Προς το περιεχόμενο

[Mirrorless Φωτογραφική Μηχανή] Canon EOS M50 15-45S Black @Κωτσόβολος 329€ [ΤΕΛΟΣ]


astral7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουν δίκιο τα παιδιά παραπάνω εγώ παρήγγειλα με παράδοση στο σπίτι, δεν θα είχα ιδέα ότι πρόκειται για εκθεσιακό προϊόν παρά μόνο αν έβλεπα την συσκευασία αργότερα. Δεν νομίζω γνωρίζοντας αυτό να μπω καν στη διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, big7 είπε

Απαράδεκτο εννοείται ότι είναι να πουλάνε εκθεσιακό χωρίς να το αναφέρουν. Είναι πάγια τακτική του Κωτσόβολου και στα κινητά.

Η τιμή τίμια και για εκθεσιακό και θα την έπαιρνα αλλά θεωρώ ότι πρέπει να τιμωρηθεί κάποια στιγμή για αυτή τη πολιτική, απορώ πως το κάνει ακόμα.

Πριν δύο χρόνια, έψαχνα για νέο κινητό. Βρίσκω σε εξαιρετική τιμή ένα Xiaomi , λίγο πάνω από το budget μου.

Τρώω ώρες να βρω το κατάστημα, τρώω ώρα να εξυπηρετηθω, μέχρι που μου λένε ότι είναι εκθεσιακό. Επιμένω σε καλύτερη τιμή, αρνούνται κατηγορηματικά. Δεν το πήρα. Μεγάλο λάθος μου που δεν έκανα screenshot τη σελίδα στο internet, να το πληρώσω, να μην αναγράφεται πουθενά και να τους τρεξω όσο δεν πάει. Μεγάλο λάθος μου.

Την επόμενη μέρα έφυγα ταξίδι στην Αρμενία. Στο ταξίδι χάλασε το κινητό...

1 ώρα πριν, Kenny McCormick είπε

Έχουν δίκιο τα παιδιά παραπάνω εγώ παρήγγειλα με παράδοση στο σπίτι, δεν θα είχα ιδέα ότι πρόκειται για εκθεσιακό προϊόν παρά μόνο αν έβλεπα την συσκευασία αργότερα. Δεν νομίζω γνωρίζοντας αυτό να μπω καν στη διαδικασία.

Κανονικά πρέπει να το παραγγείλεις και να τους τρέξεις. Πρέπει κάποια στιγμή να μπουν στη θέση τους όλοι αυτοί οι κουτοπόνηροι

41 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Ας παραλάβουν πρώτα όσοι έχουν παραγγείλει και μετά βλέπουμε αν είναι εκθεσιακα ή όχι... 

Στο κατάστημα μου είπαν ότι είναι εκθεσιακό. Το πλήρωσα αλλά θα το παραλάβω από 1/10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, runner69 είπε

Είναι απαράδεκτο όμως που δεν το γράφει στο site ότι πρόκειται για εκθεσιακό.

Δεν τους δικαιολογώ, αλλά αν τους ξέρεις, τότε ξέρεις ότι οτιδήποτε εμφανίζει ένδειξη "διαθέσιμο στα καταστήματα" και όχι για "παράδοση" είναι 100% εκθεσιακό. 

Το ότι κάποιος παρήγγειλε με παράδοση σπίτι και παρόλα αυτά έρχεται από συγκεκριμένο κατάστημα δεν σημαίνει ότι είναι 100% εκθεσιακό, συνήθως είναι σφραγισμένα αυτά. Εκτός αν στο μεταξύ το κατάστημα έδωσε το σφραγισμένο σε κάποιον που έτρεξε (ή ήταν ήδη "μέσα") και τους έμεινε μοκο το εκθεσιακό για την αποστολή (στην οποία περίπτωση βέβαια πρέπει να ενημερώσουν άμεσα, για να μην πω πρέπει να φροντίσουν να βρουν σφραγισμένο). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω στο Black Friday παρηγγειλα bluetooth ηχειο LG PK7 στα 80ε που ηταν πολυ καλη τιμη και χωρις να το αναφερει στη σελιδα μου ηρθε εκθεσιακο.
μαλιστα το χειροτερο ητανοτι ο υπαλληλος που το συσκευασε δεν το καθαρισε καν για τα ματια του κοσμου και ειχε σημαδια επανω.
το χρειαζομουν το συγκεκριμενακαι για αυτο το κρατησα τελικα ξεροντα οτι η μπαταρια ηταν λιγο πεσμενη (αλλα σε καλη κατασταση)
Τους πηρα αρκετες φορες τηλ ωστε να μου δωσουν καποια εξτρα εκτπωση τουλαχιστον, ηταν να μιλησω με καποιον υπευθυνο, μια φορα με καλεσαν αλλα δεν μπορουσα να απαντησω και τελικα το αφησα εκει το θεμα

Παντως ειναι εξαπατηση να πουλανε εκθεσιακα χωρις να το αναφερουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.kotsovolos.gr/imaging/digital-cameras/fotografikes-mirrorless/185619-canon-eos-m50-15-45s-black

 

