Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις Μετατροπής CMS DRUPAL - WORDPRESS.


Pantelis_dks

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 27/09/2020 at 01:16, Pantelis_dks said:

Γεια σας και πάλι. Απευθύνομαι στους (Χρήστο & Souls33k) δεν χρειάζεται η υπέρ ανάλυση με αναφορές σε κώδικες και responsive template. Το site μέχρι πρότινος ήταν ανενεργό, οι πληροφορίες εντός της ιστοσελίδας είχαν να ενημερωθούν από το 2016, ο αδερφός μου κρατούσε το site καθαρά για τις πληροφορίες που είχε μέσα (διεύθυνση γυμναστηρίου, τηλέφωνα, φωτογραφίες από το γυμναστήριο κ.τ.λ). Με το κορονοϊό και τις μειώσεις σε μισθούς το πρώτο πράγμα που θα κόψει το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού στην Ελλάδα είναι το γυμναστήριο, αν είχε ο αδερφός μου να δώσει τα 1400€ λέτε να μην τα έδινε για να γίνει η δουλειά του σωστά; Έτσι είπε ότι δε πρόκειται να ασχοληθεί με το site και θα το αφήσει ως έχει, εκεί μπήκα εγώ και του είπα ότι μπορώ να το προσπαθήσω και ότι γίνει. Εσείς που είστε και developεράδες ξέρετε ότι το site δε θα ανέβει εάν δε του γίνουν πρώτα τέστ λειτουργικότητας και ανταπόκρισης. Παρόλο που έχω μπει στη διαδικασία και επεξεργάζομαι το site έχω βάλει να εμφανίζεται με ανακατεύθυνση το παλιό site. Souls33k αν σε ενοχλεί ο τρόπος που το προσπαθώ μπορείς να μου δώσεις τα 1400€ πολύ ευχαρίστως θα τα πάρω, με την ανάρτηση του θέματος ζήτησα για βοήθεια όχι να έρχετε ο κάθε εξυπνάκιας και να πετάει τη κακία του. Δεν πρόσβαλα κανέναν ούτε κορόιδεψα τη καμπούρα κανενός, τη βοήθεια σας ζήτησα χωρίς να ενοχλήσω κανέναν προσωπικά. Όσοι ήθελαν να απαντήσουν οικειοθελώς ήταν κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτοι. Επιπρόσθετα για το πώς θα φτάσει το site πρώτο στις μηχανές αναζήτησης ξέρω πολύ καλά, και ίσως καλύτερα από εσάς τους developεράδες καθώς όπως προανέφερα είμαι απόφοιτος Διοίκησης επιχειρήσεων, αυτό συνεπάγει ότι έχω διδαχθεί αρκετά καλά το digital marketing αλλά και τον ορισμό του μάρκετινγκ σε όλες του τις μορφές. Συμπληρωματικά κρίνω πολύ γλυκό την αλληλοϋποστήριξη που παρέχεται μεταξύ σας με καρδούλες, ορίστε και μία από μένα 💝! Τέλος, για να σας καθησυχάσω καθώς διακρίνω το άγχος που σας καταβάλει η ασχετοσύνη μου οφείλω να σας πω ότι έχω δεχθεί μεγάλη βοήθεια από i)QuanticaLabs (η εταιρεία που μου πούλησε το θέμα) ii) papaki.com iii)wordpress.com iv) gymboard (η εταιρεία που θα αναλάβει να βάλει το σύστημα πληρωμών και επέκτασης των συνδρομών στο site). Ευχαριστώ όσους με βοήθησαν και συγγνώμη αν πρόσβαλα κάποιον με αυτά που είπα αλλά ήταν μόνο η αλήθεια. Δεν έχω να πω κάτι άλλο και ως Παντελής το λήγω εδώ για να μη "χαλαστούν" οι καρδιές μας. Καλό σας βράδυ.


Passive aggressive much? 
Από την στιγμή που έχεις σπουδές στην διοίκηση επιχειρήσεων ξέρεις πολύ καλύτερα από εμάς και τόσο σημαντικό είναι κάτι να γίνεται σωστά και όχι πρόχειρα!
Το πρόβλημα σε συζητήσεις όπως αυτή είναι τα λανθασμένα assumptions που γίνονται και από τις 2 πλευρές.

Όταν έρχεσαι και μας δίνεις λίγες πληροφορίες σχετικά με αυτό που έχεις και που θέλεις να το φτάσεις τότε αυτομάτως αφήνεις πολλά πράγματα στην "φαντασία" μας.
Κακώς και εμείς δεν ρωτάμε παραπάνω για να πάρουμε καλύτερο feedback αλλά είναι συχνό πρόβλημα... δεν θα σταθώ σε αυτό το κομμάτι.

Όταν λοιπόν η πληροφορία είναι αυτή: 

Quote

Το site δημιουργήθηκε τουλάχιστον πριν δέκα+ χρόνια (γι' αυτό θεωρώ και γω ότι δεν είναι mobile friendly), το user registration περιλαμβάνει πληρωμές συνδρομών, πάγωμα συνδρομών και κράτηση θέσεων σε ομαδικά προγράμματα.

Τότε η υπόθεση που κάνω εγώ σαν Χρήστος είναι αυτή.

Η επιχείρηση είναι well established για να υπάρχει 10 χρόνια και ενώ ξέρω ότι δεν πρόκειται για μια αλυσίδα τύπου Yava μιλάμε για κάτι σοβαρό το οποίο θέλει να κάνει το βήμα παραπάνω (αφού θέλει ολοκληρωμένο σύστημα κρατήσεων) και γιατί όχι να κοιτάξει στα μάτια τα Yava τα οποία έχουν όνομα παρά ποιότητα.
Έχοντας αυτό στο μυαλό μου και ότι θα φτιαχτεί κάτι custom προσαρμοσμένο πάνω στις ανάγκες της επιχείρησης θεώρησα ότι τα 1400 είναι λίγα... πολύ λίγα!
Προφανώς, το custom σημαίνει ότι θα πληρώσεις περισσότερο έτσι ώστε να είναι προσαρμοσμένο πάνω σου και να το εξελίσεις.. στην ουσία πρόκειται για επένδυση.
Εκεί λοιπόν έκανα το λάθος να μην σκεφτώ καν λύσεις όπως αυτή που βρήκες τελικά.
Πάντως σε καμία περίπτωση δεν θα επικροτούσα λύση φτιαγμένη από τα χεράκια σου.
Συγνώμη αλλά όπως οι γνώσεις μου πάνω στη διοίκηση επιχειρήσεων και στο digital marketing είναι λίγες και αν ποτέ είχα την ανάγκη να κάνω κάτι πάνω στο κομμάτι αυτό θα ζητούσα την βοήθεια κάποιου επαγγελματία, έτσι θα έπρεπε να σκέφτετε ο περισσότερος κόσμος... αν θέλει φυσικά να κάνει κάτι καλό και όχι μπακάλικο.

Τέλος, να σας ευχηθώ ότι καλύτερο για την επιχείρηση και καλή συνέχεια.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...