Προς το περιεχόμενο

3 στον αέρα S04Ε05: iPhone 12, Realme, Honor, Box, Elevate Greece και...Microsoft


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Με μία μέρα καθυστέρηση εξαιτίας της χθεσινής παρουσίασης της Apple, το μεγαλύτερο μέρος του σημερινού μας podcast είναι αναμενόμενα αφιερωμένο στα νέα IPhone 12.

Γνωρίζοντας πλέον και τις τιμές που θα ισχύσουν για τα 4 μοντέλα, συζητάμε για τα νέα χαρακτηριστικά των συσκευών, αν αξίζει η αναβάθμιση για τους κατόχους iPhone 11 καθώς και το πότε θα πρέπει να τα περιμένουμε στη χώρα μας.

Συνεχίζουμε με την αναφορά στα δύο πρόσφατα smartphones της Realme που κυκλοφορούν άμεσα στην Ελλάδα και τα οποία ξεχωρίζουν για το δείκτη τιμής/απόδοσης, με το Realme 7 Pro να μπορεί να ολοκληρώσει μια πλήρη φόρτιση σε 40 μόλις λεπτά. Στις υπόλοιπες ειδήσες που ξεχώρισαν την προηγούμενη εβδομάδα είναι η συνεργασία Box και Skroutz Food αλλά και κάποιες νεότερες πληροφορίες για την τεράστια επένδυση της Microsoft στη χώρα μας με τη δημιουργία τρίων datacenter.

Κλείνουμε με τις σημερινές πληροφορίες του Reuters που αναφέρουν ότι η Huawei βρίσκεται σε συζητήσεις με την TCL και τη Xiaomi για πιθανή πώληση τμημάτων από του smartphone τμήματος της Honor, ενώ ο Δημήτρης μας δίνει όλες τις πληροφορίες για το πρόγραμμα Elevate Greece που αφορά τις ελληνικές startup και τα προνόμια που μπορούν να έχουν όσες συμμετέχουν σ' αυτό. Κλείνουμε με μια αναφορά στο Netflix και στην ενσωμάτωση ελληνικού μενού στο Xbox One.

Αναλυτικά

00:00 - Μπλα μπλα
00:45 - iPhone 12
37:35 - Realme 7 Pro
41:00 - Οικοσυστήματα
45:00 - Κυκλοφορίες
46:55 - Honor
51:40 - Box
57:28 - Microsoft
1:01:33 - Elevate Greece
1:05:00 - Ελληνικό μενού Xbox
1:07:38 - Emily in Paris

Το podcast "3 στον Αέρα" είναι διαθέσιμο σε πολλές υπηρεσίες όπως το Anchor, Apple Podcasts, Google Podcasts, στο Spotify και στο YouTube με βίντεο! 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλά ρε αθεόβοφοι 37 λεπτά για το Iphone 12 και 4 λεπτά για το "δύστυχο" το Realme 7pro ?  🤔

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, mants118 είπε

πολύ χάλια ήχος, ακουγόταν σαν να είχατε τα μικρόφωνα σας σε κανά διάδρομο και εσείς ήσασταν στα 5 μέτρα. 


Βασικά δεν ήταν από τα μικρόφωνα, χτύπησε η microsd κάρτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Hal9000 είπε


Βασικά δεν ήταν από τα μικρόφωνα, χτύπησε η microsd κάρτα....

ωραία (που λέει ο λόγος 😛 , κρίμα για την κάρτα και την ηχογράφηση),  άρα ήταν τυχαίο!!!

Επεξ/σία από mants118
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φορτιστή παιδιά , γιατί πολλοι μπερδεύονται , μετασχηματιστή να λέτε για να καταλαβαίνει ο κόσμος . 

Επίσης υποτίθεται Ότι το κάνουν για το περιβάλλον, αλλά αν εγώ δεν έχω iPhone 11, που θα συνδέσω το καλώδιο που μου δίνουνε? το οποίο είναι διαφορετικό από όλα τα υπόλοιπα καλώδια των iPhone τόσα χρόνια. Θα πρέπει να αγοράσω δηλαδή καινούργιο φορτιστή γιατί όλοι φορτιστές του iPhone είναι USB type a , όμως το καλώδιο που μου δίνουν είναι USB type-c, οπότε αυτομάτως θα πρέπει να αγοράσω ή καινούργιο φορτιστή ή άλλο καλώδιο, συν ένα χάρτινο κουτί παραπάνω μεγαλύτερο κακό στο περιβάλλον... 

Όποιος πιστεύει ότι γίνεται για το περιβάλλον όλο αυτό είναι απλά αφελής, ξέρουμε ότι είναι τακτική μεγαλύτερου κέρδους.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/10/2020 στις 7:51 ΜΜ, nageorg είπε

ωραιο επεισοδιο χαλι ηχος αγοραστε ενα καλο mic ακουστε καποιο podcast να παρετε μια ιδεα τι εννοω ως προς τον ηχο , λεω εγω τωρα 

Θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο. Ρε παιδιά κάνετε podcasts και πάει καλά ... Που σημαίνει ότι καποιοι από εμάς αν όχι όλοι τα ακούμε με ενδιαφέρον... Φτιάξτε λίγο τον ηχο, το έχουμε σχολιάσει και παλαιότερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...