Προς το περιεχόμενο

PayPal επιστροφή χρημάτων


Mar_ina

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, tempo είπε

καλημέρα, να ρωτήσω κάτι σχετικό με το θέμα.

Έκανα μια αγορά απο Ελληνικό κατάστημα χρησιμοποιώντας paypal. Επειδή το προϊόν εξαντλήθηκε ακυρώσαμε την παραγγελία και την επόμενη ημέρα μου επέστρεψαν τα χρήματα (όσα ακριβώς είχα πληρώσει) πάλι με paypal. Το θέμα μου είναι ότι, ενώ η κίνηση της επιστροφής των χρημάτων φαίνεται κανονικά στο paypal, έλαβα το ανάλογο email απο το paypal κλπ τα χρήματα δεν φαίνονται ούτε στο υπόλοιπο μου στο paypal ούτε και ως επιστροφή στην κάρτα που έχω συνδεδεμένη με το paypal. Γιατί συμβαίνει αυτό; θέλει κάποιο χρόνο για να ενημερωθεί και η τράπεζα;

Ευχαριστώ

Πότε ηρθε το mail από paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

3-4 εργάσιμες

Στο μαιλ που πηρες απο το παυπαλ το αναφέρει και σου λεει και πού θα πάνε τα χρήματα

_______________
The amount has been refunded to your VISA. It may take a few days for it to appear on your statement. If it takes longer, please contact your card issuer directly.

Επεξ/σία από NikosKallithea
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!!! @tempo

Καμια φορα αναλόγως την τράπεζα μπορεί να κάνει κ 30 μέρες...

Εμενα μου έχει τύχει με την εθνική να μην έχουν μπει καθόλου... τώρα που το λέμε... 13 ευρώ βέβαια αλλά θα παω να ρωτήσω!!!

Γι αυτό κ εσεις να απευθυνθείτε στην τράπεζα σας...

Επεξ/σία από Mar_ina
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Mar_ina είπε

Καλημέρα!!! @tempo

Καμια φορα αναλόγως την τράπεζα μπορεί να κάνει κ 30 μέρες...

Εμενα μου έχει τύχει με την εθνική να μην έχουν μπει καθόλου... τώρα που το λέμε... 13 ευρώ βέβαια αλλά θα παω να ρωτήσω!!!

Γι αυτό κ εσεις να απευθυνθείτε στην τράπεζα σας...

όλα πήγαν καλά, σε 2-3 μέρες ήταν κανονικά πίσω στην κάρτα χωρίς κανένα πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα 

Στις 7/02/2023 αγόρασα ένα προϊόν από τον Μακριδη μέσω PayPal. Την επόμενη μέρα μου ακύρωσε την παραγγελία και έκανε refund , τα χρήματα φαίνονται στο PayPal σαν επιστροφή άλλα στην τράπεζα ακόμα φαίνονται δεσμευμένα …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, corsair04 είπε

Καλησπέρα 

Στις 7/02/2023 αγόρασα ένα προϊόν από τον Μακριδη μέσω PayPal. Την επόμενη μέρα μου ακύρωσε την παραγγελία και έκανε refund , τα χρήματα φαίνονται στο PayPal σαν επιστροφή άλλα στην τράπεζα ακόμα φαίνονται δεσμευμένα …

καλημερα,

θελει 2-4 εργασιμες για να γινει εκκαθαριση συναλλαγης 

Εφοσον φαινεται η συναλλαγη θα φανει και σαν διαθεσιμο μεσα στη βδομαδα. (κανονικα ειναι 2-3 εργασιμες)

Θα επρεπε να ειχαν φανει μιας και σημερα εχουμε 20 Φεβ :) ..........εκτος αν εκκρεμει αλλη συναλλαγη απο paypal κ στα εχει δεσμευσει το ιδιο το PP κ ειναι σε εκκρεμοτητα.

Επεξ/σία από aces
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, έκανα μια αγορά μέσω paypal 23 ευρώ, τα οποία όπως έγραφε στο σαιτ της paypal πληρώθηκαν. Όμως στη paypal με είχε - 23 ευρώ και δεν μπορούσα να κανω άλλη συναλλαγή αν δεν έβαζα στον λογαριασμό paypal 23 ευρώ. Εβαλα τα 23 για να μηδενιστεί το μειον23 και τώρα έχω χρεωθεί 2 φορές από 23. Έχει κάποιος ιδέα τι να κάνω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...