Προς το περιεχόμενο

Η OnePlus ανακοίνωσε το OxygenOS 11 για τη σειρά OnePlus 8


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@jimlost.... επίσημα, αναφέρεται ότι θα ακολουθήσει τα δικά του επαγγελματικά σχέδια (επιτέλους!??!?) κατά επιλογή του... ανεπίσημα, του χρέωσαν τις τελευταίες αποτυχίες (φιάσκο nord, χαμηλές πωλήσεις γενικότερα, δημόσια κατακραυγή/φόρα, διαρκής συρρίκνωση του σκληροπυρηνικού fan-base, κλπ κλπ) κ του έδωσαν τις παντόφλες στο χέρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Το αναποδο μαλλον εγινε

Τι εννοείς;;;Καθαρή αντιγραφή του One  UI είναι...Πολυ Samsung τελευταία η 1+...Από σχέδιο μέχρι το Skin...

Αν δεν θες να το παραδεχτείς άλλο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, jimlost είπε

Τι εννοείς;;;Καθαρή αντιγραφή του One  UI είναι...Πολυ Samsung τελευταία η 1+...Από σχέδιο μέχρι το Skin...

Αν δεν θες να το παραδεχτείς άλλο θέμα...

Το Oxygen ειναι ετσι εδω και 5 χρονια, το One UI δεν υπηρχε πριν 5 χρονια. 

Ειδε η Samsung οτι με το προηγουμενο bloat UI που ειχε σερνοταν (δεν θυμαμαι πως το ελεγε αλλα ηταν τραγικο) και το γυρισε σε στυλ Oxygen με το One UI.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Το Oxygen ειναι ετσι εδω και 5 χρονια, το One UI δεν υπηρχε πριν 5 χρονια. 

Ειδε η Samsung οτι με το προηγουμενο bloat UI που ειχε σερνοταν (δεν θυμαμαι πως το ελεγε αλλα ηταν τραγικο) και το γυρισε σε στυλ Oxygen με το One UI.

Οριστε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, cat1967 είπε

Το Oxygen ειναι ετσι εδω και 5 χρονια, το One UI δεν υπηρχε πριν 5 χρονια. 

Ειδε η Samsung οτι με το προηγουμενο bloat UI που ειχε σερνοταν (δεν θυμαμαι πως το ελεγε αλλα ηταν τραγικο) και το γυρισε σε στυλ Oxygen με το One UI.

Το Oxygen OS είχε αισθητική vanilla Android. Όλοι οι χρήστες του ήταν περήφανοι για αυτό. Και τώρα είναι στα κάγκελα πολλοί, κατά τη γνώμη μου λανθασμένα. Θες να πεις ότι το One UI έχει τώρα... αισθητική stock Android;! Θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cat1967 είπε

Το Oxygen ειναι ετσι εδω και 5 χρονια, το One UI δεν υπηρχε πριν 5 χρονια. 

Ειδε η Samsung οτι με το προηγουμενο bloat UI που ειχε σερνοταν (δεν θυμαμαι πως το ελεγε αλλα ηταν τραγικο) και το γυρισε σε στυλ Oxygen με το One UI.

Οκ,πάμε παρακάτω...Είμαι σίγουρος έχεις.πιασει πολλά.1+ κινητά μέχρι τώρα...Είμαι σίγουρος και εσύ από το 1+1 την ακολουθείς...

Το παλιό UI της Samsung ήταν το Touchwiz,η αλλιώς καμία σχέση με το One UI...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cat1967 είπε

Το Oxygen ειναι ετσι εδω και 5 χρονια, το One UI δεν υπηρχε πριν 5 χρονια. 

Ειδε η Samsung οτι με το προηγουμενο bloat UI που ειχε σερνοταν (δεν θυμαμαι πως το ελεγε αλλα ηταν τραγικο) και το γυρισε σε στυλ Oxygen με το One UI.

