Προς το περιεχόμενο

Monster Hunter Rise [Switch]


najinblue3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, SPANK είπε

Άν και λογικά θα το περιμένω στο pc θα του ρίξω μια ματιά με τον emulator να δώ τι ψάρια πιάνει και ίσως το πάρω και στο switch :P

25-30 fps παίζει με τον 3700x σε ryujinx. Αν θέλεις κάποια βοήθεια με ρυθμίσεις, ευχαρίστως να σου απαντήσω με pm.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα 30fps μου κάθονται στο λαιμό.

Αν είχε βγεί το Switch Pro με 60fps, θα το είχα παραγγείλει χθές.

Δεν ξέρω, τα Monster Hunter τα έχω συνδυάσει με Nintendo Handheld και το World το άφησα στην άκρη.

Λοιπόν, κάνουμε ένα μικρό διάλειμμα από Code Vein στο PC και πάμε Monster Hunter Rise στο Switch.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Jimys2008 είπε

Δεν με τράβηξε ως παιχνίδι. Είναι πανέμορφο παντως. Επιστροφή στο bravely default 2 😎

Slow burn πρέζα. Δεν πρόκειται να σε πιάσει από την αρχή ένα τόσο βαθύ και πλατύ παιχνίδι. Οταν σε πιάσει όμως τέλειωσες με την ζωή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, ikaruga24 said:

Slow burn πρέζα. Δεν πρόκειται να σε πιάσει από την αρχή ένα τόσο βαθύ και πλατύ παιχνίδι. Οταν σε πιάσει όμως τέλειωσες με την ζωή σου.

Πριν απο αρκεταααα χρόνια, είχα αφιερωσει κοντα 2 μηνες στο monster hunter tri ( Nintendo Wii ). Epic burn. 

Υποψιάζομαι πως επειδη μεγάλωσα 😅, με τραβανε αλλου ειδους παιχνιδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο δυσκολία πως ειναι το Rise σε σχέση με το world , σου δίνει έδαφος να εξοικειωθείς με τα τέρατα και την δυσκολία τους ή σε βάσει στα βαθιά απο την αρχή , γιατι στο demo το 2ο και το 3ο ειδικά μου φάνηκαν κοματάκι δύσκολα 😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/4/2021 στις 11:59 ΜΜ, SPANK είπε

Απο δυσκολία πως ειναι το Rise σε σχέση με το world , σου δίνει έδαφος να εξοικειωθείς με τα τέρατα και την δυσκολία τους ή σε βάσει στα βαθιά απο την αρχή , γιατι στο demo το 2ο και το 3ο ειδικά μου φάνηκαν κοματάκι δύσκολα 😄

Είναι λίγο πιο hardcorάτζα από world σε mechanics. Και συνέχεια μαθαίνεις/κάνεις adjust πράγματα στην πορεία. Αλλά σε γενικές γραμμές δεν είναι και τόσο δύσκολο σε σχέση με το world.  Αν και ίσως δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να κρίνω, τελευταία φορά που έπαιξα world σόλαρα fatalis έτσι για χαβαλέ.😁

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, ilos είπε

Είναι λίγο πιο hardcorάτζα από world σε mechanics. Και συνέχεια μαθαίνεις/κάνεις adjust πράγματα στην πορεία. Αλλά σε γενικές γραμμές δεν είναι και τόσο δύσκολο σε σχέση με το world.  Αν και ίσως δεν είμαι ο κατάλληλος άνθρωπος για να κρίνω, τελευταία φορά που έπαιξα world σόλαρα fatalis έτσι για χαβαλέ.😁

Ο Mitzuzune στο demo πάντως μου φάνηκε ολίγον τι δύσκολος έκανα κανα 25 λεπτο να τον βγάλω .... τώρα η εγω ειμαι πολύ noob 😁 ή γενικά με το gear που έχει στο demo ειναι επίτηδες πιο δύσκολα λίγο τα τέρατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SPANK είπε

Ο Mitzuzune στο demo πάντως μου φάνηκε ολίγον τι δύσκολος έκανα κανα 25 λεπτο να τον βγάλω .... τώρα η εγω ειμαι πολύ noob 😁 ή γενικά με το gear που έχει στο demo ειναι επίτηδες πιο δύσκολα λίγο τα τέρατα

Ναι δε σου έχουν και το καλύτερο gear εξεπίτηδες. Και στα nioh τα trial έτσι ήταν στο ps4. Ήσουν undergeared/underleveled για αυτά τα areas. Εκτός ότι nerfάραν και κάθε φορά και το ίδιο to game με κάθε version. Τα κάνουν αυτά οι Ιάπωνες devs κυρίως για να βρουν το sweet spot για μας τους plebs δυτικούς. Γιατί αν μαζεύαν στοιχεία μόνο από τους testers τους θα το έβγαζε 1 στους 10 και πολύ λέω.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Πάντως είναι αρκετά εύκολο το παιχνίδι. Τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα.

Σε σχέση με Monster Hunter Ultimate, είναι αρκετά σκαλιά πιό εύκολο.

Όσο κατάφερα να ασχοληθώ, έφτασα με Dual Blades στη μέση του Level 4 απλά και όμορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panther_512 είπε

Πάντως είναι αρκετά εύκολο το παιχνίδι. Τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα.

Σε σχέση με Monster Hunter Ultimate, είναι αρκετά σκαλιά πιό εύκολο.

Όσο κατάφερα να ασχοληθώ, έφτασα με Dual Blades στη μέση του Level 4 απλά και όμορφα.

Και γω λεβελ 4 έφτασα ευκολα με sword and shield. Ίσως αργότερα να δυσκολεύει απότομα. Το παιχνίδι είναι άσχημο κόλλημα πάντως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα village quests είναι υπερβολικά εύκολα γιατί τα monsters έχουν πολύ λίγα hp και κάνουν λίγο λιγότερο damage. Πας και παίζεις το ίδιο monster solo στο hub και λες wtf και ευχαριστιέσαι game.😁 Διπλά hp και κάνουν κάποιες φορές και 1shots ακόμα και από max health αν είσαι ακόμα με starting armor (Magnamallo i'm looking at you)😁.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...