation from the Watch Series 5 and for that matter, the Watch Series 3.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Φοράω συνέχεια το series 5. Το φορτίζω κάθε δεύτερο βράδυ. Σπανίως, αν κάνει πιο απαιτητικό tracking, μιλήσω σε κάνα δυο τηλέφωνα, κλπ μπορεί να χρειαστώ λίγο «χυμούλη» το απόγευμα της δεύτερης μέρας. Επίσης το always on display... υπερεκτιμημένο θα έλεγα... καταναλώνει μπαταρία... κ το χειρότερο, έχω μάθει σε μια ιδιωτικότητα που με την ενεργοποιημένη οθόνη την έχανα, καθώς έπιανα άσχετους τύπους να κοιτούν το ρολόι μου. Οπότε το απενεργοποίησα κ τι ωραία που είναι! Για το στόρυ, το καρδιογράφημα είναι αρκετά ακριβές, αλλά για συγκεκριμένα πράγματα, μια αρρυθμία πχ. Γενικώς αυτό το γκάτζετ το προτείνω ανεπιφύλακτα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Vfm για τα δεδομένα της Apple. Θα το έπαιρνα με τις μπάντες αν δεν θεωρούσα όλα τα ακριβά smartwatches υπερτιμημένα περιττά γκάτζετ για το 95% των χρηστών.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρον είναι ότι το 4g μοντέλο έχει μόνο 50$ καπέλο σε σχέση με τα 100$ που έχει το 6.

Το ερώτημα είναι πότε θα φέρουν 4g apple watchs Ελλάδα...

Το cellular 44mm Γερμανία έχει 370€

Επεξ/σία από CarbonFibre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, whoever81 είπε

Vfm για τα δεδομένα της Apple. Θα το έπαιρνα με τις μπάντες αν δεν θεωρούσα όλα τα ακριβά smartwatches υπερτιμημένα περιττά γκάτζετ για το 95% των χρηστών.

Άσε που τα συγκεκριμένα , μιας και το γυαλί προεξέχει της κάσας , σε περίπτωση απλής επαφής του με τοίχο ή άλλο αντικείμενο μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά. Και μιλάμε για ρολόι των 400€ , πραγματικά λες και η Apple σχεδιάζει αποκλειστικά για πλούσιους που την επόμενη μέρα , θα πάρουν καινουργιο.

Επεξ/σία από Vasilisxd
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ADHD είπε

Ωραίος, φαντάζομαι παίζει ρόλο και η χρήση γιατί ψάχνοντας βρήκα αυτό:

 

Μάλλον δεν κοίταξες καλά. Το official είναι αυτό:

"All-day battery life is based on 18 hours with the following use: 90 time checks, 90 notifications, 45 minutes of app use, and a 60-minute workout with music playback from Apple Watch via Bluetooth, over the course of 18 hours."

Αυτό είναι ΠΟΛΎ heavy use. Τις περισσότερες φορές θα είσαι κοντά στο τηλέφωνο έτσι κι αλλιώς οπότε το playback που λέει κτλ θα γίνονται στο iPhone. Έχω series 4 και κρατάει μιάμιση μέρα+ με 1 ώρα την μέρα workout tracking.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Haldol είπε

Ετοιμαζόμουν να χτυπήσω Watch SE, μέχρι που ανακάλυψα ότι δεν έχει always-on display. Ντάξει, πάμε για Series 6. 

 

14 ώρες πριν, simplemaths είπε

Είμαι στο ίδιο δίλημμα, αξίζει 120 ευρώ το always on? Εκεί είναι ο προβληματισμός

Έχοντας το 3 που δεν έχει always on, δεν μπορώ να πω ότι έχω βρει έστω ΕΝΑΝ λόγο να κάνω upgrade. Προσωπικά με ενοχλεί τόσο το always on, που προσωπικά θα το είχα απενεργοποιημένο. Πιο πολύ θα ΕΔΙΝΑ 120€ για να ΜΗΝ είναι always on.... :P

4 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Άσε που τα συγκεκριμένα , μιας και το γυαλί προεξέχει της κάσας , σε περίπτωση απλής επαφής του με τοίχο ή άλλο αντικείμενο μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά. Και μιλάμε για ρολόι των 400€ , πραγματικά λες και η Apple σχεδιάζει αποκλειστικά για πλούσιους που την επόμενη μέρα , θα πάρουν καινουργιο.

