Προς το περιεχόμενο

Μετατροπή web app σε mobile


k33theod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν δεν το κανεις για πειραματισμο αλλα για εμπορικο σκοπο γνωμη μου ειναι να μην φτιαξεις καθολου app, παρε παραδειγμα το insomnia, δεν υπαρχει κανενας λογος να εχει mobile app γι αυτο τα παιδια το κατεβασανε και εριξαν ολο το βαρος στο responsive του web.

Κατα τη γμωμη μου 2 πραγματα μπορεις να κανεις: 

ειτε το τερματιζεις στο responsive να παιζει τελεια παντου ή το κανεις pwa.

Εαν θελεις βοηθεια με το responsive τοτε:

Δες αυτο και αυτο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Τελικά κατάφερα να μάθω πως γίνεται αυτό το pwa. To tutorial του mozilla https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/Progressive_web_apps είναι πολύ καλό και τα παραγείγματα στο github βοήθανε. Το έχω δοκιμάσει σε δύο άλλες εφαρμογές και δουλεύει οπότε θα το προχωρήσω και σε αυτήν που το χρειάζομαι.

Είναι καλό.  Σου δίνει την ψευδέσθηση ότι έχεις app αλλά δεν έχεις 🐵. Η εφαρμογή τρέχει σε browser σε fullscreen, έχεις όμως στο κίνητο εικονίδιο εκκίνησης και splash screen 😄.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/10/2020 στις 6:32 ΜΜ, Στεφανος123 είπε

Πως θα μπορουσε να βοηθησει η React Native σε project που εχει υλοποιηθει μονο με vanilla Javascript? 

Εκτος και αν εννοεις οτι υπαρχει και η λυση της React Native για mobile web app, αλλα ο φιλος απο οτι καταλαβαινω θελει κατι ετοιμο ή στην χειροτερή να γραψει λιγο κωδικα και οχι να το ξαναγραψει απο την αρχη με React Native.

Ναι εννούσα οτι υπάρχει αυτή η λύση για πλήρη μετατροπή σε native αν αποφάσιζε τελικά να κάνει κάτι τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...