Προς το περιεχόμενο

Honor Watch GS Pro Review


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Honor Watch GS Pro αποτελεί έναν συνδυασμό των Huawei Watch GT 2 και Honor MagicWatch 2.

Δεδομένης της σχέσης των δύο εταιρειών (η Honor είναι θυγατρική της Huawei) βέβαια το παραπάνω δεν προκαλεί ιδιαίτερη έκπληξη. Το “πάντρεμα” δηλαδή λειτουργιών και χαρακτηριστικών από δύο συσκευές με στόχο τη δημιουργία μίας καλύτερης, αποτελεί συνήθη πρακτική στον χώρο της τεχνολογίας και δη των gadget.

Σε ποιον βαθμό όμως το Honor Watch GS Pro καταφέρνει να καλύψει τις απαιτήσεις του εξωστρεφούς και λάτρη της γυμναστικής χρήστη στον οποίο απευθύνεται και τι παραπάνω έχει να προσφέρει από τις λύσεις που υπάρχουν ήδη στην αγορά;

Το Honor Watch GS Pro είναι ένα “rugged” smartwatch. Φέρει δηλαδή την στρατιωτικών προδιαγραφών πιστοποίηση IL-STD-810G, είναι προστατευμένο από τα στοιχεία της φύσης, λειτουργεί σε ακραίες συνθήκες ενώ αντέχει πίεση σε βάθος έως και 50 μέτρα. Στοχεύοντας στους γεμάτους ενέργεια φίλους της γυμναστικής, των αθλοπαιδιών και του “έξω”, είναι ένα ογκώδες -αν και όχι βαρύ- smartwatch που δεν περνά απαρατήρητο -αν μάλιστα συνδυαστεί με business/business casual look, τότε η αντίθεση “βγάζει μάτι”.

Διαβάστε ολόκληρο το review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Huawei/Honor smartwatch είναι ότι έχει απομείνει από αυτήν την εταιρία και συνεχίζει να αξίζει, μακάρι να μην επηρεαστούν στο μέλλον, γιατί τα κινητά τους... HarmonyΑ και λαχτάρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Manos-Sx είπε

Τα Huawei/Honor smartwatch είναι ότι έχει απομείνει από αυτήν την εταιρία και συνεχίζει να αξίζει, μακάρι να μην επηρεαστούν στο μέλλον, γιατί τα κινητά τους... HarmonyΑ και λαχτάρα...

Ώρα προσπαθώ να συνεφερω ένα p40 που διάβασε το σχόλιο σου.....κλαιει απ' όταν γέλια και φοβάμαι μην πάρει υγρασία .....

Κατέβασα όμως απο το goolge play store μια clean up εφαρμογή.....και όλα οκ.....

😂😂😅😂🤣😅

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, alexioannou είπε

Ώρα προσπαθώ να συνεφερω ένα p40 που διάβασε το σχόλιο σου.....κλαιει απ' όταν γέλια και φοβάμαι μην πάρει υγρασία .....

Κατέβασα όμως απο το goolge play store μια clean up εφαρμογή.....και όλα οκ.....

😂😂😅😂🤣😅

Όταν δεν σου έρθει ποτέ η ειδοποίηση από την εφαρμογή "συναγερμού" για σπίτι/αμάξι, μετά μη κλαις όμως

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Manos-Sx είπε

Όταν δεν σου έρθει ποτέ η ειδοποίηση από την εφαρμογή "συναγερμού" για σπίτι/αμάξι, μετά μη κλαις όμως

Και οι δύο xiaomi 1080p κάμερες που έχω σπίτι στέλνουν ακατάπαυστα ειδοποιήσεις όχι μόνο στο κινητό αλλά και στο smart watch......κάνα 6μηνο τώρα......

Έχω ανήσυχο σκύλο σπίτι......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμαι κατοχος των Huawei Watch GT 2e και GT 2 Classic Edition και δεν εχω απογοητευτεί ποτε απο τις επιδόσεις τους, ουτε απο την ανταπόκριση του touch, αντιθέτως είναι ακριβής στις μετρήσεις τους και με εξαιρετική μπαταρια, με όλους τους αισθητήρες ενεργους κραταει πανω από μια εβδομάδα!
Το μόνο που θα ηθελα εν συγκρίσει με το Samsung Watch 46mm που επίσης ειχα στην κατοχη μου για πανω απο εναν χρονο είναι η αυτόματη ενεργοποίηση των προγραμμάτων άσκησης, αλλα και αυτό μια συνήθεια είναι, κατά τ’ αλλα δεν εχει σε τίποτα να ζηλέψει από  πολύ ακριβότερα μοντελα ενώ οι περισσότερες εφαρμογές των smartwatch, περαν ελαχιστων εξαιρέσεων, είναι παντελώς άχρηστες!

Επεξ/σία από el_greco101
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2020 στις 4:45 ΜΜ, el_greco101 είπε

Ειμαι κατοχος των Huawei Watch GT 2e και GT 2 Classic Edition και δεν εχω απογοητευτεί ποτε απο τις επιδόσεις τους, ουτε απο την ανταπόκριση του touch, αντιθέτως είναι ακριβής στις μετρήσεις τους και με εξαιρετική μπαταρια, με όλους τους αισθητήρες ενεργους κραταει πανω από μια εβδομάδα!
Το μόνο που θα ηθελα εν συγκρίσει με το Samsung Watch 46mm που επίσης ειχα στην κατοχη μου για πανω απο εναν χρονο είναι η αυτόματη ενεργοποίηση των προγραμμάτων άσκησης, αλλα και αυτό μια συνήθεια είναι, κατά τ’ αλλα δεν εχει σε τίποτα να ζηλέψει από  πολύ ακριβότερα μοντελα ενώ οι περισσότερες εφαρμογές των smartwatch, περαν ελαχιστων εξαιρέσεων, είναι παντελώς άχρηστες!