Δεν ισχύει τόσο αυτό που λες. Έιχα το series 1 και πράγματι μου είχε γρατζουνιστεί από το δεύτερο μήνα. Πλέον έχοντας το series 3 από την πρώτη εβδομάδα που ήρθε Ελλάδα, ούτε που θυμάμαι πόσες φορές το έχω κατα λάθος κοπανήσει ή ακουμπήσει κάπου και δεν έχει πάθει τίποτα.

Δεν είναι καθόλου ευαίσθητο. Οπότε μην αγχώνεσαι για αυτό. Και το λέω εγώ που γενικά είμαι τελείως ατζαμής και απρόσεχτος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, KostasKri είπε

Μάλλον δεν κοίταξες καλά. Το official είναι αυτό:

"All-day battery life is based on 18 hours with the following use: 90 time checks, 90 notifications, 45 minutes of app use, and a 60-minute workout with music playback from Apple Watch via Bluetooth, over the course of 18 hours."

Αυτό είναι ΠΟΛΎ heavy use. Τις περισσότερες φορές θα είσαι κοντά στο τηλέφωνο έτσι κι αλλιώς οπότε το playback που λέει κτλ θα γίνονται στο iPhone. Έχω series 4 και κρατάει μιάμιση μέρα+ με 1 ώρα την μέρα workout tracking.

Ναι οντως ειναι αρκετα heavy use αυτο, δεν νομιζω να εχω θεμα με Series 6 τοτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, ADHD είπε

Ναι οντως ειναι αρκετα heavy use αυτο, δεν νομιζω να εχω θεμα με Series 6 τοτε.

Ναι δεν θα φοβόμουν την μπαταρία, τις περισσότερες φορές το φορτίζω όσο κάνω μπάνιο και δεν χρειάζεται έξτρα μετά. Με ένα μισαωράκι την μέρα είσαι κομπλέ..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Superuser3 είπε

Καλή τιμή τα 279$ το θέμα είναι πόσο θα έρθει Ελλάδα

Οι επίσημες τιμές στην Ελλάδα είναι:

το Apple Watch S6 449 ευρώ (40mm) και 479 ευρώ (44mm).

τo Apple Watch SE στα 319 ευρώ (40mm) και 349 ευρώ (44mm).

τo Apple Watch S3 στα 229 ευρώ (38mm) και 259 ευρώ (42mm).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, le_los13 είπε

Οι επίσημες τιμές στην Ελλάδα είναι:

το Apple Watch S6 449 ευρώ (40mm) και 479 ευρώ (44mm).

τo Apple Watch SE στα 319 ευρώ (40mm) και 349 ευρώ (44mm).

τo Apple Watch S3 στα 229 ευρώ (38mm) και 259 ευρώ (42mm).

sauce?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, Vasilisxd είπε

Άσε που τα συγκεκριμένα , μιας και το γυαλί προεξέχει της κάσας , σε περίπτωση απλής επαφής του με τοίχο ή άλλο αντικείμενο μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά. Και μιλάμε για ρολόι των 400€ , πραγματικά λες και η Apple σχεδιάζει αποκλειστικά για πλούσιους που την επόμενη μέρα , θα πάρουν καινουργιο.

Γιατί θεωρείς τους αγοραστές πλούσιους. Ξερεις τι είναι 400€ για τον αμερικανό μισθωτό; Σαν να λέμε 100€ για εμάς σε αγοραστική δύναμη. Αν πουλάγανε εδώ 100-150€ το Apple Watch θα το αγοράζαμε με το καφάσι. Πιο ακριβά από ανταγωνισμό ΝΑΙ. Ακριβά ΟΧΙ. 
 

Στην Αφρική μια ελληνική τυρόπιτα έχει όσο ένα σπίτι. Αυτό σημαίνει ότι η τυρόπιτα είναι για πλούσιους και ό τυροπιτάς Της γωνίας ψώνιο; 

Επεξ/σία από jimarass26
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...