Προς το περιεχόμενο

Revolut μεταφορά χρημάτων από ελληνική τραπεζα.


Fotios99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει σε μια απορία που έχω.

Θέλουν να μου στείλουν από Ελλάδα χρήματα στο εξωτερικό( Αγγλία) στην κάρτα μου την Revolut αλλά χρεώνει έξοδα 11 ευρώ από κοινού.

Δεν αφήνει την δυνατότητα τα έξοδα να τα χρεωθεί ο εντολέας και χρεώνει και 11 ευρώ.

Τα λεφτά είναι από e-banking Εθνική αν παίζει κάποιο ρόλο. Πρέπει και οι δύο να έχουν Revolut γιατί τόα πολλά 'εξοδα αφου όταν μου στέλνουν κανονικά στην αγγλική μου κάρτα τα έξοδα είναι 1 ευρώ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Fotios99 είπε

Καλησπέρα.

Θα ήθελα όποιος μπορεί να με βοηθήσει σε μια απορία που έχω.

Θέλουν να μου στείλουν από Ελλάδα χρήματα στο εξωτερικό( Αγγλία) στην κάρτα μου την Revolut αλλά χρεώνει έξοδα 11 ευρώ από κοινού.

Δεν αφήνει την δυνατότητα τα έξοδα να τα χρεωθεί ο εντολέας και χρεώνει και 11 ευρώ.

Τα λεφτά είναι από e-banking Εθνική αν παίζει κάποιο ρόλο. Πρέπει και οι δύο να έχουν Revolut γιατί τόα πολλά 'εξοδα αφου όταν μου στέλνουν κανονικά στην αγγλική μου κάρτα τα έξοδα είναι 1 ευρώ.

Ευχαριστώ.

Η εθνική χρεώνει την προμήθεια των 11€. Η μόνη λύση είναι να τους στείλεις link πληρωμής μέσω του οποίου θα βάλουν την κάρτα σου και θα σου στείλουν τα λεφτά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Ευχαριστώ για την απαντηση. Καταρχην πως μπορώ να στείλω το link πληρωμής?

Αν τα στείλω μέσω άλλης τράπεζας θα χρεώνει τόσα πολλά και με το link πληρωμης  της Revolut, τι γλυτώνω σε σχέση αν μου τα στείλουν τα λεφτά κατευθείαν στην αγγλική μου κάρτα?

Αλλάζει η  ισοτιμία μάλλλον?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fotios99 είπε

Καλησπέρα

Ευχαριστώ για την απαντηση. Καταρχην πως μπορώ να στείλω το link πληρωμής?

Αν τα στείλω μέσω άλλης τράπεζας θα χρεώνει τόσα πολλά και με το link πληρωμης  της Revolut, τι γλυτώνω σε σχέση αν μου τα στείλουν τα λεφτά κατευθείαν στην αγγλική μου κάρτα?

Αλλάζει η  ισοτιμία μάλλλον?

Ευχαριστώ

Για το link πας στην ενότητα πληρωμές από κάτω και μετά στις 3 τέλειες επιλέγεις να δημιουργήσεις link πληρωμής. 

Κερδίζεις ότι δεν θα είναι τραπεζικη μεταφορά άρα δεν θα έχει χρέωση. Θα είναι σαν να κάνουν online πληρωμή με την κάρτα τους 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπέρα,

Πήγα να κάνω αίτημα μέσω συνδέσμου , βάζω για παράδειγμα 1 λίρα πατάω δημιουργία συνδέσμου πληρωμής και μου εμφανίζει ένα μνμα, sorry for security reasons this feature is blocked.

Μετά δοκίμασα το Αποστολή μέσω συνδέσμου,  έστειλα 1 λίρα και μου έβγαλε να στείλω ένα link σε κάποιον παραλήπτη. Το 'εστειλα στο skype και από εκεί και πέρα ο παραλήπτης τι πρέπει να κάνει? Πρέπει να αγοράσει και αυτός κάρτα ή μπορεί να μπαίνει στην εφαρμογή να μεταφέρει λεφτά στην Revolut και απλά να μου τα στέλνει?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2020 στις 5:09 ΜΜ, Fotios99 είπε

Kαλησπέρα,

Πήγα να κάνω αίτημα μέσω συνδέσμου , βάζω για παράδειγμα 1 λίρα πατάω δημιουργία συνδέσμου πληρωμής και μου εμφανίζει ένα μνμα, sorry for security reasons this feature is blocked.

Μετά δοκίμασα το Αποστολή μέσω συνδέσμου,  έστειλα 1 λίρα και μου έβγαλε να στείλω ένα link σε κάποιον παραλήπτη. Το 'εστειλα στο skype και από εκεί και πέρα ο παραλήπτης τι πρέπει να κάνει? Πρέπει να αγοράσει και αυτός κάρτα ή μπορεί να μπαίνει στην εφαρμογή να μεταφέρει λεφτά στην Revolut και απλά να μου τα στέλνει?

Ευχαριστώ

Απλά βάζει τα στοιχεία της κάρτας του σαν να κάνει μια οποιαδήποτε πληρωμή online. Έπειτα θα πάρεις εσύ τα χρήματα που ζήτησες και θα εμφανιστούν στη revolut σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Οπότε είναι αναγκαστικό να βγάλει  κάρτα Revolut για να στελνει χρήματα.

Δεν μπορεί απλά να μπει στην εφαρμογή και να τα στείλει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Fotios99 είπε

Καλησπέρα

Οπότε είναι αναγκαστικό να βγάλει  κάρτα Revolut για να στελνει χρήματα.

Δεν μπορεί απλά να μπει στην εφαρμογή και να τα στείλει.

Ευχαριστώ.

Δεν είναι αναγκαστικό. Με οποιαδήποτε κάρτα οπιασδήποτε τράπεζας μπορεί να πληρώσει στο λινκ πληρωμής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...