ξαφνικα εμφανιση στα 669!!!!! ισως ειναι εκθεσιακα βεβαια αλλα δειχνει οτι εχει σε 6-7 μαγαζια, εκτος αν ειναι απο αυτους που μαθαν οτι ειναι εκθεσιακα κ αποδεσμευτηκαν σημερα 

οποτε αν καποιος εχει παραγγειλει κ του πουν οτι δεν υπαρχει η δικαιολογια δεν πιανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/9/2020 στις 7:15 ΜΜ, Giannis Vasi είπε

Αν κάποιος παραλάβει σφραγισμένη και δεν την χρειαστεί, την αγοράζω 349 διότι την εχω ανάγκη 

Συγνώμη κιόλας, δεν έγραφες τουλάχιστον 350, που να ψάχνει ευρώ ο άνθρωπος για ρέστα.... 🤣😇😛

Αν δεν είναι σφραγισμένη ? η ανάγκη σβήνει ?

Επεξ/σία από MoviemakerGr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, williamlawson είπε

https://www.kotsovolos.gr/imaging/digital-cameras/fotografikes-mirrorless/185619-canon-eos-m50-15-45s-black

ξαφνικα εμφανιση στα 669!!!!! ισως ειναι εκθεσιακα βεβαια αλλα δειχνει οτι εχει σε 6-7 μαγαζια, εκτος αν ειναι απο αυτους που μαθαν οτι ειναι εκθεσιακα κ αποδεσμευτηκαν σημερα 

οποτε αν καποιος εχει παραγγειλει κ του πουν οτι δεν υπαρχει η δικαιολογια δεν πιανει...

Όχι δεν είναι τα ίδια καταστήματα που είχε όταν υπήρχε η προσφορά τα είχα δει μόλις άνοιξε το θέμα.

Αν είναι εκθεσιακή τι πρόβλημα μπορεί να έχει γιατί εμένα είναι στο κούριερ και το σκέφτομαι να παραλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Kenny McCormick είπε

Όχι δεν είναι τα ίδια καταστήματα που είχε όταν υπήρχε η προσφορά τα είχα δει μόλις άνοιξε το θέμα.

Αν είναι εκθεσιακή τι πρόβλημα μπορεί να έχει γιατί εμένα είναι στο κούριερ και το σκέφτομαι να παραλάβω.

καποια καταστηματα νομιζω ηταν κ την 1η φορα που τα χα δει φευγαλεα ομως, πχ τα βριλησσια.

Οτιδηποτε μπορει ν εχει αν ειναι εκθεσιακη, απο τιποτα εως βρωμια εως κ σπασμενη ή κατι που δε φαινεται κ μπορει να βγει μετα υποθετω, τεσπα εκθεσιακη χωρις ν εχω δει εγω προσωπικα δε παιρνω κ δεν πιανει κ το νταβατζιλικι...

Εμενα μου ηρθε μηνυμα οτι ερχεται απο πατρα προφανως απο καταστημα, οποτε δεν ξερω αν θ ναι ανοιχτο ή κλειστο θ δειξει… επομενως δεν ειναι σιγουρο οτι οι αποστολες ειναι απο την αποθηκη τους, μπορει ν ναι κ απο καταστηματα κ ερχονται με κουριερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 27/9/2020 στις 7:15 ΜΜ, Giannis Vasi είπε

Αν κάποιος παραλάβει σφραγισμένη και δεν την χρειαστεί, την αγοράζω 349 διότι την εχω ανάγκη 

Εάν πάρει κανένας σφραγισμένη και την δώσει κατω από 500 θα είναι κορόιδο

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Kenny McCormick είπε

Όχι δεν είναι τα ίδια καταστήματα που είχε όταν υπήρχε η προσφορά τα είχα δει μόλις άνοιξε το θέμα.

Αν είναι εκθεσιακή τι πρόβλημα μπορεί να έχει γιατί εμένα είναι στο κούριερ και το σκέφτομαι να παραλάβω.

Αν δεν έχει σημαδια η γρατζουνιες στον φακό κανένα πρόβλημα. Δεν έχω πετύχει κάμερες φορτισμένες demo στο Κωτσόβολο και συνήθως τις ακριβές τις έχουν σε βιτρίνα. Και αν χτυπα ξυλο ανακαλύψεις κάτι μετά την επιστρέφεις εντός της προθεσμίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι μεν φάουλ το να μην αναφέρεται οτι είναι εκθεσιακό...

 

Αλλά η φωτογραφική ήταν δώρο σε αυτή την τιμή - ούτε μεταχειρισμένη δε τη βρίσκεις τόσο!

 

Και είναι ό,τι καλύτερο υπάρχει φωτογραφικά μέχρι 600 ευρώ. Τυχεροί όσοι πήραν!!

Επεξ/σία από hpdra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μηχανή δεν έχει ταινία ασφαλείας (ούτε ξεκολλημένη)  αλλά είναι δεδομένο από την κατάσταση της ότι είναι ολοκαίνουρια..

δεν υπάρχει κόκκος σκόνης πουθενά είναι σε διπλά σακουλάκια και όλα τα περιφερειακά με ταινία ασφαλείας όπως και η μπαταρία.. 

Ευχαριστούμε τον TS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...