Βασικα δεν ισχυει, το oxygen παει ολοταχως να γινει oneui. Εμενα δεν με χαλαει προσωπικα αλλα ειναι κατι που ισχυει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν είναι ότι έγινε και ίδιο, κάποιες λεπτομέρειες όμως ναι είναι παρόμοιες με one ui αλλά νομίζω ότι πλέον στους περισσότερους κατασκευαστές τα βασικά σημεία μοιάζουν. Πάντως είναι σφαίρα το λογισμικό. Πραγματική απόλαυση. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην πέσει η απόδοση του όσο παλιώνει για να σε αναγκάζει να αλλάζεις συσκευή. Μέχρι στιγμής νομίζω τα πιο τίμια κινητά είναι. Αν εξελιχθεί αλλιώς σαν εταιρία εδώ είμαστε να τους κράξουμε. Αλλά μην την κράζουμε επειδή θέλει να μεγαλώσει το κοινό της και άρα και τα κέρδη της. Εταιρία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, for4 είπε

Γενικά δεν είναι ότι έγινε και ίδιο, κάποιες λεπτομέρειες όμως ναι είναι παρόμοιες με one ui αλλά νομίζω ότι πλέον στους περισσότερους κατασκευαστές τα βασικά σημεία μοιάζουν. Πάντως είναι σφαίρα το λογισμικό. Πραγματική απόλαυση. Μακάρι να συνεχίσει έτσι και να μην πέσει η απόδοση του όσο παλιώνει για να σε αναγκάζει να αλλάζεις συσκευή. Μέχρι στιγμής νομίζω τα πιο τίμια κινητά είναι. Αν εξελιχθεί αλλιώς σαν εταιρία εδώ είμαστε να τους κράξουμε. Αλλά μην την κράζουμε επειδή θέλει να μεγαλώσει το κοινό της και άρα και τα κέρδη της. Εταιρία είναι.

Το oxygen ειναι το πιο γρηγορο k smooth λειτουργικο που εχω πιασει στα χερια μου. Δεν υπαρχει λογος για κραξιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω ποιος αντιγράφει ποιον, ξέρω ότι το OP8 με έχει κατενθουσιάσει σε σχέση με το Note 10 που το έδιωξα στο 5μηνο λόγω battery drain, δακτυλικού κ.α. Περισσότερο smooth χρήση δεν ξέρω αν γίνεται και έχω δει μόνο σε μήλα.

Κατέβασα μέσω Oxygen Update, δε κρατιόμουν :)(Σε ποια άλλη εταιρία γίνονται αυτά πλην google). Δεν βλέπω κάτι ΠΟΛΥ διαφορετικό, μικρές διακριτικές πινελιές και ένα ambient display που ΔΕΝ ΤΣΑΚΙΖΕΙ την μπαταρία. Το κινητό στα 649€ είναι εξαιρετική επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε op8 pro δουλεύει εξαιρετικά!!!

4 ώρες πριν, Αντώνης Τ. είπε

Δεν ξέρω ποιος αντιγράφει ποιον, ξέρω ότι το OP8 με έχει κατενθουσιάσει σε σχέση με το Note 10 που το έδιωξα στο 5μηνο λόγω battery drain, δακτυλικού κ.α. Περισσότερο smooth χρήση δεν ξέρω αν γίνεται και έχω δει μόνο σε μήλα.

Κατέβασα μέσω Oxygen Update, δε κρατιόμουν :)(Σε ποια άλλη εταιρία γίνονται αυτά πλην google). Δεν βλέπω κάτι ΠΟΛΥ διαφορετικό, μικρές διακριτικές πινελιές και ένα ambient display που ΔΕΝ ΤΣΑΚΙΖΕΙ την μπαταρία. Το κινητό στα 649€ είναι εξαιρετική επιλογή.

πήρα από εδώ op8 pro 12/256 10 ημερών στα ίδια χρηματα. Δυνατό deal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...