Προς το περιεχόμενο

TV Season 2020-2021


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 30/7/2021 στις 10:35 ΜΜ, HALF EVIL είπε

Ο τρίτος είναι κατώτερος .

μού έχει μείνει 1 επεισόδιο για να το ολοκληρώσω, αλλά μπορώ να πω πως δεν έχω απογοητευτεί. Οκ, δεν είναι τόσο πρωτότυπος όσο ο 1ος, αλλά κατάφερε να μου κρατήσει το ενδιαφέρον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 221
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

νεα σειρα με τον αντριαν μπροντι παρακαλω,ωπου συνεβαλε και ο στηβεν κινγκ.τα κλασσικα σπιτι φαντασμα τραγωδειεσ,φαντασμα https://www.imdb.com/title/tt11525188/?ref_=nv_sr_srsg_0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Brand new Cherry flavor

https://www.imdb.com/title/tt11343600/

Μετα το πρωτο επεισοδιο αυτης της σειρας τρομου, δεν ηξερα τι εβλεπα καλα καλα.

Τρομος με σουρεαλ στοιχεια και προσπαθεια να θυμησει David Lynch.

Παρολα αυτα μπορω να πω με κρατησε καπως και ειδα και τα 8 επεισοδια, η κεντρικη πρωταγωνιστρια (πολυ hot) καθως και η villain της υποθεσης Katherine Keener πολυ καλες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, DeadOrganPlayer είπε

Time

Μινι δραματική σειρά του BBC με φυλακές. Τιμιότατη και ενδιαφέρουσα.

Ωραια ηταν με καλο καστ χωρις να πεφτει σε κλισε και να ωραιοποιει καταστασεις. Απο τον δημιουργο του σουπερ υποτιμημενου Broken. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

The White Lotus (TV Series 2021) - IMDb

Κάντε μια χάρη στον εαυτό σας και δείτε την.

Στην απαράδεκτη εποχή που ζούμε, όσον αφορά την πολιτική ορθότητα που μας έχουν επιβάλει σχεδόν στα πάντα, η σειρά αποτελεί πραγματικά μια όαση ρεαλισμού και ωμής αλήθειας.

Spoiler

Το τελευταίο καρέ στο τελευταίο επεισόδιο απλά καταπληκτικό.

Ένας άνθρωπος ψυχικά σπασμένος από τη συνειδητοποίηση ότι είναι αδύνατον  να αλλάξει τη πορεία της ζωής του, αναγκάζεται να χαμογελάσει στους νέους τουρίστες, αποδεχόμενος το χαρτί που του έχει μοιράσει η ζωή. Συγκλονιστικό.

Πολλοί θα πουν ότι είναι ρατσιστικό, πατριαρχικό και στερεοτυπικό. Εγώ θα πω ότι είναι ό,τι πιο κοντινό στον πραγματικό κόσμο.

Spoiler

Η ατάκα του λευκού πλούσιου μπαμπά

’Ο ιμπεριαλισμός είναι σίγουρα κακός. Κανείς δεν πρέπει να σου παίρνει τη χώρα και μετά να σου επιβάλει να χορεύεις για τους κατακτητές σου, αλλά τί να κάνουμε; Δεν μπορώ να αισθανθώ υπεύθυνος για τους προγόνους μου. Τί να κάνω δηλαδή; Να δώσω τα λεφτά που έβγαλα πίσω;’

είναι από τις πιο αστείες και συνάμα πιο αυθεντικές που έχω ακούσει.

Ακόμα δεν πιστεύω ότι βρήκε χρηματοδότηση για να γυριστεί. Μπράβο στο HBO.

Επεξ/σία από Gari78
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mare of Easttown (TV Mini Series 2021) - IMDb

Δίκιο έχετε όσοι λέτε ότι είναι καλή σειρά. Αλλά περισσότερο στο δραματικό κομμάτι, παρά ως αστυνομική. Και αυτό χάρη στην Winslet η οποία κάνει εκπληκτική δουλειά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/8/2021 στις 10:47 ΜΜ, thermo-sifounas είπε

Brand new Cherry flavor

https://www.imdb.com/title/tt11343600/

Μετα το πρωτο επεισοδιο αυτης της σειρας τρομου, δεν ηξερα τι εβλεπα καλα καλα.

Τρομος με σουρεαλ στοιχεια και προσπαθεια να θυμησει David Lynch.

Παρολα αυτα μπορω να πω με κρατησε καπως και ειδα και τα 8 επεισοδια, η κεντρικη πρωταγωνιστρια (πολυ hot) καθως και η villain της υποθεσης Katherine Keener πολυ καλες.

 

Έκατσα και την είδα και εγώ κάπως με το ζόρι.

Γενικά η αρχική ιδέα ίσως και να τράβαγε, αλλά ότι ακολούθησε ήταν παιδαριώδεις ασυναρτησίες . 

Την πρωταγωνίστρια δεν την έχω δει αλλού, αν κρίνω από την συγκεκριμένη σειρά, ε δεν διεκδικεί και δάφνες ηθοποιίας. 

Ίσως και να την αδικώ αν δεν δω και άλλες δουλειές της.  Η βαθμολογία στο IMDb μου κάνει εντύπωση. Για ένα 6,5 θα την είχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελείωσα το White Lotus.. Ενταξει, καλες ερμηνειες, αλλα δεν μου αρεσε ιδιαιτερα. Αδιάφοροι χαράκτηρες που δεν εχουν και το τρομερο interaction με τους αλλους. Το Nine Perfect Strangers είναι απείρως καλύτερο imo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα 1,5 επεισόδιο από το  The Chair - βλέπω το τρέιλερ, βλέπω αγαπημένη Sandra Oh, αλλά από τα μέσα του 1ου επεισοδίου αρχίζει η απογοήτευση... Πήγα και στο 2ο επεισόδιο αλλά μέχρι τη μέση. Πολύ επιτηδευμένο και οι ιστορίες των πρωταγωνιστών κοινότυπες. Κρίμα γιατί έχει κανα 2 χαρακτήρες που ξεχωρίζουν και είχε καλές προοπτικές να είναι ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...