αυτη τη στιγμη στα λεφτά που είναι το huawei gt2 δεν βλέπει κανένα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 μήνες μετά...

Σε ένα βίντεο στο youtube όπου ένας ινδός κάνει review του ρολογιού, μεταξύ των άλλων αναφέρει και την δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών στο ρολόι. Μάλιστα παρουσιάζει και μια εφαρμογή που εγκατέστησε, ένα κομπιουτεράκι.

Ποιά είναι λοιπόν η διαφορά του δικού του ρολογιού με το δικό μου που αγόρασα πριν 2 εβδομάδες και το οποίο δεν έχει αυτή την δυνατότητα;

Εάν το πρόβλημα είναι το λειτουργικό (LiteOs), τότε τί λειτουργικό έχει αυτός και πώς μπορώ εγώ να το αλλάξω  έτσι ώστε και στο δικό μου ρολόι να εγκαθιστώ εφαρμογές;

Πρίν λίγο ανέβασα ένα post μήπως και βρώ λύση στο πρόβλημα και τυχαία είδα αυτό το review. Πέρα όμως από αυτό, η αλήθεια είναι οτι το ρολόι έχει πολλές αδυναμίες (για να μην πω προβλήματα) στην λειτουργία του γενικά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να αναφερθώ σε αυτά μετά από 2 εβδομάδες χρήσης και σε σύγκριση με το T Rex της Amazfit που επίσης έχω για περίπου 3 εβδομάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 15/3/2021 στις 1:57 ΜΜ, un_peu_sommeillé είπε

Σε ένα βίντεο στο youtube όπου ένας ινδός κάνει review του ρολογιού, μεταξύ των άλλων αναφέρει και την δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών στο ρολόι. Μάλιστα παρουσιάζει και μια εφαρμογή που εγκατέστησε, ένα κομπιουτεράκι.

Ποιά είναι λοιπόν η διαφορά του δικού του ρολογιού με το δικό μου που αγόρασα πριν 2 εβδομάδες και το οποίο δεν έχει αυτή την δυνατότητα;

Εάν το πρόβλημα είναι το λειτουργικό (LiteOs), τότε τί λειτουργικό έχει αυτός και πώς μπορώ εγώ να το αλλάξω  έτσι ώστε και στο δικό μου ρολόι να εγκαθιστώ εφαρμογές;

Πρίν λίγο ανέβασα ένα post μήπως και βρώ λύση στο πρόβλημα και τυχαία είδα αυτό το review. Πέρα όμως από αυτό, η αλήθεια είναι οτι το ρολόι έχει πολλές αδυναμίες (για να μην πω προβλήματα) στην λειτουργία του γενικά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να αναφερθώ σε αυτά μετά από 2 εβδομάδες χρήσης και σε σύγκριση με το T Rex της Amazfit που επίσης έχω για περίπου 3 εβδομάδες.

Αδερφέ τα φώτα σου. Είμαι ανάμεσα σε αυτό κ στο amazfit trex pro και έχω χάσει την μπάλα.......

 

Στις 15/3/2021 στις 1:57 ΜΜ, un_peu_sommeillé είπε

Σε ένα βίντεο στο youtube όπου ένας ινδός κάνει review του ρολογιού, μεταξύ των άλλων αναφέρει και την δυνατότητα εγκατάστασης εφαρμογών στο ρολόι. Μάλιστα παρουσιάζει και μια εφαρμογή που εγκατέστησε, ένα κομπιουτεράκι.

Ποιά είναι λοιπόν η διαφορά του δικού του ρολογιού με το δικό μου που αγόρασα πριν 2 εβδομάδες και το οποίο δεν έχει αυτή την δυνατότητα;

Εάν το πρόβλημα είναι το λειτουργικό (LiteOs), τότε τί λειτουργικό έχει αυτός και πώς μπορώ εγώ να το αλλάξω  έτσι ώστε και στο δικό μου ρολόι να εγκαθιστώ εφαρμογές;

Πρίν λίγο ανέβασα ένα post μήπως και βρώ λύση στο πρόβλημα και τυχαία είδα αυτό το review. Πέρα όμως από αυτό, η αλήθεια είναι οτι το ρολόι έχει πολλές αδυναμίες (για να μην πω προβλήματα) στην λειτουργία του γενικά. Αν κάποιος ενδιαφέρεται μπορώ να αναφερθώ σε αυτά μετά από 2 εβδομάδες χρήσης και σε σύγκριση με το T Rex της Amazfit που επίσης έχω για περίπου 3 εβδομάδες.

Αδερφέ τα φώτα σου. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο trex pro και έχω χάσει τη μπάλα. Είμαι χρόνια κάτοχος casio pathfinder όποτε θέλω ένα ρολόι που να μην το βγάζω από πάνω μου , όπου και να είμαι. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Στις 23/4/2021 στις 6:25 ΜΜ, baggelis-larisa είπε

Αδερφέ τα φώτα σου. Είμαι ανάμεσα σε αυτό κ στο amazfit trex pro και έχω χάσει την μπάλα.......

Αδερφέ τα φώτα σου. Είμαι ανάμεσα σε αυτό και στο trex pro και έχω χάσει τη μπάλα. Είμαι χρόνια κάτοχος casio pathfinder όποτε θέλω ένα ρολόι που να μην το βγάζω από πάνω μου , όπου και να είμαι. Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Καλημερα , κ εγω αναμεσα στα 2 ειμαι κ δεν ξερω ποιο να διαλεξω ως ολοκληρωμενη λυση . Προερχομαι απο Samsung Gear S3 , οποτε ανεβαζω ψηλα τον πηχη των προσδοκιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...