Προς το περιεχόμενο

ADSL/VDSL Modem Router Asus DSL-AC55U AC1200 58.50€


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπότε, παίρνω το asus

πάνω στο asus κουμπώνω το router της vodafone

πάνω στο router της vodafone κουμπώνω τη συσκευή τηλεφώνου

η δεύτερη συσκευή που μπαίνει στο υπνοδωμάτιο, συνδέεται απλά με φιλτράκι ή χρειάζεται και τίποτα άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Thanks TS.
 

17 ώρες πριν, Auctionfreak είπε

ΟΧΙ !! Δεν λειτουργεί έτσι !!!

Το ASUS μπαίνει ΠΡΩΤΟ και διαχειρίζεται την VDSL κανονικά σαν modem KAI router και το modem router του ΟΤΕ από πίσω 2ο στη σειρά ΜΟΝΟ για την τηλεφωνία ! Εχει μάλιστα οδηγίες ο ΟΤΕ για πώς να το κάνεις. Εγώ το έχω κάνει ακολουθώντας τις οδηγίες από το site του ΟΤΕ και έχω άψογο αποτέλεσμα..Βέβαια ο ΟΤΕ δεν το πολυπρομοτάρει σαν εφαρμογή και οι οδηγίες είναι κάπου "χωμένες" στο site του γιατί τους δυσκολεύει στο τυχόν support από απόσταση και άλλους λόγους. Θα βρώ τις οδηγίες και θα τις ανεβάσω..  ---> ΕΔΩ

Το ASUS είναι πολύ ανώτερο από το όποιο "σάπιο" μόντεμ παρόχου και η αναβάθμιση με τις έξτρα λειτουργίες και παραμετροποιήσεις σε ποιοτικό aftermarket modem/router είναι must σε οποιοδήποτε σοβαρό οικιακό ή επαγγελματικό setup.

  Επισύναψα και το επίσημο .pdf του ΟΤΕ (ΧΡΗΣΗ LAN1 ΩΣ WAN)  με τις οδηγίες που εμένα μου δούλεψαν εύκολα..εδώ και 2 χρόνια το έχω έτσι

Ωραίος!

 

Επεξ/σία από Aurumnus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, johnieXoX είπε

Οπότε, παίρνω το asus

πάνω στο asus κουμπώνω το router της vodafone

πάνω στο router της vodafone κουμπώνω τη συσκευή τηλεφώνου

η δεύτερη συσκευή που μπαίνει στο υπνοδωμάτιο, συνδέεται απλά με φιλτράκι ή χρειάζεται και τίποτα άλλο?

πρεπει να βεβαιωθεις οτι το ρουτερ της βονταφον μπορει να δουλεψει την τηλεφωνια σε bridge η μεσω pppoe passthrough.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...