Προς το περιεχόμενο

Το gov.gr συμπληρώνει 6 μήνες λειτουργίας


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άλλο να παίρνεις αυτό που ζητάς, άλλο να κάνεις τη δουλειά σου:

1. Ληξιαρχική πράξη γάμου: Έκανα την αίτηση μέσω gov.gr, και στο δευτερόλεπτο είχα το έντυπο. Πρόκειται να το καταθέσω στον ΕΟΠΥΥ μαζί με άλλα χαρτιά. Παίρνω τηλέφωνο για να σιγουρευτώ ότι τους κάνει, αλλά μου λένε ότι δεν το δέχονται και πρέπει να έχει σφραγίδες και υπογραφές. Τους εξηγώ για ψηφιακές υπογραφές, υδατογραφήματα και bar codes που έχει πάνω, αλλά τίποτα. Βέβαια, όταν στο ΚΕΠ πήγα να μου βάλουν σφραγίδες κτλ, μόνο που δε με έβρισαν. Τελικά έκανα αίτηση από εκεί, για να πάρω και το "παλαιού τύπου". Αλλά σίγουρα θα καταθέσω και το άλλο μήπως και το ψάξουν λίγο...

2. Πρέπει να καταθέσω και κάποιες εξετάσεις. Πάω στο γιατρό να τις γράψω, μου λέει να τις τυπώσω; Του λέω έχω άυλη, στείλτα με mail. Πάω στο μικροβιολογικό, τους δείχνω περήφανα το κινητό, μου λένε "το θέλουμε σε χαρτί. Έχουμε κάνει αίτηση στον ΕΟΠΥΥ να δεχόμαστε άυλες αλλά δεν μας έχει εγκρίνει ακόμα"!!!!!!!!!!!!!! (ο γιατρός στην πόλη μου, το μικροβιολογικό σε άλλη... χρόνος, καύσιμα, διόδια κτλ.)

2 στα 2 μέχρι τώρα. Τα υπόλοιπα χαρτιά που πρέπει να μαζέψω, μάλλον δε θα τα ψάξω στο gov.gr ώστε να κερδίσω λίγο χρόνο!!!!🤪

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δεν είναι τυχ

7 ώρες πριν, Selespeed είπε

Άλλο να παίρνεις αυτό που ζητάς, άλλο να κάνεις τη δουλειά σου:

1. Ληξιαρχική πράξη γάμου: Έκανα την αίτηση μέσω gov.gr, και στο δευτερόλεπτο είχα το έντυπο. Πρόκειται να το καταθέσω στον ΕΟΠΥΥ μαζί με άλλα χαρτιά. Παίρνω τηλέφωνο για να σιγουρευτώ ότι τους κάνει, αλλά μου λένε ότι δεν το δέχονται και πρέπει να έχει σφραγίδες και υπογραφές. Τους εξηγώ για ψηφιακές υπογραφές, υδατογραφήματα και bar codes που έχει πάνω, αλλά τίποτα. Βέβαια, όταν στο ΚΕΠ πήγα να μου βάλουν σφραγίδες κτλ, μόνο που δε με έβρισαν. Τελικά έκανα αίτηση από εκεί, για να πάρω και το "παλαιού τύπου". Αλλά σίγουρα θα καταθέσω και το άλλο μήπως και το ψάξουν λίγο...

2. Πρέπει να καταθέσω και κάποιες εξετάσεις. Πάω στο γιατρό να τις γράψω, μου λέει να τις τυπώσω; Του λέω έχω άυλη, στείλτα με mail. Πάω στο μικροβιολογικό, τους δείχνω περήφανα το κινητό, μου λένε "το θέλουμε σε χαρτί. Έχουμε κάνει αίτηση στον ΕΟΠΥΥ να δεχόμαστε άυλες αλλά δεν μας έχει εγκρίνει ακόμα"!!!!!!!!!!!!!! (ο γιατρός στην πόλη μου, το μικροβιολογικό σε άλλη... χρόνος, καύσιμα, διόδια κτλ.)

2 στα 2 μέχρι τώρα. Τα υπόλοιπα χαρτιά που πρέπει να μαζέψω, μάλλον δε θα τα ψάξω στο gov.gr ώστε να κερδίσω λίγο χρόνο!!!!🤪

Δεν είναι τυχαία η ρήση πως δημόσιος υπάλληλος είναι "αυτός που βρίσκει πρόβλημα σε κάθε λύση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/9/2020 στις 10:39 ΠΜ, Abudi είπε

Μπορείς να μου προτείνεις ένα search query που θα μου επιστρέφει αποτελέσματα σχετικά με την αντικατασταση διπλωματος λόγω φθορας;

Δεν καταλαβαίνω που είναι η δυσκολία, πραγματικά.

Εκτός αν αστειεύεσαι.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=αντικατασταση+διπλωματος+λόγω+φθορας

Και στο πρώτο λινκ υπάρχει αυτό που θέλεις

https://coolweb.gr/antikatastasi-diplomatos-dikaiologitika/#a2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doubt είπε

Δεν καταλαβαίνω που είναι η δυσκολία, πραγματικά.

Εκτός αν αστειεύεσαι.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=αντικατασταση+διπλωματος+λόγω+φθορας

Και στο πρώτο λινκ υπάρχει αυτό που θέλεις

https://coolweb.gr/antikatastasi-diplomatos-dikaiologitika/#a2

Δεν αστειεύομαι. Θέλω να αναζητήσω στο gov.gr και να μου επιστρέψει αποτελέσματα μιας κυβερνητικής ιστοσελίδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/9/2020 στις 3:56 ΜΜ, tuning123 είπε

Αφού σε φακελώσουν πρώτα και δώσεις      Πρόσβαση σε taxis και e-banking 

, μετά μπορείς να το χρησιμοποιήσεις 

Εδώ σε έχω. 
 

spilia_daveli.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...